Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Dracule Mihawk

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 337 76.2%
  • Sevmem

Kullanılan: 105 23.8%

• Kullanılan toplam oy
    442
Mihawk'ın ödülü 2 milyar da çıksa ben yine yonkou olduğunu savunacaktım. Zira Mihawk'ın seviyesi baştan belliydi. Kendi ünvanını direkt olarak kk ünvanıyla kıyaslayan adam sol kol seviyesi mi çıkacak olum sivrizekalık yapma dedim ve karar verdim :gamyon:

Bazen 3 saniye düşünmek yıllar boyu rahat etmenize neden oluyor; yeter ki 3 saniye düşünün :utangac:
Aslında göz ardı edilen ancak çok önemli bir argüman bu. KK olmak beni geçmekten daha zor demesi bir kıyastır. Bu cümleyi gerçekten güçlü olmayan kurmaz. O ünvanın altı dolu olmasa Oda böyle bir replik de yazmazdı. En güçlü balıkadam kendini KK olmakla kıyaslamaz. Minimum amiral seviyesi adamın diyeceği bir laf bu. Chinjao demek amiralleri ve yonkouları aşıp KK olabileceğini düşünüyorsun demişti. İşte bu seviyedeki biri bunu söyler ancak.

Yıllardır tayfa kastediliyor denilen "KK olmak beni geçmekten zordur" sözü artık güce yorulmaya başlanmış.:)
Kıyas üzerinden bir mantık kuruyorum. Oda Arlong'a, Kaido'yu yenmek beni yenmekten daha zordur diye bir replik vermez. Çünkü bu iki karakterin gücü kıyas kabul etmez, açık ve nettir. Ancak bunu bir amiral derse bunu yadırgamazsın. Aynı mantıkla Mihawk'ın ünvanının hafife alınacak bir şey olmadığı sonucuna varılabilir.

Bu sadece replikten çıkan bir mantık. Yoksa KK olmak bireysel değildir. Luffy bunu kaç kere vurguladı. En güçlü kılıç ustası olmak için tayfa gerekmez, ama KK olmak için gerekir. Bu da hedeflerin ayrıştığı bir nokta. Bu iki yorum çelişmiyor. KK olmak zaten daha zor.

Aslında göz ardı edilen ancak çok önemli bir argüman bu. KK olmak beni geçmekten daha zor demesi bir kıyastır. Bu cümleyi gerçekten güçlü olmayan kurmaz. O ünvanın altı dolu olmasa Oda böyle bir replik de yazmazdı. En güçlü balıkadam kendini KK olmakla kıyaslamaz. Minimum amiral seviyesi adamın diyeceği bir laf bu. Chinjao demek amiralleri ve yonkouları aşıp KK olabileceğini düşünüyorsun demişti. İşte bu seviyedeki biri bunu söyler ancak.
Mihawk'tan 750-800 bölüm sonra çıkan rakipler bile böyle bir kıyasa girmedi. Hani en başta bu mantığı kuramadın bari 200 bölüm geçtikten sonra aklın başına gelsin. O da mı olmadı 300 bölüm, yok yine mi jeton düşmedi 400, olabilir insanlık hali diyelim 500 vs. Ama yok arkadaş anlayış da bir yere kadar. Sonrası art niyet veya yorumlama kabiliyetinin sıfır olmasıyla ilgilidir. Yorumlama kabiliyetinin sıfır olduğu anlaşıldıktan sonra evet arkadaşlar ben yanlış yorumlamışım diyemiyorsan bu egon ve art niyetinle ilgilidir.

Şu son bölümlerden sonra amiral hikayesi de bitti. Hala kazı çevirmeye çalışanlar kazın yanıp kül olduğunu anlamak istemeyip acınası yorumlar yapıyorlarsa bu... Neyse yazılacak çok şey var da kimsenin pisliği üzerime sıçramasın şimdi.

Mihawk'tan 750-800 bölüm sonra çıkan rakipler bile böyle bir kıyasa girmedi. Hani en başta bu mantığı kuramadın bari 200 bölüm geçtikten sonra aklın başına gelsin. O da mı olmadı 300 bölüm, yok yine mi jeton düşmedi 400, olabilir insanlık hali diyelim 500 vs. Ama yok arkadaş anlayış da bir yere kadar. Sonrası art niyet veya yorumlama kabiliyetinin sıfır olmasıyla ilgilidir. Yorumlama kabiliyetinin sıfır olduğu anlaşıldıktan sonra evet arkadaşlar ben yanlış yorumlamışım diyemiyorsan bu egon ve art niyetinle ilgilidir.

Şu son bölümlerden sonra amiral hikayesi de bitti. Hala kazı çevirmeye çalışanlar kazın yanıp kül olduğunu anlamak istemeyip acınası yorumlar yapıyorlarsa bu... Neyse yazılacak çok şey var da kimsenin pisliği üzerime sıçramasın şimdi.
Roger>Mihawk dns.Ne kadar uğraşırsan uğraş.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 12)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık