Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Deprem Bilgilendirme ve Yardımlaşma Ağı

Geçmiş olsun. Bina sağlam mı, dikkat etseydin. Herhangi bir şeye ihtiyacın var mı?
Binada sıva çatlağı bile yok diyebilirim. Bina biraz eski ama cumhurbaşkanının söylediğinin aksine buralarda eskiler değil yeni binalar depremden etkilendi.

Sağolasın, deprem yardım noktalarında gönüllü olarak çalışmaya çalışıyorum günden güne. Orada bir şekilde kendimize bakıyoruz. Sen Antalya'daydın değil mi? Antakya diye şüpheye düştüm bir anlık.

Binada sıva çatlağı bile yok diyebilirim. Bina biraz eski ama cumhurbaşkanının söylediğinin aksine buralarda eskiler değil yeni binalar depremden etkilendi.

Sağolasın, deprem yardım noktalarında gönüllü olarak çalışmaya çalışıyorum günden güne. Orada bir şekilde kendimize bakıyoruz. Sen Antalya'daydın değil mi? Antakya diye şüpheye düştüm bir anlık.

Antalya'dayım, ev 3-4 saniye sallandı birkaç kere sadece.

Ne kadar doğru bilinmez:

Şöyle bir şey de gördüm:
Yalan zaten ama doğru bile olsa fark eden bir şey var mı ? 20 yıldır ülkeyi dedem yönetmediğine ve deprem geliyor diyen bir ton bilim adamı bas bas bağırdığına göre bu binalar değil 99, 80 öncesinde yapılmış olsa bile sorumlu sensin. Ekonominin sorumlusu benim diyorsun da buna niye diyemiyorsun ? Yemez çünkü.

Yalan zaten ama doğru bile olsa fark eden bir şey var mı ? 20 yıldır ülkeyi dedem yönetmediğine ve deprem geliyor diyen bir ton bilim adamı bas bas bağırdığına göre bu binalar değil 99, 80 öncesinde yapılmış olsa bile sorumlu sensin. Ekonominin sorumlusu benim diyorsun da buna niye diyemiyorsun ? Yemez çünkü.
Zaten işin acı tarafı ortada bir ekonomi de yok maalesef.

Yıkılan binaların %98'i 1999'dan önce yapıldı. Ben buna inanıyorum. Cumhurbaşkanı yalan mı söyleyecek halkına? Tamam da 20 senedir sen varsın iktidarda. 10564 gündür hayattayım, bunun 7410 gününde sen vardın iktidarda. Neden kontrol edilmedi bu binalar? Neden imar sorununu çözdük, halkımızla helalleştik diye açıklamalar yaptın/yaptırdın? Neden oldukları gibi kaldı o binalar? Her gün ekranlardasın. İşine gelince, bakanlarıma talimat verdim şunu şunu yapsınlar diye açıklamalar yapıyorsun. Kıvır kıvır saçları olan bakanın daha 1.5 sene önce muhtarlara, ''siz bu metruk binaları yıkın, mahkeme kararı arkadan gelsin'' diyebiliyor da sen çıkıp yıkın bu binaları diyemedin mi?

Hem ayrıca, o binaların senin döneminde yapılmamış olması, senin döneminde yıkıldığı ve devasa boyutlarda zarar gördüğümüz gerçeğinin yanında bir hiç. Deccal zuhur edip 2. turda karşına çıksa, oyum deccala diye bir tweet vardı, o geldi yine aklıma.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık