Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Güçlü Birinci Komutan

Sizce hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    122
Bence tanıtıldığında Kizaru ile olan kavgası iyiydi ve Marinford'da en çok iş yapan adam olabilir.
Benim demek istediğim yani mesela ilk Beyazsakal tanıtıldığında ne kadar epikti sırf duruşu bile ama Marco orada sıradan Korsanlardan bir farkı olmadan duruyordu ama Kata tanıtıldığında herkesin ağzı açık kaldı çünkü bu herifin güçlü olduğu görünüşünden bile anlaşılıyordu.
Marco'yu limitlerine ya da uyanış açtırıp şu hale getirecek bir rakip çizmeyen Oda'nın Allah binnnn belasını versin! Beceriksiz herif.
Ne alaka ? Enma hız ve fiziksel güç mü veriyor kullanıcısına ? O sahnede hakiyle ilgili bir şey olmadan Enma nasıl argüman olarak sunuluyor anlamak güç. Haki olsa dersin ki Enma. Ulan Zoro nefes alsa Enma sayesinde alıyor diyeceksiniz artık ahaha.

Katakuri bir Kizaru değil,İzo'ya tepki veremeyen bir adam için Kizaru olabilir ama.Hayalimden Zoro ile dövüştü diye King'i f16 yapamadığım için de kusura bakma.Tüm wano boyunca patlamaya doymadınız bunda da patlayacaksınız.Luffy>>Zoro zaten hızda da güçte de şu an.İstersen anket aç bunla alakalı da.King'i bir şey yapmadan bile şişiriyordun zaten sırf elinde kılıç var diye.Daha uzatmayalım.
İzo tarzı düşük level argümanları işin içine katacaksak serideki top tier elemanları bile gömecek argümanlar bulabiliriz. Geç İzo mizo muzoyu falan. King gibi çizildiği 5 sahnenin 4'ünde yüksek hızda hareket ettiğini gösteren efektlerle çizilen bir karakteri İzo'ya tepki verememekle gömmeye çalışmak ucuz, basit ve geçersiz bir argümandır. Karakteri gömecek başka şey bulamayanların başvuracağı yoldur kusura bakma.

Sadece Wano'da bile Zoro'nun hızına dikkat çeken kaç tane sahne çizilmişken Luffy>>Zoro denklemi kurmak da cesaret isteyen bir iş. Hadi Luffy>Zoro dersin hız olarak da Luffy sollamış Zoro'yu baya sana göre. Değişik.

King'i şişirecek olsam yeteneklerini görmeyi beklemeden şişiririm. Diğer sağ kolları görmeden Katakuri'yi neredeyse en güçlü sağ kol ilan edecek kadar şişiren senin aksine daha sabırlıyım bence bu konuda.

Marco'yu limitlerine ya da uyanış açtırıp şu hale getirecek bir rakip çizmeyen Oda'nın Allah binnnn belasını versin! Beceriksiz herif.

Ne alaka ? Enma hız ve fiziksel güç mü veriyor kullanıcısına ? O sahnede hakiyle ilgili bir şey olmadan Enma nasıl argüman olarak sunuluyor anlamak güç. Haki olsa dersin ki Enma. Ulan Zoro nefes alsa Enma sayesinde alıyor diyeceksiniz artık ahaha.

İzo tarzı düşük level argümanları işin içine katacaksak serideki top tier elemanları bile gömecek argümanlar bulabiliriz. Geç İzo mizo muzoyu falan. King gibi çizildiği 5 sahnenin 4'ünde yüksek hızda hareket ettiğini gösteren efektlerle çizilen bir karakteri İzo'ya tepki verememekle gömmeye çalışmak ucuz, basit ve geçersiz bir argümandır. Karakteri gömecek başka şey bulamayanların başvuracağı yoldur kusura bakma.

Sadece Wano'da bile Zoro'nun hızına dikkat çeken kaç tane sahne çizilmişken Luffy>>Zoro denklemi kurmak da cesaret isteyen bir iş. Hadi Luffy>Zoro dersin hız olarak da Luffy sollamış Zoro'yu baya sana göre. Değişik.

King'i şişirecek olsam yeteneklerini görmeyi beklemeden şişiririm. Diğer sağ kolları görmeden Katakuri'yi neredeyse en güçlü sağ kol ilan edecek kadar şişiren senin aksine daha sabırlıyım bence bu konuda.
Enma dediğin kılıç kullancısına beleşten haki antrenmanı yaptıran,alıştığında da hayvani saldırı gücüne katkı yapan bir kılıç.Zoro da 3 kılıç stilinde en güçlü halinde imza ataklarını saymazsak.Base Luffy ile kıyaslayacaksan 3 kılıç Zoro'yu kıyaslamazsın.Tek kılıç Zoro ile Luffy kıyaslamaktan farkı yok onun.

İzo tarzı düşük lvlsa daha da rahat üstesinden gelmesi lazım.Bu nasıl bahane yahu.Raizo dediğin adamı da bitirememişliği var King'in.King'in oldukça iyi bir tepki hızı yok geç onu.Gördüğümüz 5 panelin 4ünde tepki veremedi herif.Hareket hızı da ahım şahım seviyede falan değil.Kata önüne Jinbei'yi,Pedro,Bege'yi koyup Luffy'yi yakalıyordu partide.Evet gömecek yeri olmayanların başvurduğu yol evet.Marco'ya tepki veremesin,İzo'ya tepki veremesin,Zoro'ya veremesin ama jet uçağı olsun.

Zoro'nun hızına atıftan bulunan sahneler yok demedim.Luffy daha hızlı bir eleman dedim ve öyle.Bu çok net bir şey.Zoro>Sanji kadar net.Base halde Kaido'yla dövüşen adam için ne diyeceğim başka.1v1 ha bide.Diğer novalar gibi pozisyondan yararlan vur çık değil.

King'in yeteneklerini görmeden sırf ödül muhabbetinden dolayı şişirmiştin.Herif 2v1 maskara olduğunda bile herifi şişiriyordun yahu sen.Marco en güçlü sağ koldur diyordun şimdi sırf Zoro'nun rakibi diye King'i en güçlü yapacaksın.Bide bana diyorsun.Ben en başından beri olabilme ihtimal var diyorum.Yazar Marco'ya h.haki bile vermedi,ileri haki bile göstertmedi.Uyanışı bile varsa onu bile sakladı.King'e de ileri seviye haki+h.haki+uyanış vereceği kesin değil.

Enma dediğin kılıç kullancısına beleşten haki antrenmanı yaptıran,alıştığında da hayvani saldırı gücüne katkı yapan bir kılıç.Zoro da 3 kılıç stilinde en güçlü halinde imza ataklarını saymazsak.Base Luffy ile kıyaslayacaksan 3 kılıç Zoro'yu kıyaslamazsın.Tek kılıç Zoro ile Luffy kıyaslamaktan farkı yok onun.

İzo tarzı düşük lvlsa daha da rahat üstesinden gelmesi lazım.Bu nasıl bahane yahu.Raizo dediğin adamı da bitirememişliği var King'in.King'in oldukça iyi bir tepki hızı yok geç onu.Gördüğümüz 5 panelin 4ünde tepki veremedi herif.Hareket hızı da ahım şahım seviyede falan değil.Kata önüne Jinbei'yi,Pedro,Bege'yi koyup Luffy'yi yakalıyordu partide.Evet gömecek yeri olmayanların başvurduğu yol evet.Marco'ya tepki veremesin,İzo'ya tepki veremesin,Zoro'ya veremesin ama jet uçağı olsun.

Zoro'nun hızına atıftan bulunan sahneler yok demedim.Luffy daha hızlı bir eleman dedim ve öyle.Bu çok net bir şey.Zoro>Sanji kadar net.Base halde Kaido'yla dövüşen adam için ne diyeceğim başka.1v1 ha bide.Diğer novalar gibi pozisyondan yararlan vur çık değil.

King'in yeteneklerini görmeden sırf ödül muhabbetinden dolayı şişirmiştin.Herif 2v1 maskara olduğunda bile herifi şişiriyordun yahu sen.Marco en güçlü sağ koldur diyordun şimdi sırf Zoro'nun rakibi diye King'i en güçlü yapacaksın.Bide bana diyorsun.Ben en başından beri olabilme ihtimal var diyorum.Yazar Marco'ya h.haki bile vermedi,ileri haki bile göstertmedi.Uyanışı bile varsa onu bile sakladı.King'e de ileri seviye haki+h.haki+uyanış vereceği kesin değil.
La adı üstünde Enma hakiyle ilgili olan bir şey. Zoro, King'in kendisine tekme attığı sahnede haki mi kullanıyor ki Enma'yı öne sürdün o sahnede ? 3 kılıç vs. base Luffy kıyaslaman daha mantıklı ama ona da katılmıyorum. Zoro isimli bir saldırıyla King'i karşılasa katılırdım. Ayrıca Zoro o sahnede tek kılıcıyla durduruyor zaten King'i, 3 kılıcıyla değil. Yani gayet base Luffy vs. base Zoro'luk örnek ;)

Kata gözlemi sayesinde Bege'nin mermilerinden kurtuluyordu(hızla alakası yok), Luffy'ye saldırı yaptı Pedro durdurdu(sıyrılıp atlattığı bir şey yok Pedro saldırısını durdurdu sadece). Bir tek Jinbe'nin saldırısından hızla kurtuldu. Şişirmeyelim.

King'in dövüş stiliyle King'in dövüş stili farklı. Sen, olayı gözlem haki ile geleceği görüp ona göre hamle yapan biriyle zoan dayanıklılığına sahip tank birini aynı kefeye koyup King sıyrılamıyor çünkü hızı az diyemezsin.

Luffy hız olarak Zoro'dan 1 tık öndedir ama bu, Zoro'nun Luffy'ye ayak uydurmayacağı ya da Luffy>>Zoro diye tarif edebileceğin bir denklemde değil.

Adam 300m fark koymuş Kata'ya tabi ki bu bir artıdır. Bu farkın kaptan etkisiyle olmadığı da barizken üstelik.

King niye rezil oldu yahu ? Dövüş sonu peltesi çıkan adam Marco'yken ? Hani King her şeyini verdi de rezil olmuş gibi yazmışsın da adamda çizik yoktu.

Marco en güçlü sağ kol olabilir diyordum o saldırı gücü performansını alamadım şimdi en güçlü değildir diyorum. Yarın Oda meyve uyanışıyla ölümsüz ankayı gösterir, sağlam silahlanma verir vs. yine en güçlü sağ kol potasına koyabilirim ne var bunda ?

King'i en güçlü yapma durumum yok. Sen onu Katakuri için kendine söyle. King'in üstüne 2 tane sağ kol koydum :artiz:

Zoanların kullanabileceği en kullanışlı haki türü silahlanma. Tank oldukları için gözlem haki aman aman olmasına gerek yok. O yüzden King'de ileri seviye haki çıkması kuvvetle muhtemel. Uyanışı olur mu bilmem bakıcaz. Ateşle marifetlerini de görmek lazım. Sürprizlere açık bir adam. Şaşırmaya hazır ol ;)

La adı üstünde Enma hakiyle ilgili olan bir şey. Zoro, King'in kendisine tekme attığı sahnede haki mi kullanıyor ki Enma'yı öne sürdün o sahnede ? 3 kılıç vs. base Luffy kıyaslaman daha mantıklı ama ona da katılmıyorum. Zoro isimli bir saldırıyla King'i karşılasa katılırdım. Ayrıca Zoro o sahnede tek kılıcıyla durduruyor zaten King'i, 3 kılıcıyla değil. Yani gayet base Luffy vs. base Zoro'luk örnek ;)
Maksat King'in tekmesi değil ki sonrasında King'e karşı gösterdiği performansta bile enma ibaresi var.King'in düz tekmesinden ne olacak yoksa.Evet Zoro King'in yumruğunu tek kılıçla durduruyor .d Kata da tek tekmeyle jet Culverin durduruyor bak sen şu işe.King'in tekmesini Sanji de tuttu bu arada.Base King'in fiziksel gücü ahım şahım bir seviyede falan değil.Kata'dan geride net bir şekilde.

Kata gözlemi sayesinde Bege'nin mermilerinden kurtuluyordu(hızla alakası yok), Luffy'ye saldırı yaptı Pedro durdurdu(sıyrılıp atlattığı bir şey yok Pedro saldırısını durdurdu sadece). Bir tek Jinbe'nin saldırısından hızla kurtuldu. Şişirmeyelim.
Maksat Bege'den sıyrılması değil.Bege,Pedro,Jinbei(tek başına Jack'ten güçlü bir isim) isimlerin bulunduğu bir grup kendisini durdurmak isterken bunu başaramamaları ve Kata'nın Luffy'yi yakalaması önemli olan.King daha istediğini,kınlar Kaido'ları basarken,Sanji Momo'yu kaçırırken yapamıyorsa bu kendi yetersizliği.

King'in dövüş stiliyle King'in dövüş stili farklı. Sen, olayı gözlem haki ile geleceği görüp ona göre hamle yapan biriyle zoan dayanıklılığına sahip tank birini aynı kefeye koyup King sıyrılamıyor çünkü hızı az diyemezsin.
Evet ondan bahsediyorum ya zaten.Ağırlıklı olarak saldırı gücü ve fiziksele yoğunlaşmış iki adamın dövüşüyle çok daha kompleks dövüşen adamların aynı olmaz haliyle.Fiziksele abanmış adamın da serinin başından beri hızı ve çevikliğine onlarca kere tanık olduğumuz kaptanından hızının fazla olması imkansız haliyle.King'in hızının az olduğunu söylemedim ben ayrıca.Tepki hızı über değil dedim.

Luffy hız olarak Zoro'dan 1 tık öndedir ama bu, Zoro'nun Luffy'ye ayak uydurmayacağı ya da Luffy>>Zoro diye tarif edebileceğin bir denklemde değil.
Luffy sırf g4süz bile Zoro'ya rahatlıkla tepki verecek,dövüşecek hıza sahip bir adam.G4 ile falan açıkca daha hızlı kandırmayalım birbirmizi.Hele Snakeman ile.

Adam 300m fark koymuş Kata'ya tabi ki bu bir artıdır. Bu farkın kaptan etkisiyle olmadığı da barizken üstelik.
Kaptan farkı nasıl olmuyor ? Kaptanı her yere kafa atan manyağın teki,kendisi ve diğerleri de gelene geçene bela olan tipler o yüzden de ödülleri bu kadar yüksek.Her faktörde de önde olup 300 milyon atmış.Dandik Queen'in ödülü Marco kadar neyden bahsediyorsun sen reis gene :D Herifler yıllardır adasından ayrılmıyor,kaptanı Kaido kadar belalı değil,King kadar da psikopat değil.

King niye rezil oldu yahu ? Dövüş sonu peltesi çıkan adam Marco'yken ? Hani King her şeyini verdi de rezil olmuş gibi yazmışsın da adamda çizik yoktu.
Marco'nun yaptıklarının yarısına ulaşmış değil daha King.Dövüş sonrası pelte çıkan Marco'ydu.O Marco'da öncesinde Linlin ile uğraşıp,tüm katta iyileşmesini harcayıp,2v1 yapıp,sonrasında da King ile uğraşıyordu.Ki perte çıkmış hallerinde bile Queen ile beraber dalıyordu bu herife.

Marco en güçlü sağ kol olabilir diyordum o saldırı gücü performansını alamadım şimdi en güçlü değildir diyorum. Yarın Oda meyve uyanışıyla ölümsüz ankayı gösterir, sağlam silahlanma verir vs. yine en güçlü sağ kol potasına koyabilirim ne var bunda ?
Marco'nun saldırı gücünün çok über çıkmayacağı zaten barizdi.Savunma ağırlıklı bir adamdı çünkü.

King'i en güçlü yapma durumum yok. Sen onu Katakuri için kendine söyle. King'in üstüne 2 tane sağ kol koydum :artiz:
Kata en güçlüdür demedim ben.En güçlü olma ihtimali var dedim.Gerekçelerini de yazdım.Herifin donanımına ne King ne Marco sahip.Ki adamın altyapısı da var.Tayfasının yeni kaptanı,Ray tarafından en güçlüler arasında görülen,h.haki sahibi birisi.

Zoanların kullanabileceği en kullanışlı haki türü silahlanma. Tank oldukları için gözlem haki aman aman olmasına gerek yok. O yüzden King'de ileri seviye haki çıkması kuvvetle muhtemel. Uyanışı olur mu bilmem bakıcaz. Ateşle marifetlerini de görmek lazım. Sürprizlere açık bir adam. Şaşırmaya hazır ol
Daha Queen'in silahlanma gösterdiğini görmedik,Jack ve Sasaki ise silahlanma bile göstermeden yenildi.King'in uyanışı olmazsa cevap daha net olacak zaten.Ki uyanış da yetmez.H.haki+ileri haki+uyanış göstermesi gerekecek denk ya da üstün olduğunu bile savunabilmen için herifin.

Son düzenleme:
@Miyata Ichiro

Queen koluna siyah armament basıyor sanjiden korunurken. Son bölümde değil zoro kalktıktan sonra beraber dövüşürken oldu.

Ama ben bunlardan kral iradesi beklemiyorum. King’in soyundan dolayı bi ihtimal var ama kişiliklerine ters bence.

Queen özellikle kral hakisi sahibinde aranacak özelliklerin hepsinin tersine sahip. Herif kendine sadık askerleri karşıya yolluyor.

@Miyata Ichiro

Queen koluna siyah armament basıyor sanjiden korunurken. Son bölümde değil zoro kalktıktan sonra beraber dövüşürken oldu.

Ama ben bunlardan kral iradesi beklemiyorum. King’in soyundan dolayı bi ihtimal var ama kişiliklerine ters bence.

Queen özellikle kral hakisi sahibinde aranacak özelliklerin hepsinin tersine sahip. Herif kendine sadık askerleri karşıya yolluyor.
Ha evet hatırladım.Sağolasın.Zoro'nun Sanji'yle dalga geçtiği yerde oluyordu hatta sanırsam.Sanji de vücudumda bir problem falan var diyordu.Queen'de zor, hatta imkansız gibi bir şey h.haki çıkması.King'te çıkabilir ama ona da kesin demem.

Marco'da yoktur, King'de de çıkmaz, Shiryu'da da çıkmaz. Çıkarsa Beckman'da çıkar sadece.
Zoroda var. Bundan sonra zoronun her rakibinde çıkacak.

Luffynin rakibi cincaoda çıktı. Dofta çıktı. Katakuride çıktı. Kaido ve bigmamda çıktı. Bir tek crakerde yoktu. Şimdi de zoronun rakiplerinde çıkacak. Aksi halde kral hakileri nasıl ilerleyecek. Kendilerini geliştirmeleri lazım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık