Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] EMS Madara vs. EMS Itachi

Madara vs İtachi kim alır?

• Madara

Kullanılan: 88 79.3%
  • İtachi

Kullanılan: 23 20.7%

• Kullanılan toplam oy
    111
Orada olay farklı ama. Baya unuttum oraları ama edo tensei muhabbetleri biliniyordu. Ayrıca diğer kageler de tobi’yi madara sanıyorlardı yanlış hatırlamıyorsam.
Edo’lardan obito’nun bile haberi yoktu. Savaşı duyunca gidiyor Kabuto. Gerçek madara’yı da orda koz olarak kullanıyor. Obito o yüzden reddedemedi zaten. Dünyaya ben madarayım dedikten sonra karşısına madarayı dikti Kabuto.

Obito’yu madara sanmalarını söylüyorum ben de zaten. Madara’nın genleri bilinmiyor, perfect susanno’su bilinmiyor. Obito kendi ağzıyla “eski gücüme sahip değilim” diyor. Ona rağmen sadece isim savaş başlattı. Savaşta tsunade söylüyor bunu:

Adam “ben madarayım. Planlarım var” dediği zaman “sen madaraysan plana ne gerek var, istediğini yapacak kadar hayvansın” diyorlar:
Kageler Madara’nın direk karşısına çıkanı devirmek yerine plan yapmasına şaşırıyorlar. Obito “hashirama beni ağır yaraladı” bahanesiyle kurtardı yalanını.

Madara perfect susanno göstermemiş ems haliyle bile böyle bi izlenim bırakmış. O über güçlerine bağlı biri değil.

Valla senin olduğu halde böyleyse...
72 sayfa olmuş, bir elinde malumat cevap veren @Starrk var Madaracılar içinde. Ne bekliyorsun? 200 sayfa malumat sunsak da saçma sapan şakalara devam edeceksiniz. Adam pitaçi diyor ve kendini komik sanıyor.

Edo’lardan obito’nun bile haberi yoktu. Savaşı duyunca gidiyor Kabuto. Gerçek madara’yı da orda koz olarak kullanıyor. Obito o yüzden reddedemedi zaten. Dünyaya ben madarayım dedikten sonra karşısına madarayı dikti Kabuto.

Obito’yu madara sanmalarını söylüyorum ben de zaten. Madara’nın genleri bilinmiyor, perfect susanno’su bilinmiyor. Obito kendi ağzıyla “eski gücüme sahip değilim” diyor. Ona rağmen sadece isim savaş başlattı. Savaşta tsunade söylüyor bunu:

Adam “ben madarayım. Planlarım var” dediği zaman “sen madaraysan plana ne gerek var, istediğini yapacak kadar hayvansın” diyorlar:
Kageler Madara’nın direk karşısına çıkanı devirmek yerine plan yapmasına şaşırıyorlar. Obito “hashirama beni ağır yaraladı” bahanesiyle kurtardı yalanını.

Madara perfect susanno göstermemiş ems haliyle bile böyle bi izlenim bırakmış. O über güçlerine bağlı biri değil.
Tamam da reis, bu adam EMS açıyor, Kyuubi’yi çalıyor, yalnız başına takılıp teknik geliştiriyor, sonra gidip Hashi’nin kapısını çalıyor. Gidip tüm dünyaya ps gösterecek vakti mi var? Dövüşten sonra iptal zaten adam.

İtachi'nin Danzo sözünü tutsun diye girdiği haller.
Bir Danzo ile baş edemeyen Itachi, 5 ulusu karşısında birleşmeye zorlayan Madara ile karşılaştırılıyor ve ben kahroluyorum

Arkadaşım, senin için kendimi yorup mesajı açıklayacağım. İki yorumda bir “saldırganlaşıyorsun” ithamlarında bulunmaktansa, mevzunun başına gidip yorumu tekrar okusaydın, ben de sen de yorulmamış olurduk. (Yine saldırganlaştım bak :artiz: )
🤗

Madara, Sasuke = Indra Reenkarnesi. Indra = Hagoromo’nun oğullarından biri. Yani bu durum bu iki karakteri, yani Ashura ve Indra, dolayısıyla onun reenkarnesi olanlar ve yine dolayısıyla Madara, Hashi, Sasuke, Naruto, bunların tamamı, ayrı bir seviyede oluyorlar. Bildiğin seçilmiş kişiler bu adamlar.

İtaçi abimiz de Uchiha soyundan geliyor ama Indra reenkarnesi durumu yok, yani torpilsiz bir abimiz. Kendi halinde güçleniyor, dahi olarak anılıyor, rekorları kırıyor, zirveye yürüyor. Yani torpilsiz, kendi ilerliyor bu abimiz.

Torpilsiz İtaçi, Torpilli Sasuke’yi şamar oğlanı yapıyor. Yani cebinde para olmadan en iyi üniversiteye burslu giden İtaçi abimiz, Sasuke ise bir ton para ile en özel okullarda zar zor ilerleyen zengin çocuğu. Burada Sasuke elindeki parayla, kendi yeteneklerini harmanlayıp İtaçi’yi ezip geçebilirdi, ama ne oldu? İtaçi abimiz kendi sahip olduğu yetenekleriyle kardeşini ezdi geçti.

Buraya kadar her taş yerine oturmuştur herhalde. Şimdi Hashi ve Madara örneğine dönelim; Bu adamlar İtaçi ve Sasuke örneğinden bağımsız olarak, ikisi de torpilliler. Biri Ashura’dan, diğeri de İndra’dan olmak üzere torpilli ilerliyorlar. Bu ikilinin zamanlarında rakipleri olabilecek İtaçi, Minato gibi üst düzey elemanları göremiyoruz. Baştan sonra sadece birbirlerinin rakipleri bunlar. Belki Kishi rakip yazıp çizmeye üşenmiştir ama söylenene göre habire birbirleriyle kapışan, birbirlerini aşmaya çalışan, rakipsiz arkadaşlar. Sasuke’nin önüne sürekli İtaçi, Danzo gibi alternatifler çıkarken, Madara Hashi de Hashi deyip şamar oğlanı olup durmuş. Bu konuda Sasuke da başarılıydı Madara’ya nispeten.

Velhasılı kelam; İtaçi abimiz torpilsiz şamar manyağı yaparken, Madara kardeşimiz torpile rağmen şamar oğlanı olmuş. Bu da İtaçi’nin üstünlüğünü gösterir ;)
Bu kadar uzatmana gerek yoktu bu basit mantık için; şunu yazman yeterdi;
Indra=Madara=Sasuke / Itachi>Sasuke Itachi>Madara

Bak bu ilk okul mantığıdır işte arkadaşım. Başka hiçbir faktörü göz önüne almadan bu böyleyse şu da şöyledir demek. Denklemde çok önemli bir detayı atlıyorsun; Sasuke daha velet ve potansiyelinin çok altında o dövüşte. Sasuke'nin güncel, yani potansiyeline ulaşmış hali o zamanki Itachi'yi doğduğuna pişman eder. Gel gelelim, her reenkarnasyonun bir diğerinin bire bir aynısı olduğuna, aynı potansiyeli taşıdığına dair herhangi bir veri de yok elimizde. Burada da yine kendi kendine varsayıp kendi kendini ikna ediyorsun. Öte andan Bu şahısların hepsi kendi başlarına şahıslar ve aynı karakterde de aynı koşullarda da değiller. Aynı materyal farklı koşullarda farklı tepkiler verir. Sen dümdüz yaklaşıyorsun olaya.

72 sayfa olmuş, bir elinde malumat cevap veren @Starrk var Madaracılar içinde. Ne bekliyorsun? 200 sayfa malumat sunsak da saçma sapan şakalara devam edeceksiniz. Adam pitaçi diyor ve kendini komik sanıyor.
Bu kadar uzatmana gerek yoktu bu basit mantık için; şunu yazman yeterdi;
Indra=Madara=Sasuke / Itachi>Sasuke Itachi>Madara

Bak bu ilk okul mantığıdır işte arkadaşım. Başka hiçbir faktörü göz önüne almadan bu böyleyse şu da şöyledir demek. Denklemde çok önemli bir detayı atlıyorsun; Sasuke daha velet ve potansiyelinin çok altında o dövüşte. Sasuke'nin güncel, yani potansiyeline ulaşmış hali o zamanki Itachi'yi doğduğuna pişman eder. Gel gelelim, her reenkarnasyonun bir diğerinin bire bir aynısı olduğuna, aynı potansiyeli taşıdığına dair herhangi bir veri de yok elimizde. Burada da yine kendi kendine varsayıp kendi kendini ikna ediyorsun. Öte andan Bu şahısların hepsi kendi başlarına şahıslar ve aynı karakterde de aynı koşullarda da değiller. Aynı materyal farklı koşullarda farklı tepkiler verir. Sen dümdüz yaklaşıyorsun olaya.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık