Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

En Sevdiğiniz Müzisyenler

@Bavs @amaneden
Ludovico seven bunu da sevdi. Kendimden yola çıkarak diyorum, bir dönem bunları ikili halinde art arda dinlerdim. İlginizi çeker diye paylaşayım dedim.
Brian Crain

@Shakky aynen iyiymiş. YouTube kanalına abone oldum sağol.
Epik müzik olarakta Two Steps From Hell ve Audiomachine'in müzikleri iyidir o da aklıma geldi şimdi.

@Shakky aynen iyiymiş. YouTube kanalına abone oldum sağol.
Epik müzik olarakta Two Steps From Hell ve Audiomachine'in müzikleri iyidir o da aklıma geldi şimdi.
Two Steps From Hell'i bilirim, severim de çok. Fantastik coşkuyu yaşattırıyor tam anlamıyla müzikleri. Audiomachine'i bilmiyorum ama dinleyeceğim.

Godsmack:
1995 yılında kurulmuş bir ABD'li Hardrock/Heavy metal grubudur. Grup şu ana kadar 6 albüm yayınlamıştır. 2003 yılında çıkan Faceless albümünde davulcu değişikliği yaşanmıştır ve Tommy Stewart yerine Shannon Larkin gruba dahil olmuştur. Godsmack grubunun 2000 yılı albümü Awake'den çıkardığı Vampires isimli single, 2001 yılında En İyi Enstrümental Parça dalında Grammy ödülü adayı olmuştur. Fakat gruptaki kimse bunu çok önemsememektedir. Çünkü kazayla kaydettikleri bu şarkı için: "Neden aday olduğumuzu anlayamamıştım, bir anda kendimizi Joe Satriani ile aynı kategoride yarışırken bulmuştuk. Şarkıyı da yanlışlıkla kaydetmiştik zaten," diyor grubun solisti Sully Erna. Grubun ayrıca 2002 ve 2003 yıllarında iki adet Grammy adaylığı bulunmaktadır.

Ahh Godsmack.. Rock/Metal dinlemeye ilk başladığım yıllarda keşfettiğim gruplardan bir tanesi. O zamanlardan beri kesintisiz dinlerim. Son albüm hariç her albümlerini de severim. Harika müzikleri vardır. Ayrıca efsanevi oyun Prince of Persia'da zamanın bekçisi abimiz Dahaka'dan kaçarken de Godsmack'ın I Stand Alone şarkısı çalmakta idi. Şöyle birkaç tane atayım dinlersiniz...

Steven Wilson - Porcupine Tree, Blackfield, No-Man, Storm Corrosion, Incredible Expanding Mindfuck, Bass Communion

Steven Wilson abimiz İngiliz olup müzisyen, müzik yapımcısı, şarkı yazarı gibi işlevlere sahip bir sanatçı. Kendisi birden fazla türle beraber daha çok progressive rock/metal türünde müzikler yapar. Opeth'ten tutun da Orphaned Land'e kadar bir çok grupla çalışmışlığı vardır. Bir çok projede yer alıp, solo çalışmalarda yapsa da Porcupine Tree ve Blackfield en fazla bilinen, yer aldığı iki grup. Aynı zamanda bu gruplarda bir nevi grubun beyni, mihenk taşı görevini üstlenir.

Yerli sanatçı olarak;

Kazım Koyuncu ilk sıramdır. (müzisyenliği dışında kişiliğiyle de örnek aldığım büyük bir şair ve müzisyendir.)
Kaan Tangöze'yi beğeniyorum sonrasında. (Kişiliği vs. özellikleri değil, direkt müzisyen olarak.)
Erkin Koray
Birsen Tezer
Cem Karaca
Barış Manço

Yerli fakat daha çok dizi veya film müzikleri üreten müzisyenlerden;

Toygar Işıklı'yı beğeniyorum.

Yabancı olarak;

İlk sıram Kurt Cobain'dir.
İkinci olarak Adele,

Şimdi liste yapmaya kalksam epey uzayacak, çok sayıda var. Yine de en sevdiğim birkaçını yazayım. Sadece beste yapanları söylüyorum. Parantez içinde birkaç müziklerini öneriyorum. :/

Ludwig Van Beethoven (Senfoni 7 m1 m2, Senf. 5 m1, Senf. 9 m2 m4, Senf 3 m1, Moonlight Sonata)

J. Sebastian Bach (Goldberg Varyasyonları; Aria da Capo, Toccata Fugua, Air)

W.A. Mozart (Senf 25 m1, Senf 40 m1, Requiem, Akşam Müziği, Piano Sonata 16, Rondo Alla Turca)

Ludovico Einaudi (Life, Experience, Monday, Divenire, Oltremare, Una Mattina)

Dmitri Schostakowitsch (Jazz Suite, Jazz Album, senf 5 final, Senf 7 m4)

Enya (Carribean Blue, Wild Child, Aniron, Now we are free)

Lorena McKennitt (Caravanserai, Dante's Prayer, Never Ending Road, Skelling, Santiago)

Ennio Morricone (La Mission, Ecstatic of Gold, For a Few Dollars More, Deborah, Cockeye's Song)

Kitaro (Silk Road, Caravansary, Lord of The Sand)

Azam Ali (O Felix, Noor, Lasse Pour Quoi, Mehman, In the Divide, Leyli, Ocean)

Yanni (Mother Night, To the one who knows)

Farid Farjad (Isfahan, Koordi, Robabeh Jan, Golha)

Cahit Oben (En büyük Şaban, Canım Kardeşim)

Le Trio Joubran (Masar, Majaz, Roubama)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık