Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Eiichiro Oda Taşlama

Bu yaptığı 4 saatlik lotr genişletilmiş versiyon ise daha önce yaktıkları ancak teaser olur. Arada uçurum var. Bu yaptığı bir ilk, çocuk serisi kafası vs değil olay. Op hiçbir zaman 0-7 yaş grubuna hitap etmedi. Şu an komple onlara oynuyor.
0 7 yaş grubu değil 10 15 yaş arasını kast ettim aslen

En büyük - bence - yanılgının serinin şimdi kötüleşmeye başladığı düşüncesi olduğunu düşünüyorum. En büyük fitil bence Luffy'nin linline meydan okuduğu balıkadam adasında atıldı. Herkes doğal olarak şöyle düşündü demek ki linlin yonkoular arasında görece en zayıfı ve Luffy'nin indireceği ilk yonkou olacak. Fakat sonra balıkadam adasından çıktık ve punk hazarda geldik ve law ile ittifak olup kaido yu indireceğiz dedik. Doğal olarak tayfa dedi ki nabıyoruz biz ? Herhalde E. Oda'nın ikinci kişiliğiydi bunu söyleten. Bu ittifaktan bugüne kadar olan her şey de kaido'nun düşmesi için hazırlanan altyapıydı. Fakat sonra her nedense Sanji'ye bir evlilik meselesi çıkartıldı ve totto landa gidilmesi durumu oluştu. Fakat linlin orada hatta tüm tayfa orada. Bizimkiler bir avuç adam kalkıp gidiyor yonkou adasına ve diyor ki dövüşmeye gelmedik arkadaşımızı alıp gideceğiz. Nasıl yani ? E sen meydan okumuştun ben de senin tayfa üyeni çaldım alabiliyorsan gücünle al di mi ? Korsanlık yapıyoruz adil olacağımızı söylemedi kimse. Tabii ki e. oda Luffy'nin o sıra güçsüz olduğunu bildiği için başka bir yola girdi ve big momu rezil rüsva etti. Üzerine lüzumsuz yere Sanji'yi nefret öğesi haline getirdi. Arcın tek kazanımı Luffy'nin gelecek görme meselesi oldu.

Peki şimdi şunu sormak istiyorum. Allah aşkına şu özelliğe başka biri sahip olsa olmuyor muydu ? Tayfayla yoldasın büyük bir avcı grubuyla karşılaştın liderleri de katakuri ayarında bir adam olamaz mıydı ? Bak Mihawk senelerdir tek başına dolanıyor. Güçlü adam her yerde gezinir sonuçta. Çizeceğin de 10 bölüm olsun olsun.

Totto landı görmek zorunda değildik ama madem elbaf ile bağlantısı vardı orada göreydik işte Linlini tam gücünde. Hatta aile meselesini de ekle üzerine.

Hem istediği sahneyi çizmek istiyor hem de altını oymaktan geri durmuyor. Şu big momu görüp midesi bulanmayan biri olabilir mi ? Kadının suratını motorla ezdiler yahu var mı ötesi ? Kendi evlatlarını yiyen kadın bu Franky'nin falan çapı mı bu işler. Hayır kendi yarattığı karaktere saygısı da yok adamın. Gayet sağlıklı hayatında darbe dahi almamış baştan ayağa canavar olan bir insanı aldın totto landda rezil ettin yetmedi wano'da da rezil ettin. Wano'ya da rezil etmek için mi getirdin bu kadını ? Yok aradan çıksın novalar da yonkou indirsin istedin ve nasıl olduğuyla zerre ilgilenmedin.

Supernova demişken bu seride beni en sinir eden meselelerin öznesi de bu arkadaşlar. Şimdi Teach'i doğal düşman olarak saydığımızdan pas geçiyoruz ama diğeleri yav arkadaş bir tane tayfanın yoluna taş koyacak sağlam adam olmaz mı ? Sırf iş olsun diye kimsenin iplemediği hawkins ile apoo yu karşıya atıyorsun onlar da tekte iniyor. Yapsana birkaç tane haysiyetsiz ama güçlü düşman karakter. Hasırşapkalara engel olsun denizde ani saldırı düzenlesin. Kendi hedefleriniz yok mu sizin ? Kral olmak istiyorsan al işte en büyük engel de bu adam. Dünyanın en bilmem ne adamlarının ürünü. Dedirtsene kide bu adam önümüzdeki en büyük engel kral olacaksak rakiplerimize de aman vermemeliyiz diye. Dofflamingo dövüşünden sonra ki kendisi aşağı yukarı ikinci komutan ayarında bir adam totto land zıkkımı olmasaydı da yonkoudan önceki dövüş kid ile olsaydı olmaz mıydı ? Kid iki yıldır aktif olarak dövüşüyorken uyanış gerçekleştirmiş olsaydı hatta bunun lafını da soksaydı sen iki senedir etrafta yokken ben savaşıyordum diye. Luffy son sahnede bilinçsizce h.haki ekleseydi son saldırısına mesela. Hatta kid yine ittifak ile saldırsaydı hem birkaç nova aradan çıkmış olurdu hem hikayelerini görürdük hem de tayfanın güçlenmesinin altyapısı oluşmuş olurdu. ya toplasan 20-30 bölüm bile sürmezdi bunlar. Ya da boşver bir arcı komple bunlara ayır. Novaların aktif olduğu güçlü olanın hayatta kalıp diğerlerinin yok olduğu ve kalanın yonkoulara gidebilecek çapta olduğu bir şeyler görsek ne olurdu yani ? Kafasındaki tek senaryoyu gerçekleştirmek için rezil etmediği tek bir karakter kalmadı. Beyazsakala bile acaba demeye başladı insanlar ki bu adam serinin en özel karakterlerinin başında geliyor. Zoro fanı arkadaşlar şimdiden endişelenmeye başlamışlar gördüğüm kadarıyla. Boşuna endişelenmeyin bence kaçınılmaz olana karşı sandıkta tuttuğunuz küfürleri çıkarmaya hazırlanın. Çünkü bu adam bir tane adam akıllı dövüş çizmediği bu karaktere al lan bak bu kılıç içindeki hakiyi fazladan salıyor zaten düşsen de ölmezsin ilaç falan hallederiz diye savdı başından.

İş şuna gelmişken şu iki yıllık eğitim zıkkımına da değinmek istiyorum. Yav arkadaş iki yıl eğitim aldı dedin Luffy'ye ve görüp kafasını en çok kurcalayan şey olan ryou hakiyi öğretmedin. Zor öğrenilen bir şey olsa neyse diyeceğim adam hapishande bir haftada öğrendi. Yani öğrenmiş olarak gelse güzel olmaz mıydı ? Adam bir g4 ü öğrenmiş onu da kusurlu yapmışsın - ki o kısma yani doff dövüşüne girersem kesin banlanırım - başka bir nane yok. Jiraiya'ya kızdık o kadar bu sarhoş ondan da beter çıktı. Sanji geliyor iki sene sonunda vergo ayarında bir adam tarafından bacağı çatlatılıyor. Şimdi gitti queen'i indirdi. Gen uyanışı diye bir şey varsa mesela bunun ilk adımları ivankov ile de atılabilirdi. Zoro desen hiçbir hazırlık yapılmadığı o kadar belli ki. Nasılsa dövüş çizmeyeceğiz takılsın öyle demiş resmen. Diğerlerinin ise allah belasını vermiş konuşmaya bile gerek yok.

Son arcta ise artık iyice tüy dikmiş oldu. Gerçekten kötü bir arc ama ben özellikle son meselede artık iyice patladım sanırım. Yani hiç gereği yokken bir özel meyve mevzusu attı insanların önüne herkes de doğal olarak gomu gomudan başka bir meyvedir diye düşündü ya da umdu diyelim. Çünkü aklın yolu bir gözünün önünde sana her türlü zorluğu çıkaran adamın peşine bir tane adam takmamanı kimse normal karşılayamaz. Doğal olarak dışa kapalı olan wano içinden biridir diye düşünüldü. Öyle ki tamanın meyvesi de buna çok uygundu çünkü cidden tehlikeli bir meyve düşman için. Fakat E. Oda gidip en yanlış yolu seçip hem meyveyi gomu gomu seçti hem gorosei'ye bizim için bile efsane dedi yetmedi meyve bizden kaçıyor dedi. Bunlar olurken öğreniyoruz ki meyveyi nasıl olduysa bulmuşlar ama gelmiş Shanks çalmış. Nereden biliyordu o gemide o zaman diliminde orada olduğunu Shanks nasıl oldu da gitti hükümet gemisine saldırdı belli değil. Meyve bu kadar özel üzerine kullanıcısı da özel dünya kadar da aksiyona girmiş ama efsane yaa olmaz zaten... Şimdi bunu yutmamızı falan mı bekliyorsun cidden ? Her şeyi geçtim insanlar diyor ki bu artık Luffy değil Nika. Arkadaş 25 yıl ayırıyorsun ana karakterine ve şu an o mu değil mi diye tartışılıyor. Hep soruyorum ne gerek vardı ? Luffy zaten bu nika ya da joyboy her kimse onun iradesini taşıyacak kişiydi bunu bilmeyen var one piece okuyucusu olabilir mi ? Geçmişte başarısız olunan ne varsa bu adam üstlenecek işte bunu biliyoruz. Sen niye karakterin bütün doğallığıyla geldiği bu yolu mahvediyorsun ? Şu lanet meyve hiçbir şeye bağlı kalmadan uyansa kim ne derdi ? Zaten biliyorduk uyanacağını. İnsan bir zahmet biraz altyapı koyar şuna. Meyvenin uyanışındaki şekilsizkleri bir yere kadar anlıyorum. Çünkü olayı esneklik olan bir meyvenin biçimsel anlamda özgürleşmesi makul. Fakat bunu yaparken saçmalamak zorunda mıydın ? Dİğer karakterleri soktuğun haller komik mi gerçekten ?

Yav neyse ya amma da uzun yazmışım senin de kafana tüküreyim amma işsizmişsin

Seri 2 yıl zaman atlaması sonrası beni kendisine olan sevgimi azaltmıştı ama şu meyve mevzusu ve saçma looney toones tarzı dövüşleri az buçuk olan zevkimi de yok etti. Görmediğimiz ama beklentim olan bazı hikaye unsurlarına olan beklentim de kalmadı.

Ailesinden, içindeki şeylerden dolayı güçlü olan ve bunun üzerine katarak ilerleyen bir sürü ana karakter gördüm ama ilk kez 1000 bölüm okuduktan sonra bu kadar saçma bir güç artışını hiç görmemiştim. Oda sağ olsun onu da gösterdi.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık