Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Disney vs Warner Bros. vs Hanna-Barbera

Hangisi favoriniz?

• Kullanılan toplam oy
    58
Hanna-Barbera , Cartoon Network Wb ta. Pixar Disney de.
Disney vs Wb 1 vs 1 daha uygun olurdu sanki. Hanna-Barbera ya oy versem oyum zaten Wb a gitmiş gibi olacak
Wb bünyesindeler ama onlar üretmedi sonuçta. Satın alındılar. Tüm çizgi filmleri kendi adlarına 1940 ila 1970-1980 arasında ürettiler. Kendilerini ünlü edenleri yani. O yüzden onları Warner Bros'a katmak bence haksızlık olurdu.
.

Bu çizgi filmlerin bazı bölümleri art niyetli geliyor bana.

Tom ve Jerry'nin bir bölümünde misal Tom reyizi giyotinle idam ediyorlardı, oegh. Kafası uçuyordu. Çocuk aklıyla izleyince şok olmuştum. Dusunmeme ihtimalleri yok bunu çocuklar izlesin diye yapıyorlardı.

Sinemadan ornek verirsek Oz Buyucusunun filmi de pek masum gelmiyor, bir tuhaflik var.

Bugs Bunny

Bugs Bunny harici Warner Bross

Disney

Barbara

Olsaydı benim açımdan daha dengeli anket olurdu. Gene de davşana basıp geçerdim.

Davşan Bross'da olduğuna göre Bross...

Bugs Bunny>Luffy

....

Edit: Bu arada çocukluk kahramanım hangi tarafta olsa o taraf kazanır ve aksi tarafa oy vermek hainlik olur. Ama Bugs Bunny faktörü olmasa Disney'e verirdim. Disney'in teneffüs zili, genç ejder, Lilo ve Stiç, Kim Possible falan çocukken ruhuma fena halde dokunan ve çok sevdiğim eserlerdi.

Son düzenleme:
Çocuk yaşta sorsalar hangisini seçersin diye; üzülerek söylüyorum Loneey Tunes. Her ne kadar Loneey Tunes çizgi filmleriyle duygusal bir bağ kuramasam da maalesef bu işin Real Madrid'i bu. Hanna Barbera daha çok AC Milan diyebiliriz. Zamanla kalitesine kaybeden Hanna Barbera'nın elinden çıkma Laff A Lympics gibi bir efsaneyi unutmamak gerekir.

Disney ise burada daha Liverpool gibi. Daha duygusal bir şey.

Ankete Fleischer Stüdyosuda eklenebilir. Eski dönemlerdeki en popüler stüdyolardan biriydi. Temel Reis, Betty Boop, Superman animasyonlarını yapmışlardı.

şu sıralar bir hanna-barbera yapımı olan "johnny bravo" ya sardım nostaljik benim için üstelik dublajıda çok hoşuma gidiyor

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık