Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dizi Sohbet, Soru, Haber ve Tartışma

Sadece Semavi dinlerine etkisi yok, Greek mitlerine de büyük etkisi var. Afrodit ve Athena falan çalıntı İnanna'dan... Gılgamış desek İlyada'ya etkisi var.
Olabilir, ilyada ile gılgamis benzerliği bilmiyorum. Fakat bazen insanlar benzer durumlarda aynı anlam arayışı içerisinde olabiliyorlar, mesela kuzgun motifi: Odin, Poe ve hatta Itachi için benzer nitelikleri var. Muhtemelen hepsi bir diğerinden bağımsız aynı amaçlarla kullanmışlardır.

Son düzenleme:
Sümer mitolojisini çalıp, whitewhashinglemişler zamanında, şimdi kavruk tenliler oynadığı zaman ağlıyorlar. :(
Bunlar kavruk değil yalnız.

Mitolojiler büyük oranda birbirine benziyor zaten. Ufak tefek farklılıklar var. Bazı mitler birden fazla durumu tek bir tanrıya yorarken bazıları bunları çok sayıda tanrıya dağıtmış oluyor.

Mitolojiler büyük oranda birbirine benziyor zaten. Ufak tefek farklılıklar var. Bazı mitler birden fazla durumu tek bir tanrıya yorarken bazıları bunları çok sayıda tanrıya dağıtmış oluyor.

Ufak tefek farklılıklar hangi mitler arasında var? Mezopotamya mitleri tarihin en eski mitleri, Yunan mitleri oluşurken de aralarındaki kültürel etkileşim sonucu olarak Yunan mitlerini,mitlerindeki karakterleri büyük ölçüde etkiledi. Sadece kavramlara bakış açıları farklı olduğu için yorumlamaları arasında fark olabilir, ama net bir şekilde Mezopotamya mitlerinin etkisi var. Hani atıyorum; Aztec ve Akad'tan bahsetmiyoruz, direkt etkileşim var bahsettiğim durumda.

Çifte kavrulmuş işte:artiz:
Bitter çikolata ve sütlü çikolata kadar fark var, abartıyorlar. 🤫

Ufak tefek farklılıklar hangi mitler arasında var? Mezopotamya mitleri tarihin en eski mitleri, Yunan mitleri oluşurken de aralarındaki kültürel etkileşim sonucu olarak Yunan mitlerini,mitlerindeki karakterleri büyük ölçüde etkiledi. Sadece kavramlara bakış açıları farklı olduğu için yorumlamaları arasında fark olabilir, ama net bir şekilde Mezopotamya mitlerinin etkisi var. Hani atıyorum; Aztec ve Akad'tan bahsetmiyoruz, direkt etkileşim var bahsettiğim durumda.

Bitter çikolata ve sütlü çikolata kadar fark var, abartıyorlar. 🤫
Tabiki etkileşim yok demiyorum ben. Dip dibe iki coğrafya sonuçta.

Beyazadamın yanlızlığına itiyorum seni.
ben beyaz değilim tatarlık var keko
Sümer mitolojisini çalıp, whitewhashinglemişler zamanında, şimdi kavruk tenliler oynadığı zaman ağlıyorlar. :(
ya hepsi eninde sonunda hintlilere bağlanacak zaten şljfgdfşg medeniyetin beşiği
Sümer mitiyle semavi dinleri bağdaştırsan tamam da Yunan miti pek çok açıdan onlardan bağımsız duruyor.
semavi dinlerin felsefesi zaten yunandan geliyor ya :d hele kurandaki konuların ele alınış şekline bakarsak... tabi eksik bilgilerle inşaaya başladıkları için zamanında çevirisi olmuyor yada okumadan birinden duyarak sağlam kaynak deyip başlıyorlar kurmaya sonra patlıyor çağımızda işte :d

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık