Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dört İmparator vs. Dünya Hükümeti

Kim Alır?

• Kullanılan toplam oy
    226
Tam tekmil kapışan amiral bir tek Akainu vardı o da WBye denk gelince yamukları oynadı
Tam güç kapışacak olursa amiraller iş değişir diyeceğim amaaaaa
Ha şimdi tam güç kapışacakta olsa amiraller ve hükümet v.s
Yonko kaptanlarının 1 kişiye garanti gideri 2 kişiyede gideri olacağını düşündüğümden
Her halükarda Yonkoların denizcilerin aklını alacağına kesin gözüyle bakıyorum

Yonkou tayfalarında muhtemelen 3 komutan olacak.Wb içn Jozu Vista Marco;Bm için Katakuri smothie craker,Kaido için 3 yıkımcı gibi.

Olaya bu şekilde bakarsak 1 yonkou ve 3 komutan aşağı yukarı 2 amiral ediyor benim gözümde.Üstelik bu rakam Amirallerin rage modelarını görmediğimiz hali.10 gün dövüşebilen adamlar Mfde terlemedi bile.Meydan muharabesi şeklindeki bir savaşta muazzam meyvelerini de düşünürsek toplu savaşlarda çok üstün gelirler komutanlara.1 Amiral tüm komutanları ile savaşabilecek kuvvette.Yener mi bilmem ama yenilmeyeceğini düşünüyorum.Hem logia meyveleri var hem hayvan gibi dayanıklılar hem de saldırı güçleri muazzam.

Yonkoular da muazzam güç ama genel anlamda güçlerini göremedik tıpkı Amiraller gibi.Bm tatlı krizine girdi ortalığı dağıtıyor.Lakin kendinde olsa ben daha da güçlü olacaģını düşünüyorum.Keza Wb hasta olmasa daha iyi performans gösterirdi diye yorumluyorum.En azında çer çöpten hasar almazdı.

Ben Amiralleri baya bi güçlü bekliyorum.Hatta direk inanıyorum yani.Bu adamları yonkoudan başka alabilecek kişiler yok ki seride bir amirali alabilen tek kişi de diğer bir amiral.Akainu vs tümenler de bence fikir veriyor bu konuda.Bir adamı durdurmak yenmekten daha kolaydır bence ve durduramadilar bile.

Yanisi bence Denizciler iki yonkouyu bayıltır.
Evet 3 komutan olayını düşündüm ama BM'de Snack ve WB'de Ace'da vardı.Ace'yi küçümsememek gerek bence.O zaman şöyle diyelim.2 yonko oluşumunda 1 yonko+4 komutan,2 yonko oluşumunda 1 yonko+3 komutan var diyelim.1 yonko+4 komutana 3,5 amiral dedim.1 yonko+3 komutana da 3 amiral diyelim.İki yonko en kötü 6 amiral eder ki yine denizcileri alırlar bence.Bu arada 1 yonko+3 komutana 3 amiral diyorum ama bu sayının 3'e çıkmasını sağlayan en büyük etken yonkonun kendisi yanlış anlaşılmasın.

Mfye bakıpta 1 yonko ve denizciler arasındaki güç farkı tam olarak belirlenemez bence.Jozu,Marco babalarından dolayı bi anlık dikkat dağınıklığından nerdeyse nakavt oluyordu ki Jozu oldu zaten.Vista gibi bir komutanda Mihawk'la falan uğraştı.Amiralle çok muhattap olmadı yani.Bu yüzden bu seviyedeki adamlar için pür dikkat savaşa odaklanmak çok önemli.WB'nin kalbi teklemese ne Aok Jozu'yu ne de Kizaru Marco'yu o kadar kolay ekarte edemez.1 komutan 1 amirali yenemez ama bir süre tutabilir.2 komutansa 1 amirale tam anlamıyla denktir bence.

Bm ve WB konusunda katılıyorum.BM kendinde olsa bence de daha güçlü olur.Mf WB'yi ise ben diğer yonkoların 1 tık altında amiral-yonko arası görüyorum.

Amiralleri bende baya güçlü bekliyorum.Hatta son zamanlarda daha da güçlü olduklarını düşünmeye başladım.Eskiden bir yonko bir amiralden ne kadar güçlüyse bir amiralde bir sağ koldan o kadar güçlü diyordum fakat amiralin yonkoya biraz daha yakın olduğunu ve sağ kolla arasında 1 tık daha fark olduğunu düşünmeye başladım.Boşuna yonko ve amiral demiyor Oda.

Ama dediğim gibi 2 yonko denizcilere eşit şartlarda üstün gelir.Bu da sayı üstünlüğünden dolayı.Zaten 2 yonko 2 amirali yener.6 komutanda 2 amirali orta zorlukla alır.4 yonko vs hükümette de benim denkleme göre yüksek zorlukla yonkolar alır.

Evet 3 komutan olayını düşündüm ama BM'de Snack ve WB'de Ace'da vardı.Ace'yi küçümsememek gerek bence.O zaman şöyle diyelim.2 yonko oluşumunda 1 yonko+4 komutan,2 yonko oluşumunda 1 yonko+3 komutan var diyelim.1 yonko+4 komutana 3,5 amiral dedim.1 yonko+3 komutana da 3 amiral diyelim.İki yonko en kötü 6 amiral eder ki yine denizcileri alırlar bence.Bu arada 1 yonko+3 komutana 3 amiral diyorum ama bu sayının 3'e çıkmasını sağlayan en büyük etken yonkonun kendisi yanlış anlaşılmasın.

Mfye bakıpta 1 yonko ve denizciler arasındaki güç farkı tam olarak belirlenemez bence.Jozu,Marco babalarından dolayı bi anlık dikkat dağınıklığından nerdeyse nakavt oluyordu ki Jozu oldu zaten.Vista gibi bir komutanda Mihawk'la falan uğraştı.Amiralle çok muhattap olmadı yani.Bu yüzden bu seviyedeki adamlar için pür dikkat savaşa odaklanmak çok önemli.WB'nin kalbi teklemese ne Aok Jozu'yu ne de Kizaru Marco'yu o kadar kolay ekarte edemez.1 komutan 1 amirali yenemez ama bir süre tutabilir.2 komutansa 1 amirale tam anlamıyla denktir bence.

Bm ve WB konusunda katılıyorum.BM kendinde olsa bence de daha güçlü olur.Mf WB'yi ise ben diğer yonkoların 1 tık altında amiral-yonko arası görüyorum.

Amiralleri bende baya güçlü bekliyorum.Hatta son zamanlarda daha da güçlü olduklarını düşünmeye başladım.Eskiden bir yonko bir amiralden ne kadar güçlüyse bir amiralde bir sağ koldan o kadar güçlü diyordum fakat amiralin yonkoya biraz daha yakın olduğunu ve sağ kolla arasında 1 tık daha fark olduğunu düşünmeye başladım.Boşuna yonko ve amiral demiyor Oda.

Ama dediğim gibi 2 yonko denizcilere eşit şartlarda üstün gelir.Bu da sayı üstünlüğünden dolayı.Zaten 2 yonko 2 amirali yener.6 komutanda 2 amirali orta zorlukla alır.4 yonko vs hükümette de benim denkleme göre yüksek zorlukla yonkolar alır.
Olay ona gelirse Wb de Teach Thatch derken 6 7 tane komutan oluyor.Mfde 3 komutan vardı keza Bmde de o şekilde.Kaido için 3 tane olduğu kesin gibi.Şnks için Beckmanm yasopp ve roo ön planda.Yani genel olarak 3 komutan ve 1 kaptan şeklinde dizayn etmiş tayfaları.Konuyu uzatmak veya hikaye olgusuna eklemek istediği bir şey olunca da bir komutan daha var olayına giriyor mangaka.Yani Bm arcta 3 komutanımız var deyip oruç olayına hiç girmeyebilirdi.

Mfdeki Wb en güçlü idi.Bu benim için tartışmaya kapalı.Tabi Squardodan aldığı kılıç darbesi Wbyi fiziksel olarak pek etkileyecwk bir şey olmasa da hastalığını tetiklediği için Wbyi diğer yonkouların seviyesine düşürdü.Sakazukinin darbesi ile de Amiral seviyesinden bile aşağıya düştü.Kizaru ve Aokiji dalga geçiyordu artık.Tabi o son kuduruşu ayrı bir şey.Genç halinden esintiler sundu Baba.

Bir anlık hata diyorsun da Jozu Aokijiyi habersizken yakalamasına rağmen anca bir damla kan getirebildi dudağından.Aokiji ise tek attı Jozuya.Keza Marco Kizaruya gelip vurduğunda yüzeysel hasar bile verememişti.Kizaru o anda yakaladığında ise yeri öptürmüştü Marcoya.Sonra iyileştirdi tabi de bu kez kelepçeye yakalandı.Hani şu sen vurusun dikiş ben vururum toprak atarlar mevzusu yani.Mangaka net olarak çizmiş.Ace mevzusunu ayrı tutuyorum.Akainudan iki tane yedi :( belki hapishanede eziyet falan etmişlerdir,duygularinı kontrol edemeyip dövüşe konsatre olamadığını düşünmek istiyorum şahsen.

Genelde yonkou vs denizciler Mf kadrosu üzerinden yapıldığı için eski üçlü sengoku ve garpı düşünerek yapıyorum çıkarımı mı.4 Amiral 4 yonkouyu durdursa sanki Garp geri kalan tüm komutanlara yeri öptürecekmiş gibi geliyor bana.Şaşırmam da yani böyle bir şeye.

Garp faktörü ile beraber 2 yonkouyu bayıltırlar 3 tanesi ile de kafa kafaya girerler diyorum ben.Tabi 3 yonkou ile olan dövüşün sonucunu kestiremiyorum.Denizcilerden 3 5 tane vasıflı koramiral görseydik bazı şeyleri kesinleştirirdim kendi adıma.Mesela Momongayı 25 yıllık fbde çiziyor ama bu adam kimdir necidir gücü ne kadar hiç bahsetmiyor.Gerçi Hancocka süren şu kadar buradayım derken sanki süre biterse defterini düreceģim der gibi görünüyordu ama bilemiyorum.

Şu an için yonkoular diyorum ama hükümetin ordu ve teknolojik gücü çok fazla. Öyle ki Luffy kuyruğunu ne kadar büyütürse büyütsün hükümetin ordusu o kuyruktan 10 kat daha büyük olacaktır.

Goroseiler de ayrıca soru işareti.

Olay ona gelirse Wb de Teach Thatch derken 6 7 tane komutan oluyor.Mfde 3 komutan vardı keza Bmde de o şekilde.Kaido için 3 tane olduğu kesin gibi.Şnks için Beckmanm yasopp ve roo ön planda.Yani genel olarak 3 komutan ve 1 kaptan şeklinde dizayn etmiş tayfaları.Konuyu uzatmak veya hikaye olgusuna eklemek istediği bir şey olunca da bir komutan daha var olayına giriyor mangaka.Yani Bm arcta 3 komutanımız var deyip oruç olayına hiç girmeyebilirdi.

Mfdeki Wb en güçlü idi.Bu benim için tartışmaya kapalı.Tabi Squardodan aldığı kılıç darbesi Wbyi fiziksel olarak pek etkileyecwk bir şey olmasa da hastalığını tetiklediği için Wbyi diğer yonkouların seviyesine düşürdü.Sakazukinin darbesi ile de Amiral seviyesinden bile aşağıya düştü.Kizaru ve Aokiji dalga geçiyordu artık.Tabi o son kuduruşu ayrı bir şey.Genç halinden esintiler sundu Baba.

Bir anlık hata diyorsun da Jozu Aokijiyi habersizken yakalamasına rağmen anca bir damla kan getirebildi dudağından.Aokiji ise tek attı Jozuya.Keza Marco Kizaruya gelip vurduğunda yüzeysel hasar bile verememişti.Kizaru o anda yakaladığında ise yeri öptürmüştü Marcoya.Sonra iyileştirdi tabi de bu kez kelepçeye yakalandı.Hani şu sen vurusun dikiş ben vururum toprak atarlar mevzusu yani.Mangaka net olarak çizmiş.Ace mevzusunu ayrı tutuyorum.Akainudan iki tane yedi :( belki hapishanede eziyet falan etmişlerdir,duygularinı kontrol edemeyip dövüşe konsatre olamadığını düşünmek istiyorum şahsen.

Genelde yonkou vs denizciler Mf kadrosu üzerinden yapıldığı için eski üçlü sengoku ve garpı düşünerek yapıyorum çıkarımı mı.4 Amiral 4 yonkouyu durdursa sanki Garp geri kalan tüm komutanlara yeri öptürecekmiş gibi geliyor bana.Şaşırmam da yani böyle bir şeye.

Garp faktörü ile beraber 2 yonkouyu bayıltırlar 3 tanesi ile de kafa kafaya girerler diyorum ben.Tabi 3 yonkou ile olan dövüşün sonucunu kestiremiyorum.Denizcilerden 3 5 tane vasıflı koramiral görseydik bazı şeyleri kesinleştirirdim kendi adıma.Mesela Momongayı 25 yıllık fbde çiziyor ama bu adam kimdir necidir gücü ne kadar hiç bahsetmiyor.Gerçi Hancocka süren şu kadar buradayım derken sanki süre biterse defterini düreceģim der gibi görünüyordu ama bilemiyorum.
WB'nin eski komutanları da düşündüm de güncelde 3-4 komutan gördüğümüz için diğerlerini ele almadım.Genel olarak dediğin gibi 3 komutan ön planda da Snack ve Ace'nin de diğerlerinden pek altta olduğunu düşünmüyorum.

Mf WB'nin gücü benim içinde tartışmaya açık bir durum işte.Dediğim gibi forumun tabiriyle diğer yonkoların 1 tık altında amiral-yonko arası bir şeydir.Zaten yaşlı+hasta haline rağmen en güçlüyse Genç WB'nin yonkolarla arasında uçurum olması lazım.Ha Genç hali yine bir yonkodan her türlü üstündür ama uçurumda yoktur hani.Ünvanın üstünde kaldığını düşünüyorum ben.Muhammed Ali,Mike Tyson'ın zirve halini bugün yenicek boksörler olabilir ama box dedi mi direk bu isimleri gösterirsin.Çünkü efsane olmuşlardır artık.WB'nin olayını bu şekilde düşünüyorum.

İşte o yüzden komutan seviyesi bir adam için savaşa odaklanmak çok önemli.Amirali boş anında yakalarsa nakavt edemez ama kendisi boş anında yakalanırsa çok tehlikeli.Bu yüzden tüm dikkati dövüşte olmalı.Öyle olunca da zaten yenemez ama kendisi de bir süre yenilmez,tutar amirali.Ace'ye de laf yok.:/

Yonko vs denizcileri değerlendirirken Garp'ı ele almamıştım.Garp'ı da sayarsak zaten hükümet 4 yonkoya denk olabilir.

2 yonko vs denizcilere gelirsek...Burda da Garp'ı ele almamıştım.''Bayıltırlardan'' kastın denizciler dağıtırsa o iş o kadar kolay değil diyeyim.Garp faktörüyle bile yenilirler hatta.Çünkü senin dediğin gibi düşünüp 1 yonko'nun 3 komutanı var diyelim.Bu da eder bize 2 yonko+6 komutan.Şimdi amiraller eyvallah serinin yonkolarla beraber zirve isimleridir ama 2 komutan ayarı adam da bir amirale denk olsun.Ana karakter bile şu an komutan ayarıyken 1 amirale>2 komutan demek çok abartı gelir bana.Bu yüzden 6 komutan 3 amirali nötrler.Geriye 2 yonko vs 1 amiral+1 Garp kalır.Ben son zamanlarda mf Garp'ın mf WB'ye denk olduğunu düşünüyorum.Yani bana göre yonkonun 1 tık altında oluyor.2 yonko da bu ikisini yener yani.

Velhasılı kelam eğer Garp'ı saymazsak 4 yonko denizci+hükümeti yüksek zorlukla yener.Sayarsak denk olabilirler.Aynı şekilde Garp'ı saymazsak 2 yonkoda orta zorlukta denizcileri yener.Garp'ı sayarsak yüksek zorlukla yenerler gibi geliyor bana.

Biraz da şöyle düşünmek lazım. Son savaşı 4 yonkou da görecek mi ? Luffy'nin yanında savaşacak mı ? Sanmıyorum. Hadi olsun olsun tek yonkou kalsın son savaşa. Bu durumda Luffy'nin toplayacağı müttefik kadrosu 3 yonkou gücüne bedel olacak mı ? Onu da hiç sanmıyorum.

Devrim ordusu+Luffy tarafı birleşirse ancak 4 yonkou gücü ortaya çıkar ki o da biraz devrim ordusunun kalitesine bağlı. Dragon'un Kuzan gibi komutanları varsa kalite vardır. Yoksa Soba borusuyla (Sabo muydu?) olacak iş değil o :/

Biraz da şöyle düşünmek lazım. Son savaşı 4 yonkou da görecek mi ? Luffy'nin yanında savaşacak mı ? Sanmıyorum. Hadi olsun olsun tek yonkou kalsın son savaşa. Bu durumda Luffy'nin toplayacağı müttefik kadrosu 3 yonkou gücüne bedel olacak mı ? Onu da hiç sanmıyorum.

Devrim ordusu+Luffy tarafı birleşirse ancak 4 yonkou gücü ortaya çıkar ki o da biraz devrim ordusunun kalitesine bağlı. Dragon'un Kuzan gibi komutanları varsa kalite vardır. Yoksa Soba borusuyla (Sabo muydu?) olacak iş değil o :/
Önceden 4 yonko hükümeti parça pinçik eder diyordum ama @Eustass Captain Kidd fikrimi değiştirdi biraz.Hükümet gerçekten 3-3,5 yonko falan edebilir.Luffy tarafını peki 3-3,5 yonkoya nasıl tamamlarız ? Luffy'ler zaten o zamana kadar 1 yonko oluşumu gücünde olurlar.Devrimcilere de 1 yonko eder desek etti 2 yonko gücü.İşte geçmişten bazı güçlü karakterlerin geleceğini ve Fuji'nin saf değiştireceğini düşünürsek aşağı yukarı dengelenirler gibi.

Tamam tamam hadi oyunu değiştir kızmicaz : P

Hocam ankete göre Beyazsakal da var öldü zaten adam hani konuyu sunulanlara göre değerlendirmek gerek.

Ama önceki mesajında dediğin gibi Gorosei bir soru işareti.

Onun dışında şuan ki durum veya seri sonu olası durum bambaşka bir konu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık