Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Deprem Bilgilendirme ve Yardımlaşma Ağı

İfade özgürlüğü olması ayrı bir olay. Gerçekte yüz yüze gelip sinirlenmeden tartışıp fikirleri beyan edebilme şansın var mı? Direk tansiyon yükselir. Burda bile yükseliyor. Daha saldırgan olmayan bir fikre bile insanlar sinirleniyorken bir de laf atmaların değerlere saldırmanın olduğu ifadelerde kavga çıkar. Orada tartışılan konu buydu.

Ben ise ifade özgürlüğünden daha çok neyin ifade özgürlüğüne girebileceğini tartışıyorum. Birinin değerlerine doğrudan saldırma benim açımdan ifade özgürlüğüne girmiyor. Burada gelip alttan alttan Müslüman'ların fikirleriyle dalga geçenler de oluyor. Bunu salak değiliz farkediyoruz.
Siyaset tartışmayı sevmem ama kendi adıma birkaç şey söylemeyi gerekli görüyorum.Çevremin aksine dindar insanlarla bir problemim olmadı Müslümanım da.Fakat Akp ile problemim var.Malum sebeplerle ülkenin selameti için.Normal bir ülke olsaydık en başta dindar kesimin bu partiye karşı olması gerekirdi eğer insanlar sorgulamayı seçselerdi.Ama malesef öyle bir ülkede yaşamıyoruz.Anası babası eşi gibi düşünüp öyle şey yapmaz bakış açısından bakıyor olaya halkın büyük bir bölümü.İşte asıl bunu değiştirmek lazım.Konu siyasetse böyle kayıtsız şartsız bir güven olmamalı.Aynısı muhalefet için de geçerli.Deprem konusunda herkes sorumlu ama iktidarda olan parti haliyle en büyük sorumluluğu taşıyor.Belediyeler,yapı denetim işin içinde her kim varsa soruşturmadan geçirilmeli ama en önemlisi bu yaşananlara izin veren iktidar.Güç kimin elindeyse en büyük sorumluluk ondadır.Müteahhitte suçlu olabilir fakat o müteahhite o kadar kat çıkma iznini kim vermiş kimler önayak olmuş.Bunlar önemli.Deprem öncesi yapılanları geç en basitinden askerin deprem sonrasında yardıma anında gitmesi gerekiyordu 24 saat sonra değil.Gölcük depreminde asker çok vakit geçmeden yardım ulaştırıyordu.Bu sefer öyle olmadı.Halka yapılacak şey değil bu.

bugün video gördüm adamın kulağını kesmişler marifet gibi paylaşılıyor. insanların da hoşuna gidiyor. yağmacıları cezalandırmak sivil grupların isi değil zaten bu ülke herkes kendi işini yapmadığı icin böyle sıkıntıda ve bu kadar bina yıkıldı. yağma yapan da kulağını kesen de hepsini al birine vur ötekine bizden bi bok olmaz

O video İspanya'da çekilmiş. Türkiye'de çekilen kulak kesme videosu yok henüz.

Geçmiş olsun. Evinizde hasar var mı? Batıya gelmeyi düşünüyor musunuz?
Biz zaten Tekirdağ'da oturuyorduk. Yaklaşık 1 yıldır Adıyaman'a taşındık ailesel sebepler yüzünden. Ailesel sebeplerden ben de ailemle beraber yaşıyorum bu süreçte. Şu anda İstanbul'a teyzemin yanına bile geçecek psikolojimiz yok, hem orada olan deprem riski hem buranın stresi.

Çok şükür bizim binada ciddi bir hasar yok görünürde, çok az sayıda hasar yaşamayan sitelerden biriyiz. Muhtemelen binaya giriş izni verilir. Yerleşir miyiz, ne zaman geçeriz bilmiyoruz şu an için. İsviçre'ye geçme gibi bir durumumuz da var geçici bir süreliğine. Şu an kafamız karışık, erken henüz.

Baş sağlığı ve geçmiş olsun dilekleri için teşekkürler arkadaşlar.

Kayıt altına alındılar tabi, medya vermiyor, yansıtmıyor. Kendim gördüm mezarlığı, ucu sonu yok, direk yakınlarım mezarlık bekçisiyle tanıdık. Bu mezarlık gibi 3 mezarlık var ilde.
Bir örnek, Çelikhan ilçesinde 4 tane köy komple heyelan altında kaldı. Komple diyorum, silindi direk. Yahu şu anda bulunduğum köye merkezden sadece 100e yakın ölü geldi, o da teşhis edildikleri için, sen ne anlatıyorsun? 50 bin ne ki? İdrak edememişsin olayı sen.
Haklısın kardeş anlamadığım doğrudur. Sana çok geçmiş olsun. Ben sadece malesef çok fazla kasıtlı ya da kasıtsız dezenformasyon olduğu için aldığım bilgileri sorgulama ihtiyacı hissediyorum.
50bin dediğim de net bir rakam olarak konuşuyor olmam. Üstüne çıkar mı? Belki. Ama aşağısı olacağını hiç sanmıyorum malesef.
Sen nasılsın? Ailen çevrendekiler nasıl? Bir ihtiyacınız var mı?

Halkın öldürme eylemi gerçekleştirmesine cesaret veren nedenlerden biri, polislerin şiddet eylemleri gerçekleştirip, kayıt altına alınıp, zevkle halka gösterilmesi değil mi?
Bilmem. Ama o videolarda belki bir amaç da halkın içini rahatlatma amacı taşıyordur. Bakın biz onları rahat bırakmıyoruz. Cezalarını kesiyoruz. İçiniz rahat olsun. Biz hallediyoruz. Mesajı vermektir.
Şahsen deprem bölgesinde olsam bu videolar bana öyle hissettirirdi.

Çok şükür ailem ve ilk derece akrabalarımda kayıp yok. İkinci, üçüncü derecelerde kayıp çok. Adıyaman'da yaşayıp akrabalarında kayıp vermeyen biri imkansız zaten. Şehir bitmiş vaziyette, yarısı yok direk kalan binalarda hep hasarlı.

5 milyon tlye satılan sıfır binalar yıkıldı. Bu dehşetin vebalini paylaşan, binaların yapımında ve onayında eli olan bütün bu sistem hesap verecek. Yazıklar olsun.
Başın sağ olsun.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 35)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık