Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Deprem Bilgilendirme ve Yardımlaşma Ağı

Böyle bir zamanda söylenecek şey değil belki ama günlerdir kendimi tutuyorum. O yüzden şimdi söyleyeceğim. Lütfen kimse kızmasın ve yanlış anlamasın.
Ben bu kabusun bize gerekli olduğuna inanıyorum. Bir çok insan bir çok şeyin farkında değildi. Değişim lazımdı ama hiç de değişim olacak gibi görünmüyordu. Bizim böyle bir kabusa ihtiyacımız vardı ki çaresizliği, öfkeyi, kaybı ve değişim arzusu hissedelim. Binlerce insan kaybettik. Ama malesef buna ihtiyacımız vardı.
İyi niyetini anlıyorum ama hiçbir şey değişmeyecek. Çok üzgünüm.

Bizim toplumumuz ders almayı değil, birilerini cezalandırıp kendisini kandırmayı sever. Bir öğretmen olarak eğitimden örnek vereyim: Bu devirde teşekkürün ve takdirin çok bir anlamının kalmadığını istisnasız herkes biliyor. Yine de üst makamdakiler istatistiklerle halkı yönlendirmeye çalışmaktan, öğrenci "İyiyim!" diyerek kendisini kandırmaktan, veli de millete hava atmaktan geri durmuyor. Herkes gerçeği biliyor ama göz ardı ediyor. PİSA'da görüyoruz hep neyin ne olduğunu. Ona bile gerek yok, öğrencilerle iletişim kurmak yetiyor. Arada bir bakanlara fatura çıkarılır ama düzen pek değişmez. Çünkü gerçekten istenmiyordur.

Deprem konusunda da herkes el uzattığı için "Biz şöyle mükemmel bir toplumuz, böyle mükemmel bir toplumuz!" diyerek kendimizi kandıracağız. Hâlbuki mutlak kötülük diye bir şey yoktur. Düşmanlarımız bile el uzatıyor. Fakat gerçek şu ki bu toplum ahlak fukarası bir toplum. Bununla yüzleşip gerçeği sindirdikten sonra değişim için gerekli iradeyi göstermemiz lazım. Mümkün mü? Üzülerek söylüyorum, hayır. En başta da söylediğim gibi birilerine (İktidar.) fatura kesilecek, böylelikle bir şeylerin değiştiğine kanaat getirilecek (Kısa vadede cidden olumlu hava esecek.) ve işler tekrar sarpa saracak. Çünkü temel sorun çözülmemiş olacak.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık