Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Dracule Mihawk

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 337 76.2%
  • Sevmem

Kullanılan: 105 23.8%

• Kullanılan toplam oy
    442
Onlar kendisini kılıç ustası olarak tanımlamıyor, o zaman Mihawk > Roger diyorsun?
Roger ile mihawk aynı dönemde zirve değillerdi ama olay kılıç ustaliginda iyi olması. Haki veya meyve ile bu fark kapatılıp öne geçilebilir. Sanki bu yüzden mihawk'dan güçlüdür zaten. Kılıç ustaliginda ondan zayıf olmasına rağmen haki ile öne geçmiştir.

Kılıç ustalığının felsefi bir yönü var, her elinde kılıç olan kılıç ustası değildir, her yumruk atabilenin boksör olmadığı gibi.

Değerli gördüğün için teşekkürler :utangac::utaniyorum:Neden Elbaf, kendimce açıklıyım.

1. Seride Mihawk'ın bağlantısının olduğu 3 şey var sadece. Shanks, Zoro ve şatosu yani yaşadığı yer.
  2. Elbaf'ın Shanks'ın yönetiminde olduğu teorileri(sitede bulabilirsin).
  3. Elbaf'ın teke tek düelloların, savaşın, onurun, rekabetin, saygının, dostluğun, cesaretin ve gururun merkezi gibi bir yer olması. Elbaf bunlarla ön plana çıkıyor. Bunun altyapısı tee Little Garden'da Dorry ve Broggy ikilisiyle yapıldı. Düello, onur, gurur, cesaret dedik. Seride, aralarındaki ilişkiyle bu kavramları karşılayan tek ikili Shanks-Mihawk'tır. Öyle ki mangaka bu düellolardan Beyazsakal gibi bir karakteri vesile yaparak bahsetmiştir.. Kısacası madde başında saydığım kavramlar Shanks-Mihawk ilişkisini ön plana çıkarıp tanımlayan şeyler olduğu için Elbaf bu ikilinin yeni dünyada karşılaşacakları en uygun yerdir. Elbaf'ı ön plana çıkaran özelliklerin hepsi Shanks-Mihawk ilişkisi üzerine tahsis edilmiştir çünkü. Shanks-Elbaf-Mihawk bağlantısını bu sebeplerle mantıklı buluyorum.
  4. Shanks Luffy'ye "yakında görüşeceğiz" demişti. Bu yerin Elbaf olacağını düşünüyorum. Aralarındaki paralel bağlantıya bakılırsa Shanks-Luffy demek Mihawk-Zoro demektir. Oda'nın Shanks-Mihawk ikilisiyle Luffy-Zoro ikilisini buluşturması +930 bölümlük bir altyapı. Çünkü Luffy hedef olarak Shanks'ı, Zoro hedef olarak Mihawk'ı seçmiştir :cool: Dolayısıyla 2. ve 3. maddeler Mihawk-Shanks bağlantısını, 4. madde de Mihawk-Zoro bağlantısını içerdiği için Mihawk'ı seriye bağlayan 2 önemli faktörün kesişim noktası Elbaf olmalıdır :good:
Peki Mihawk'ın rolü ne olur ?
  1. Mihawk/İm bağlantısı çıkabilir.
  2. Düşman Mihawk'ı harcar ve bu durum Zoro için ateşleyici bir unsur olarak kullanılabilir. Şayet böyle olursa Mihawk gerçekten seri için "harcanmış ve boş" bir karakter olarak kalır.
  3. Zoro'nun son rakibi olur. Zaten en başta Mihawk'ın tasalanma gayesi buydu.
Sürpriz bir 4. seçenek çıkar mı bilmiyorum ama bu 3 rolden biriyle karşımıza çıkmasını bekliyorum. Bunlardan 2. seçenek çok düşük ihtimal olsa da...

Son olarak şunu ifade edeyim. Mihawk hiçbir şey yapmayıp şatosunda otursa bile ki bu zamana kadar yaptığı gerçekten buydu :) Zoro'nun hayali canlı kaldığı sürece Mihawk'ın ekstra bir aksiyona girmesine gerek yok. Adamın varlık sebebi Zoro çünkü. Ama mangaka kendisini shicilikten çıkararak bir aksiyon sinyali verdi. Bu aksiyonu bir yere bağlayacak illak. Mihawk gibi oyun bozacak dengeleri değiştirecek birini her zaman dikkate almak lazım. Şunu da unutmamak gerekir. Herkes zamanı geldiğinde sahne alır. Madara gibi bir karakter serinin %80'inde belki de daha fazlasında yoktu :sapkali:
Mihawk'a dair her şeyi sığdırmışsın, eline sağlık. Elbaf bağlantısı hoşuma gitti. Dediğin gibi Mihawk ana hikayede bir şekilde yer almazsa ve düşman tarafından harcanırsa boşmuş demesini de biliriz. Oda'nın kalemine güveniyorum ama, Mihawk'ın hakkını verecektir. Zaten Shanks'ı işleyeceği zaman Mihawk'ı da işler, öyle komple üzerine ayrı bir arc yapacak değil.

Mihawk Akainu ile birlikte özel bir yere koymamız gereken amiral seviyesinde bir adamdır. Luffy gerekli koşullar sağlandığında dövüş içerisinde gelişerek kendisine çok ters gelmeyecek amiralleri indirebilir bence şu an. Ama Mihawk Luffy'e biraz ters gelir. Akainu da aynı şekilde. Tabi buna rağmen Wano'da yaşayacağı gelişimden sonra Luffy gt zoruyla da olsa Mihawk'ı yenecek seviyede olacaktır. Mihawk'a çok fazla anlam yükleyen adamlar da sıkıntı itine gtüne sokanlar da.

Mihawk'a dair her şeyi sığdırmışsın, eline sağlık. Elbaf bağlantısı hoşuma gitti. Dediğin gibi Mihawk ana hikayede bir şekilde yer almazsa ve düşman tarafından harcanırsa boşmuş demesini de biliriz. Oda'nın kalemine güveniyorum ama, Mihawk'ın hakkını verecektir. Zaten Shanks'ı işleyeceği zaman Mihawk'ı da işler, öyle komple üzerine ayrı bir arc yapacak değil.
Sağol yoldaş :)

Şu an seride Dragon ve Mihawk iki gizem unsuru. İkisini de boş geçeceğini sanmıyorum.

Dünyanın en güçlü adamı=Yonkou
En güçlü canavar=Yonkou
En güçlü kılıç ustası=?

Sağ kol falandır ya o :rolleyes::gamyon::fool:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık