Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dragon Ball - Teşekkürler Akira Toriyama

Huzur içinde yatsın ,Son 6 ayda Dragon Ball Süper serisiyle tanıştım zira son arc dışında ben bu seriyi One Piece'nin üstüne koymuştum mizahını samimiyetini seviyordum serinin .Vegeta fanı olarak Goku'nun ayağına taş deyse Aha Vegeta Goku'dan güçlü diye sevinir konuma gelmiştim zira arc dövüşlerinde her daim ikisi arasında güç farkında hiç bir zaman uçurum olmadan hakkaniyetle çizerdi .

Mangaka olarak diğer serilere nazaran en sağlıklı evreni o yaptı hiç bir karakteri hiç etmedi hiç bir kişiyi güçsüz diye çöpe atmadı ellerine sağlık sensei

Dragon Ball Türkiye'de yayınlandığı sırada 2. Tenkaichi Budokai bittikten sonra devam etmezdi. Baştan başlar ama o sınırı geçmezdi nedense. Belki de devam etmemesi sayesinde aklımda yer eden bu eseri sonraları araştırmaya koyuldum ve animelerle tanışmam böyle olmuştu. Sonrasında 3-4 defa baştan sona bitirdiğim bir seri oldu. Kendisi sayesinde shounen kültürü bugünkü haline ulaştı pek çok insan ondan ilham aldı ve bugün içimizde yer eden yüzlerce sahnenin dolaylı yoldan hazırlayıcısı oldu. Hakkında bugün ne kadar güzel şey söylenirse söylensin az gelir. O yüzden ben de sadece teşekkür etmekle yetineceğim. Beni animelerle tanıştırdığı için, yepyeni bir nesle ilham olduğu için ve de Son Goku gibi bir karakterle bizleri tanıştırdığı için kendisine minnettarım. Umarım gittiğin yerde rahat edersin.

Haberi yeni aldım. Günüm güzel geçiyordu ama bu haberle yerle yeksan oldum. One piece en sevdiğim shounen olsa da dragon ball ile kıyas yapmam o derece Dragon ball i de severim. Türk tv lerinden beri severek izlediğim bir seri.Küçük goku dan evli,cocuklu gokuya , bize güzel anılar bırakan akira sensei ye çok teşekkür ederim.

Güzel insanlar bir bir göçüp gidiyor…

Vaybe. Benim ilk animemdi. İlk 9 yaşında filan izlemiştim. Uydu anten vardı, avrupa kanallarını izleyebiliyorduk. İtalyan bir kanalda çıkardı. Hiç anlamadan yine de izlerdim. İlk internet aldığımda 100kbs sınırsız vardı. Tüm Dragon Ball bölümlerini torrentten 50kbs civarı ile indirmem 1 aya yakın sürmüştü. Sonra türkçe alt yazı çevirisi çıksın diye bir forum sitesinde güncel takip ederdik. Senkronlar kayık çıkardı. O zaman kendim senkron ayarı yapmayı öğrenmiştim. Slayer54 diye biri çeviriyordu belki hatırlayanlar vardır. Beni anime,manga olayına sokan dragon ball dı. Bence Oda da Dragon Ball'dan acayip fazla esinlenmiş. Hatta Luffy bildiğin Goku.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık