Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dracule Mihawk vs. Shanks

Sonuç ne olur?

• Kullanılan toplam oy
    216
Uydurmadık. Roger kılıcı süs olarak taşıyor diyordunuz siz. :D Sonra kılıcının en iyi 12'den olduğu ve baya baya kullandığı çıkınca Roger'ı önde görüyordum, ama Garp daha güçlü gelmeye başladı diyordun. :D Aratma şimdi yorumu, tam böyle olmasa da buna yakın.

Kılıç yetenekleri arasında niye haki yok? Enma'yı kontrol etmek sadece kılıç yeteneğine mi bakıyor hakiye mi? Kara kılıç yapmak hakiye bakmıyor mu? Sen kara kılıç yapmak için sürekli haki basması gerek diyordun Zoro'ya, ama Zoro bunu anlamadığı için basmıyor diyordun. Şimdi de Mihawk'ın belki de en uzun süre dövüştüğü kişiye karşı haki basmadığını iddia ediyorsun? Bu nasıl çelişki Alpa? :D

Kaido, Oden'i en güçlüler arasına koyuyor, ama kara kılıç yapıp Oden'i geçen Mihawk olmuyor? Anladım. Ray mesela en güçlüler arasında mıdır, ya da Oden?
Acaba ne zamanlardan hangi yorumlardan bahsediyon. Baya yanlış anladığın kesin. Roger'ı zaten hala önde görüyorum. Daha doğrusu bu ikisini baya baya birbirlerine denk birbirlerinin seviyesini artıran iki karakter diye bahsettim. Ara bul ama hepsini bul. Çok yorumum var. Ayet bükücüler gibi cımbız ile alıp seçiyon.:D

Ray ile Oden ikisi de en güçlüler arasında değil.

Luffy ve Croco’yu da tekleyip geçmedi. Senaryo onu icap etti o sıra, öyle oldu. Zoro’ya karşı ilk tanıtıldığında da belli bir süre dövüşüyor, en son tek atıyor. Mesela o da tanıtım idi, o yüzden o kadar uzadı, yoksa en başında da tek atıp geçebilirdi.
Bak mesela 1 numara 2 numaraya ne yapıyor
güç denilen şey bu işte. Vista çoookkk büyük ihtimal ölü karakter wb nin memleketinde görmedik. Marco gibi kullanacağı karakter değildi yani. Demek ki baĞzı şeyler olmuyür...

Bak mesela 1 numara 2 numaraya ne yapıyor
güç denilen şey bu işte. Vista çoookkk büyük ihtimal ölü karakter wb nin memleketinde görmedik. Marco gibi kullanacağı karakter değildi yani. Demek ki baĞzı şeyler olmuyür...
O iki numara değil, sahtekar. Mangasını okuduysan tek yemesini normal karşılardın. Roger, Wb’ye tek atabilir mi? Alsana 1 numara ve 2 numara karşılaşması.

Ayrıca sen hala Vista ile Mihawk’ı kıyas edenler lobisinden misin? O halde seninle daha çok işimiz var.

Vista ve jozu muhabettleri ile ilgili:
1-orada wb'ye bir slash atıyor.jozuda bunu durduyor.bu normalde doğal bir şeydir ama orada:
"O adamla aramızdaki gerçek farkı görmek istiyorum"diyor.bu lafı da işi sıkıntıya sokuyor.
-vistayı tekleyip geçmesi lazım zaten.
-adamın ödülü 3,6 çıktı zaten.yani amiral üzeri yonko altı seviye en az.shanks'ı yener mi ? Bilemiyorum.ünvana göre yenmesi lazım ama oda bu böyle şeyleri çok umursayacağını düşünmüyorum.

Sonuç:mf'de sırf wb korsanlarını öveceğim diye yonko ayarı adamı rezil etti çapsız oda

Vista ve jozu muhabettleri ile ilgili:
1-orada wb'ye bir slash atıyor.jozuda bunu durduyor.bu normalde doğal bir şeydir ama orada:
"O adamla aramızdaki gerçek farkı görmek istiyorum"diyor.bu lafı da işi sıkıntıya sokuyor.
-vistayı tekleyip geçmesi lazım zaten.
-adamın ödülü 3,6 çıktı zaten.yani amiral üzeri yonko altı seviye en az.shanks'ı yener mi ? Bilemiyorum.ünvana göre yenmesi lazım ama oda bu böyle şeyleri çok umursayacağını düşünmüyorum.

Sonuç:mf'de sırf wb korsanlarını öveceğim diye yonko ayarı adamı rezil etti çapsız oda
Okuyucunun sürekli tek beklemesi sıkıntı yaratıyor bence. Değil Mihawk Roger bile Vista'yı tekleyemez. Ama millet sürekli güçlü olan tekler kafasında. Kaidou'nun Lufi'yi teklediği gibi bir sahne mümkün elbette ama Vista Roger'in atağına kafa atmayacaksa tek yemez. Eğer Roger Vista'yı tekliyorsa Vista gitsin köyünde domates yetiştirsin. Bu her karakter için geçerli. Yahu Dori ile Brogi Gorosei'ye dalıyor. Güç seviyeleri sanıldığı kadar kesin çizgilerle ayrılmış değil bu mangada. Lufi Kaidou ile denk savaşıyor ama Ulti ile uğraşmak zorunda kalıyor, tek atamıyor. O halde Ulti Kaidou seviyesi mi diyelim :/ Bence bütün sorun takipçin bakış açısında.

Şimdi şöyle bir şey. Mihawk için kılıç yetenekleri shankstan bile iyi dendi. O halde Kılıç dövüşünde mihawk yener, shanksın kılıcı devre dışı kalınca yumrukla dövüşse mihawkı yenebilcek mi?

Shanks kılıç bazlı dövüşen biri. Tek koluyla yumruk tekme falan atarak nasıl yenicek mihawkı bilmiyorum.

Bence mihawk> shanks

Edit: aklıma red filminde kizaruyla fujitoraya saldığı kral haki geldi vazgeçtim. Mihawk böyle bir şey yapamaz.

Herifte hayvan gibi haki var.

Eşit gider dövüş bilemedim.

Mihawk'la ilgili en büyük sorun adamın ünvanı dışında mangada gücünü gösteren bir şey yok. Yabancıların tabiriyle feat'leri zayıf. Bakıyorsun Marineford'da Vista'ya karşı sonra dövüşelim diyor, Crocodile ile çarpışıyor, WB'ye meydan okuduğu saldırıyı Jozu durduruyor vs. Böyle olunca aynı Dragon gibi mizah konusu oluyor. Tabi Dragon'un en azından kötü feati yok, gücünü gösterdiği gün şov yapabilir.

Shanks böyle değil. Adam WB ile çarpışıyor, savaş durduruyor, 3 milyarlık adamı tekliyor, amiral korkutuyor, Kaido tarafından övülüyor vs.
İlerde Mihawk güçlü gösterilse bile Oda'nın iyi işlediğini düşünmüyorum.
Mihawk'ın MF performansını ilmek ilmek, öbek öbek anlattık eski yorumlarda. MF Mihawk'ta zerre kötü bir şey yok Mihawk adına. Adam öyle sağlam ki Wb tayfasını tanıtıp Luffy'nin yandaş edinme özelliğini anlatmak için Mihawk'ı kullandı. Birine bir şey olmazsa bu adama olmaz dedi. Ünvanı, Çin seddi kapısı gibi çünkü. Herifin aldığı ilk ödül tayfasız aksiyonsuz 3.6m. Hiçbir şey yapmayıp kılıç ustalarını aklınızdan geçirseniz Mihawk'ın büyüklüğü ortaya çıkıyor.

Mihawk'ı severim ama iş bir karşılaşmaya geldiğinde Shansk'ın yeneceğini düşünüyorum. Bu öyle güle oynaya olmaz. Shanks Kidd'i ve neredeyse tayfasını teklediği gibi alamaz. Belki öbür kolunu da kaybeder hatta.

Mihawk hakkında beni en çok huzursuzlandıran şey ne yazık ki Karasak Tayfası'nın kuvvetli ihtimal son rakip olması ve oradaki Yağmur Shiryu... Shiryu eğer Mihawk'ı yenerse o zaman çok kötü işlenmiş bir karakter görürüz ve bu yüksek ihtimal.

Mihawk'ı severim ama iş bir karşılaşmaya geldiğinde Shansk'ın yeneceğini düşünüyorum. Bu öyle güle oynaya olmaz. Shanks Kidd'i ve neredeyse tayfasını teklediği gibi alamaz. Belki öbür kolunu da kaybeder hatta.

Mihawk hakkında beni en çok huzursuzlandıran şey ne yazık ki Karasak Tayfası'nın kuvvetli ihtimal son rakip olması ve oradaki Yağmur Shiryu... Shiryu eğer Mihawk'ı yenerse o zaman çok kötü işlenmiş bir karakter görürüz ve bu yüksek ihtimal.
1- 1 vs 1'de Shanks'ın Kid'i tekleme ihtimali yok. Aynı sahneyi Kid için çizsen, Kid de Shanks ve bütün filosunu teklerdi. O sahneyi çok yanlış yorumluyorsunuz, bize gösterilen Shanks vs Kid ile Quuen'in BM'yi bayılttığı sahne birebir aynı, ortada 1 vs 1 yok, o yüzden kıstas almanız yanlış.

2- BB tayfasının son rakip olması ile Mihawk vs Şiryu'ya nasıl geldin anlamadım. BB tayfası son rakip olursa önce BB Shanks'ı indiriyor demektir. Shanks'ın Luffy'le karşılaşma ihtimali çok zayıf çünkü. Buggy ve ekibi son adaya kadar bu şansla giderler onlara da bizim tayfa denk gelir ve olursa Zoro vs Mihawk olur. Olay örgüsüne göre Zoro'nun nihai rakibi olan Mihawk'ın Şiryu'ya kaybetmesi mümkün değil. Ama diyelim ki E. Oda hayalleri çöpe attı, Nami harita çizmiyor, All Blue da yalan oldu, Zoro da kendini Luffy 'e adadı, olası bir Mihawk vs Şiryu oldu diyelim. Şiryunun gücü görünmezlik. Garp bu adama hamle yapamamış. Mihawk'ta k haki var mı belli değil, onunki daha çok göz gücü gibi duruyor. Hal böyleyken Mihawk Şiryu'ya kaybedebilir ve kaybetti diye de kötü olmaz, ters yetenek çünkü normal bir durum, diğer yandan bu bir kılıç düellosu olmadığı için Mihawkın En Güçlü ünvanına da halel getirmez. Mihawk En Güçlü ölür ölürse :)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık