Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Dr. Stone: Stone Wars

Herkese selamlar. Bu serinin manga konusunu gördükten sonra anime konusunun olmadığını görünce açmaya karar verdim. 2.sezonu da gelecekken yerinde bir karar olduğunu düşünüyorum :S

Genel Bilgiler:

İngilizce: Dr.Stone:Stone Wars
Japonca:ドクターストーン
Bölüm Sayısı: 24
Stüdyo: TMS Entertainment

Özet:

Kaçınılmaz bir günde, tüm insanlık kör edici bir ışık parlamasıyla donakalmıştı. Birkaç bin yıl sonra, Liseli Taiju uyanır ve kendini heykellerin dünyasında kaybolmuş şekilde bulur. Ama, yanlız değildir! Onun Bilime aşık arkadaşı Senku kalkmış ve bir kaç aydır çalışıyordu ve bilimin gücüyle medeniyeti yeniden inşa etmek için aklında bir fikri vardı.

Durumu:

1.Sezon:

24 bölümle tamamlandı.

2.Sezon:

Tamamlandı.

3. sezon:

Yakında gelecek.

Yorumum:

Seriyi önceden çok sevdiğim için mangasında günceldeydim. Çeviri çıkmayınca bırakmak zorunda kaldım ama eski izlenimlerime göre özetlersem orjinal bir konusu var. Bu konu herkesin ilgisini çekebileceği türden. Yazarın senaryosu ve Boichi'nin çizimleriyle beraber kaliteli bir seri olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Hikayenin ilerlerme tarzı biraz eleştiriye maruz kalsa da bu durumun kişiden kişiye çokça değişebileceğini düşünmekteyim.

Son düzenleme:
Animesi aşırı kaliteli olduğu için heyecanı kaçmasın diye mangasına başlamadığım nadir serilerdendir. Umarım istifini bozmadan devam eder ikinci sezonda da. Eline sağlık.

Şuan Shonen Jump'ta yayınlanan seriler arasında konusunu ve çizimlerini en beğendiğim seri.Animesini hiç izlemedim ama yapımcı stüdyo umarım iyi bir iş çıkarır.

Sanırım 2.sezon dünden itibaren başlamış bulunmakta.

Bu da LCP'si:

Ayrıntılara dikkat ederseniz dolaylı yoldan OP izlemeyenler için bir nevi spoiler maiyetini taşıyor diyebiliriz.

Kendi yorumum ise güzelmiş, beğendim ben.

Boichi Ace spin offu çizecekti sanki. Hatta Boichi ile Oda'nın Beyazbıyık ve Ace çizimlerinin karşılaştırıldığı görseller vardı.

Bölümün ilk yarısı 1. sezonun özeti gibiydi. Diğer yarısı da Gen reisin planı. İlk yarı olmasa da olurmuş. Mangaya bakmadım en fazla 3 4 bölüme Tsukasalar da gözükür diye düşünüyorum.

Tahmin ettiğimden hızlı gelişiyor olaylar. Senkunun öldürmeme politikasının bir yerden sonra patlamasını istiyorum.
Kohakunun öldürme düşüncesi hoşuma gitti açıkçası, Homurayla olan sahneleri de gayet güzeldi. Sonunda Senku ve Taiju da konuştu çok tatlıydı. Gen fbsi de yakın gibi bakalm

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık