Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dizi Sohbet, Soru, Haber ve Tartışma

Yok mu şöyle ağır drama çok uzun olmayan kendimizi keselim. :/
Sana komedi, drama türü ve kısa süren bi şey verelim de kesme.
A Young Doctors Notebook vardı. Daniel Radcliffe oynuyor.

Bu arada Will Smith’in bi ergeni oynadığı Fresh Prince of Bel Air indirdim izliyorum. Bizim zamanında çekilen Dadı dizisi bunu alıp uyarlamış sanırım ama güzel. Ayrıca bi dizide zenci kardeşlerin başrolleri kapması da ayrı bi hoş olmuş. Aferin la kerata Will Smith. Dizi 90-96 arası yayınlanmış.

Izleyemedim. Çünkü dizi normalde 15 bölüm ve her bölüm 70 dakika. Netflix diziyi aldıktan sonra bölümleri kırpmış ve 40 küsür dakikaya indirmiş. Bunu 13 bölüm olarak ilk sezon, 6 bölüm de ikinci sezon olarak yayınlamış. Ben dizinin 15 bölümlük orijinal versiyonunu indirmişim. Nette uygun altyazı yok bu sürüme göre. Sadece ilk bölümün 46 dakikasını izleyebildim. Öyle kaldı gerisi.
Aslında Netflix 2.sezonu henüz yayınlamadı. Nisanda yayınlanacak. Ben ilk sezonu Netflix versiyonu olarak izledim, 2.sezon orijinaldi. Reddit'te Mega olarak linkler var indirmek istersen.

Dizibox'tan izledim ben 2. sezonu da alt yazı pek güvenilir değil,çevirenlerin dediğine göre ingilizce alt yazısı kötü klasmandaymış ama çok güzel 6 bölüm diyebilirim.

Sana komedi, drama türü ve kısa süren bi şey verelim de kesme.
A Young Doctors Notebook vardı. Daniel Radcliffe oynuyor.

Bu arada Will Smith’in bi ergeni oynadığı Fresh Prince of Bel Air indirdim izliyorum. Bizim zamanında çekilen Dadı dizisi bunu alıp uyarlamış sanırım ama güzel. Ayrıca bi dizide zenci kardeşlerin başrolleri kapması da ayrı bi hoş olmuş. Aferin la kerata Will Smith. Dizi 90-96 arası yayınlanmış.
En sevdiğim komedi dizilerinden biridir. Yalnız, birkaç ortak karekter(zengin aile, küstah uşak vs.) dışında Dadı dizisiyle pek ilişki kuramadım?

En sevdiğim komedi dizilerinden biridir. Yalnız, birkaç ortak karekter(zengin aile, küstah uşak vs.) dışında Dadı dizisiyle pek ilişki kuramadım?
Aslında Nanny diyorlar uyarlandığı asıl diziye ama ben komedi tarzını direkt buradan aldıklarını düşünüyorum.
O da 93te başlamış, belki de o dönemin genel anlayışıdır bilemiyorum ama çok benzer yönleri var.

Kasıntı, entellektüel bi aileye dışarıdan onlara tamamen zıt, hatta giyimi kuşamı bile sadelikten uzak ve abartı renklerle dolu olup dikkat çeken neşeli biri girer ve onların her şeyine muhalefet edip işleri karıştırır.
Evin sahibinin işleri bozulur başlarda, çocuklarıyla arasına girer falan. Uşak etrafta dolanıp ciddi bi tavırla herkese laf sokar. Dizideki yaşlılar abartılı hareketler yapar -restorana yemek götürmek gibi- ve çocuklar arasında bi çatışma vardır. Küçük olan daha orta yolu bulan oluyor, en büyükleri en çok gömülecek olandır, içlerinde bi tane de entellektüellikten uzak aptal bi genç kız vardır. Para harcamayı sever bu kız falan. Daha çok ortak yanı var bence.

Aslında Nanny diyorlar uyarlandığı asıl diziye ama ben komedi tarzını direkt buradan aldıklarını düşünüyorum.
O da 93te başlamış, belki de o dönemin genel anlayışıdır bilemiyorum ama çok benzer yönleri var.

Kasıntı, entellektüel bi aileye dışarıdan onlara tamamen zıt, hatta giyimi kuşamı bile sadelikten uzak ve abartı renklerle dolu olup dikkat çeken neşeli biri girer ve onların her şeyine muhalefet edip işleri karıştırır.
Evin sahibinin işleri bozulur başlarda, çocuklarıyla arasına girer falan. Uşak etrafta dolanıp ciddi bi tavırla herkese laf sokar. Dizideki yaşlılar abartılı hareketler yapar -restorana yemek götürmek gibi- ve çocuklar arasında bi çatışma vardır. Küçük olan daha orta yolu bulan oluyor, en büyükleri en çok gömülecek olandır, içlerinde bi tane de entellektüellikten uzak aptal bi genç kız vardır. Para harcamayı sever bu kız falan. Daha çok ortak yanı var bence.
Komedi dizileri genelde zıt karekterlerin ilişkilerinden malzeme çıkarır. Örnek verdiğin karekterler de birçok dizide bulunabilecek tiplemeler. Argümanlarının güçlü olduğunu söyleyemem.

Nanny dizisini hiç izlemedim ancak baktığım birkaç Youtube videosu üzerinden yorum yaparsam, Dadı'nın kesinlikle bu diziden çalıntı olduğunu söyleyebilirim. KArekterler birebir aynı. Karekterlerin mimikleri ve konuşma tarzları bile aynı.

Komedi dizileri genelde zıt karekterlerin ilişkilerinden malzeme çıkarır. Örnek verdiğin karekterler de birçok dizide bulunabilecek tiplemeler. Argümanlarının güçlü olduğunu söyleyemem.

Nanny dizisini hiç izlemedim ancak baktığım birkaç Youtube videosu üzerinden yorum yaparsam, Dadı'nın kesinlikle bu diziden çalıntı olduğunu söyleyebilirim. KArekterler birebir aynı. Karekterlerin mimikleri ve konuşma tarzları bile aynı.
Çalıntı demek doğru olmaz. Adamlar parasını verip almış formatı, tanıtımlarında da ismi yazıyor zaten. Ama tabi kopyala yapıştır durumu var elbet.

Bence bildiğn aynı hikaye aynı kurgu. Katılmayabilirsin, senin bileceğin iş. Komedilerin hepsi de bu hikayelerle aynı hikaye değil şimdi. Zıt karakterler var hepsinde de hangi karakterler olduğu önemli.
Benim gördüğüm baya baya aynı komediyi yapmış adamlar.

Zaman, ölüm ve beyhudelik hakkında konuştuğumda bahsettiğim şey tam olarak da buydu. Bu işin başında daha büyük fikirler var. çoğunlukla, toplum olarak bizim ortak illüzyonlarımız bunlar. Aralıksız 14 saat cesetlere baktığınızda düşündüğünüz şeyler bunlar oluyor. Onların gözlerinin içine bakarsınız, resimde olsalar bile. Ölü ya da canlı olmaları fark etmez. Yine de okuyabilirsiniz. Ve ne görürsünüz biliyor musunuz? Ölümü iyi karşılamışlar. Ilk başta değil, ama tam orada son anlarında. Aşikâr bir rahatlama. Çünkü korkuyorlardı ama şimdi ilk defa gördüler; her şeyi bırakmanın ne kadar kolay olduğunu. Ve o son nanosaniyede ne olduklarını gördüler. Sen, kendin, bu büyük drama küstahlık ve aptal arzulardan ibaret, geçici bir çözümden başka bir şey değil. sonunda, hayatlarına sıkı sıkıya tutunmaları gerekmediğini gördüler. Hayatınız tüm sevginiz, nefretiniz, hatıralarınız, acılarınız; hepsi aynı şeydi. Hepsi bir rüyaydı, kilitli bir odada sakladığınız bir rüya. Olmak istediğiniz kişiyle ilgili ve birçok rüyada olduğu gibi bunun da sonunda bir canavar var.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 20)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık