Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Deprem Bilgilendirme ve Yardımlaşma Ağı

Saat: 14.34
Derinlik: 9.1
Büyüklük: 4.1

Kandilli'nin paylaştığı son depremleri buraya yazacağım. Hissettiğiniz sarsıntılarla kıyaslama yapabilirsiniz. Artçılar 4.5'in altına inmiş gibi görünüyor.

Artçı büyüklükleri azalıyor gibi. Bilgim yok bu konularda, umarım iyiye işarettir ne diyeyim.

14.20'de, 3.9 büyüklüğünde deprem oldu. Doğanşehir/Malatya.
Artçılar daha bir yıl devam edecek diyor uzmanlar ama bir depremin hemen sonrasında bu kadar büyük artçıların olması sonra yine saatler içinde yeni ve büyük bir depremin olması çok büyük bir enerji boşalımı. Şu durumda mantıken yeni artçıların zayıflaması beklenen şey. Aynı şekilde devam ediyorsa bu afet falan değil direk kıyamettir çünkü.
Ama 99 ağustos depreminden sonra kasımda bir büyük daha deprem olmuştu. Yani ilerleyen aylarda yeni büyük depremler olabilir belki. Ama ben pek sanmıyorum. Uzman değilim ama çok büyük enerji boşaldığı için bir süre sakin kalır gibi.
Benim asıl korktuğum bu depremin kuzey anadolu fay hattını tetiklemesi. Zaten deprem etkileri de karadenizde hissedilmiş. Bu sarsıntı onu tetiklerse onun üzerindeki şehirlerde bir şey olabilir belki.

Arkadaşlar, bulunduğunuz ilçelerin yardım toplama irtibat numaralarına ulaşın, erzak yardımı noktalarını öğrenin. Lütfen kullanmadığınız kışlık giyim, fazladan tuvalet kağıdı, ıslak mendil, Kadın Pedi, Battaniye, Şal gibi şeyleri paketleyip toplama merkezlerine bırakın.

Eğer imkanınız varsa üstelik para yardımı da yapabilirsiniz. Kızılay ve Afad'a güvenmiyorum. Para depremzedelere ulaşır mı falan diye endişe edecek arkadaşlar için de o zaman Haluk Levent'in "Ahbap Derneği" alternatif olabilir. Yeter ki bir kanaldan , yardımlar aksın bir şekilde.

Ülkemizin hatta genel olarak Anadolu Coğrafyasının son 500 yıldaki en büyük felaketi yaşanıyor, herkes taşın altına elini koysun. Aİienizi yönlendirin, yardımlarınızı eksik etmeyin.

Tanrı yardımcımız olsun. Hepinizi kucaklıyorum, Ülkemize geçmiş olsun, kayıplarımıza rahmet diliyorum, depremzedelerin de başları sağolsun.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık