Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Fantastik Kılıç

En Fantastik Kılıç

• Kullanılan toplam oy
    113
Manga ile sınırlı değilse en fantastik kılıçlar wowdadır sanırım.
http://wowwiki.wikia.com/wiki/Shalamayne
http://wowwiki.wikia.com/wiki/Frostmourne
@Reiper Frostmorne’nin özelliğinden kısaca bahsetmek gerekirse kılıç öldürdüğün kişinin ruhunu kılıca hapsediyorsun ve tekrar diriltip scourge orduna katabiliyorsun bütün iradeleri senin elinde oluyor, hiçbir zaman sana karşı gelemiyorlar. Kılıç ruh hapsettikçe de daha fazla güçleniyor, ve insanların ruhlarına akıl almaz işkenceler uygulayabiliyorsun. Öldürmeden de insanların ruhlarını etkileyebiliyorsun ve işkence edebiliyorsun. Max gücüne ulaşabilmesi için kılıcın Helm of Domination ile beraber kullanılması lazım. Frostmourne’yi yenebilen tek kılıç ise Ashbringer’dir. Oda gücünü tamamen Light’tan alıyor, kılıcıda sadece Light’a koşulsuz inananlar kullanabiliyor yani Paladinler. Light’ın gücü ise sınırsızdır.

Shalamayne ise, Stormwind kralı Varian Wrynn’nin kılıcıydı, ortasında güçlü bir artifact bulunur, kullanıcısı kılıçtan güç alarak çok güçlü saldırılar yapabilir. Onyxia isimli bir ejderha Varian’ın kişiliğini ikiye böler ve iki ayrı insan oluşur, biri savaşçı kana susamış, sinirli önüne geleni öldüren diğeri nazik, düşünceli bir insan. Aynı zamanda kılıcıda ikiye bölünür, Shalla’tor the Shadow Render ve Ellemayne the Reaver isimli iki kılıç oluşur daha sonra Jaina adındaki bir mage büyü ile Varianları birleştirir. Aynı zamanda kılıçlarda birleşir ve adı Shalamayne olur, istersen iki kılıç olarakta kullanılabilirsin. Kısaca bu kadar.

Son düzenleme:
@Reiper Frostmorne’nin özelliğinden kısaca bahsetmek gerekirse kılıç öldürdüğün kişinin ruhunu kılıca hapsediyorsun ve tekrar diriltip scourge orduna katabiliyorsun bütün iradeleri senin elinde oluyor, hiçbir zaman sana karşı gelemiyorlar. Kılıç ruh hapsettikçe de daha fazla güçleniyor, ve insanların ruhlarına akıl almaz işkenceler uygulayabiliyorsun. Öldürmeden de insanların ruhlarını etkileyebiliyorsun ve işkence edebiliyorsun. Max gücüne ulaşabilmesi için kılıcın Helm of Domination ile beraber kullanılması lazım. Frostmourne’yi yenebilen tek kılıç ise Ashbringer’dir. Oda gücünü tamamen Light’tan alıyor, kılıcıda sadece Light’a koşulsuz inananlar kullanabiliyor yani Paladinler. Light’ın gücü ise sınırsızdır.

Shalamayne ise, Stormwind kralı Varian Wrynn’nin kılıcıydı, ortasında güçlü bir artifact bulunur, kullanıcısı kılıçtan güç alarak çok güçlü saldırılar yapabilir. Onyxia isimli bir ejderha Varian’ın kişiliğini ikiye böler ve iki ayrı insan oluşur, biri savaşçı kana susamış, sinirli önüne geleni öldüren diğeri nazik, düşünceli bir insan. Aynı zamanda kılıcıda ikiye bölünür, Shalla’tor the Shadow Render ve Ellemayne the Reaver isimli iki kılıç oluşur daha sonra Jaina adındaki bir mage büyü ile Varianları birleştirir. Aynı zamanda kılıçlarda birleşir ve adı Shalamayne olur, istersen iki kılıç olarakta kullanılabilirsin. Kısaca bu kadar.
Hikayesi bayağı etkileyici açıkçası. Filmini izlemiştim ama bu kılıçları hatırlayamadım, filmde geçti mi bunlar? Animasyonu falan varsa ekleyebiliriz aslında konuya.

Hikayesi bayağı etkileyici açıkçası. Filmini izlemiştim ama bu kılıçları hatırlayamadım, filmde geçti mi bunlar? Animasyonu falan varsa ekleyebiliriz aslında konuya.
Animasyon bulamadım ama video atıyım 55 saniyelik.
Frostmourne.
Kılıçla ilgili en popüler replik “Frostmourne hunger”dır.

Videonun ilk 4 saniyesindeki adam Trion Fordring elindeki kılıç ise Frostmourne’yi yenebilen tek kılıç Ashbringer.

Shalamayne için kısa video yada gif bulamadım sadece resim.
https://goo.gl/images/hCVm5J

Son düzenleme:
Bir kılıcın fantastik olması mı yoksa onu kullanan kişiden aldığı fiziksel güçle mi anılması önemlidir? Benim için önemli olan onu kullanan kişiden aldığı fiziksel güçle anılması önemlidir. Fantastik boyutlarda geçen fantastik hikayelerdeki kılıçlar hep birisine bağlıdır. Ona kendi ruhsal gücünü yüklersin kılıç +99 level olur. Kılıca bakarsın GoT'taki Arya Stark'ın Sting'inden hallicedir. Ben ne yapayım öyle kılıcı! Bu kılıçları önüne gelen kullanabilir. Ha ruhsal gücün yetmez +5 level kullanırsın, ruhsal gücün yeter +50 level kullanırsın ama bir şekilde kullanırsın.

Kişinin fiziksel gücünü yansıtan kılıçlar öyle değil. Misal Ejder Biçen. Malum yeriniz yiyorsa kullanabilirsiniz. Kılıç orada, yapıldığı günden beri +99 levelde bekliyor. Kaldırabilip savurabilirsen dağ olsa keser. O yüzden seçim hakkımı ejder biçenden yana kullanıyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık