Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Dota 2 (2013)

Dota 2 oynuyor musunuz

• Evet

Kullanılan: 0 0.0%
  • Hayır

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    0
@frtztrk

Dota 1 oynamadım ancak sistemi 2 ye benziyorsa sadece türleri benziyor. Yani şu an bütün rpg oyunları birbirlerinin uyarlaması oluyor. Bir oyun türü bu "moba" ilkini siz oynadınız niye daha üstün olsun. Herşey gelişmeyle ilgilidir aynı türden farklı yönde gelişiyor işte. Her lol ismini gördüğünde ağlamayın bea sıkıcı olmaya başladı bu muhabbet. Oyun işte çıkış noktası o bu şu diye her lol gördüğünüz yerde bunları söylemenin anlamı ne!? :D

Ek olarak: 3 yıldır dava sonuca kavuşmamışsa davanın ne kadar haklı olduğu da tartışılır bence :S

Icefrog ayrıldıktan sonra çıkarılan oyun, yapabileceklerinin çok fazla üstündeydi. Valve işini iyi yaptı karşılığını ve övgüsünü aldı gayette başarılı bir seçimdi valve. Ancak icefrog'da en iyi bildiği şeyi yaptı kendi bildikleri oyunu çıkardılar yaptıkları çok normal birşey. Belki rakip olmak içinde çıkarılmış olabilir ama bu dediğin gibi dota'nın çakması yok küçüklerin oyunu yok şu yok bu. LOL oyunu daha kolay ve tamamını türkçe yaparak türkiyede kendisine iyi pazar payı aldı. Türkiyede bildiğim kadarıyla turnuvaları düzenleniyor. Adamlar işlerini yapmaya çalışıyor layıkığıyla yok o kötüdür yok bu kötüdür demenin manası yok.

Icefrog ayrıldıktan sonra çıkarılan oyun, yapabileceklerinin çok fazla üstündeydi. Valve işini iyi yaptı karşılığını ve övgüsünü aldı gayette başarılı bir seçimdi valve. Ancak icefrog'da en iyi bildiği şeyi yaptı kendi bildikleri oyunu çıkardılar yaptıkları çok normal birşey. Belki rakip olmak içinde çıkarılmış olabilir ama bu dediğin gibi dota'nın çakması yok küçüklerin oyunu yok şu yok bu. LOL oyunu daha kolay ve tamamını türkçe yaparak türkiyede kendisine iyi pazar payı aldı. Türkiyede bildiğim kadarıyla turnuvaları düzenleniyor. Adamlar işlerini yapmaya çalışıyor layıkığıyla yok o kötüdür yok bu kötüdür demenin manası yok.
Ben de bunu diyorum. Arayüzü daha kolay, oynanışı daha kolay diyin kimse ses etmez de biri lol gibi mi oyun diye sorunca diğer oyunu aşağılamak bana saçma geliyor sadece. Ama Türkiye Riot'un (lol çalışanları) çalışanlarının henüz tecrübeli olduğu söylenemez. Bir kaç etkinliğe katıldım bir kaç kez de desteğe yolum düştü pek iç açıcı şeyler görmedim açıkçası. Ancak yabancı serverlar ise oldukça başarılı bu konuda. Çok büyük turnuvalar dönüyor ve çok büyük paralar.

Ben de bunu diyorum. Arayüzü daha kolay, oynanışı daha kolay diyin kimse ses etmez de biri lol gibi mi oyun diye sorunca diğer oyunu aşağılamak bana saçma geliyor sadece. Ama Türkiye Riot'un (lol çalışanları) çalışanlarının henüz tecrübeli olduğu söylenemez. Bir kaç etkinliğe katıldım bir kaç kez de desteğe yolum düştü pek iç açıcı şeyler görmedim açıkçası. Ancak yabancı serverlar ise oldukça başarılı bu konuda. Çok büyük turnuvalar dönüyor ve çok büyük paralar.
Dota'nın organizasyonlarıyla karıştırılamaz çünkü altyapısı çok sağlam 15 hatta 20 yıla uzanan bir mazileri var. O yüzden support ve kitleye çok kolay ulaşabiliyorlar. Oyunun oynuyanı ve bağımlısı o kadar fazla ki, oyun içi itemler, biletler, peynir ekmek gibi satılıyor, ki bu hiç bişey.

Dota'nın organizasyonlarıyla karıştırılamaz çünkü altyapısı çok sağlam 15 hatta 20 yıla uzanan bir mazileri var. O yüzden support ve kitleye çok kolay ulaşabiliyorlar. Oyunun oynuyanı ve bağımlısı o kadar fazla ki, oyun içi itemler, biletler, peynir ekmek gibi satılıyor, ki bu hiç bişey.
Dota'nın organizasyonlarını hiç bilmiyorum ya ama biraz oyunu oynamaya başlarsam takip ederim. Aslında dota 2de baya bir karakter deneme şansım oldu da oyunlar biraz uzun sürüyor diye oynayasım gelmiyor. Alışmışım lolden 35 dakka ortalamaları oyunlara 45 dakika falan uzun geliyor.

Dota'nın organizasyonlarını hiç bilmiyorum ya ama biraz oyunu oynamaya başlarsam takip ederim. Aslında dota 2de baya bir karakter deneme şansım oldu da oyunlar biraz uzun sürüyor diye oynayasım gelmiyor. Alışmışım lolden 35 dakka ortalamaları oyunlara 45 dakika falan uzun geliyor.
Finaller nedeniyle ara vermiştim ama oyunların sürelerini kısaltmak için saniye başına gelen altın miktarını artırdıklarını duymuştum. Dota'nın turnuvaları şöyle;

Sürekli gerçekleşen turnuvalar var birde "International" var. Sürekli olan turnuvalar hemen hemen her zaman olur. Şuan gir en az 10 aktif vardır. Hepsi paralı izlemesi takip etmesi herşeyi paralı. O tür turnuvalara elit birkaç takım dahil ediliyor ve satışlar çok iyi artıyor. Çünkü dünya çapındaki oyuncuları fare hareketlerine kadar detaylı şekilde seyredebiliyorsun. Bu diğer oyuncular için çok iyi bir tecrübe ve diğer ülkelerde ki milli geliride göz önünde bulundurursak adamlar ekmek alır gibi parayı yatırıyor oyuna.

Internatiol'da ise;

Geçen senenin kazananı direk katılıyor takımın adı [A]lliance, finallere kalanlar direk katılıyor, bilinen oyuncular takım değiştirdiğinde takım kurduğunda katılabiliyorlar. Tabi bunlar olmadan önce 7şerli veya 8'erli gruplar kuruluyor aralarında maçlar yaptırılıyor üst sıralara gelenler dediğim gibi turnuvaya katılma hakkı kazanıyorlar. Birde bu gruplara katılabilmek için ön elemeler düzenleniyor.

İnternational'in ödülü 1 yada 2 milyon dolar idi bildiğim kadarıyla . Turnuvalara para veren biri olarak söylüyorum adamlardan tonlarca şey öğrendim ..

Dota'nın turnuvalarını sevmiyorum, loldeki World Championship'de geçen senenin şampiyonu dahi giremeyebiliyor turnuvaya. Herkes 1 sezon boyunca emek gösteriyor. Ama dotada bir davetiye tak turnuvadasın.

Dota'nın turnuvalarını sevmiyorum, loldeki World Championship'de geçen senenin şampiyonu dahi giremeyebiliyor turnuvaya. Herkes 1 sezon boyunca emek gösteriyor. Ama dotada bir davetiye tak turnuvadasın.
Ama tamam da davet edilen takımlar cidden o senenin en iyi takımları ve playerları.Allaince dediğimiz takım yani international 3'ü kazanan takım bir senelik bir takım.Diğerlerine göre beraber daha az oynamışlar hatta.Tamam oyuncuları ne kadar da tecrübeli olsa da ben bir admiral'in bu kadar iyi offlane oyuncusu olduğunu bu turnuvada öğrendim.Adam furion ve ld ile offlane de harikalar yarattı.Bir de bildiğim kadarıyla international 3 te verilen 1.5 milyon dolar şu ana kadar e sports yani bu tarz oyunlarda verilen en fazla miktarda ödül.Yani ferit demiş işte organizasyon konusunda da ondan bahsedeyim dedim.Bir de tek international yok yani nerden baksan irili ufaklı bir sürü profosyonel takımın katıldığı turnuvalar var ve her hafta en az 2-3 turnuva oluyor ödülleri bu kadar büyük olmasa da.Dota eski bir oyun olduğundan doğal olarak bu tarz olayların olması normal ama artık şu lol daha iyi yok dota daha iyi muhabbeti olmasın ya :D Yobi var mesela bizim forum da yıllarca dota oynadı şimdi de lol oynuyormuş o demişti ikisini karşılaştırmak basketbol ile futbolu karşılaştırmak gibidir diye.Yani zevk ve renk ikisi de moba tarzı oyun.Ben lol biraz oynadım oyun mekaniğine arayüzüne alışamadım dota'dan sonra az daha basit geldi ama bu demek değildir ki kötü diye.Zaten bu yıl valve bayağı bir yenilik getirdi oyuna sağ olsun 6.79 la beraber oyunun tüm metası değişti :D Yıllardır oynuyorum dota1 den beri bu kadar büyük bir update'in geldiğini hatırlamıyorum dotaya yani valvenin eline geldiğinden beri oyun da gelişiyor o yüzden memnunum.Ama artık lütfen tartışmayalım lol mü dota mı diye :D
Edit: Arkadaşa cevaben yazmıştım ama international'dan sonrası ona değil kusura bakmasın :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık