Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Değer Yatırımcılığı

Merhabalar,

Son 2 yıldır yatırımla ilgileniyorum ve farkettiğim birşey yatırımda büyük paralar yapmak için erken yaşda başlanması gerektiği.

Bu sebeple bu ortamda genç arkadaşların bu konuyu araştırmasını tavsiye etmek için bu konuyu açtım.Kendi düşüncülerimi aşağıda paylaşıyorum. Aşağıda verdiğim tavsiyeler hemen birşey alayım hemen parayı bulayım kafasını yaşayan arkadaşlara göre değil benim gibi önümüzdeki 5-10 sene içinde iyi paralar yapmak isteyenler için.

*Mutlaka bu konudaki kitapları okuyun ve düzgün youtube yayınlarını düzenli izleyin.
* Her ay paranızın yüzde minimum yüzde 10'uyla yatırım yapmaya çalışın.Miktar önemsiz
*Türkiyedeki güçlü şirketlerin (Tüpraş, Türk hava yolları , düşük f/k gözeterek daha iyi olur vs) hisselerini alın
*Altın-Gümüş hesabınıza azar azar atın ve unutun
*Çalışıyorsanız mutlaka Bes hesabınız olsun .Fon olarak altın fonu
*Riskli varlıklardan uzak durun (Bitcoin harici kriptolar riskli,Borsada bist30 harici riskli )
*Bana göre ileride en büyük değer yaratacak olan şey yarı iletken sektörünün hisselerine veya fonlarına yatırım yapın.Bunun için maaşlı bir gelirinizin olması lazım. Çünkü dünyada yapay zeka, iot ,bulut ,robotlar vs hepsi yarı iletkene ihtiyaç duyuyor.
*Temiz enerji ve temiz su şirketleri de yine uzun vadeli alınır.

* Mert Başaranin surdaki videosunu da eklemek istiyorum

Tabiki yatırım tavsiyesi değildir kendi düşüncelerim :)

Son düzenleme:
Konuyu biraz daha detaylandırıp, yazım kurallarına biraz daha dikkat edersen daha ilgi çekici bir konu olur. Yazdıklarının ekseriyetine katılıyorum, benim de ilgilendiğim bir konu. Eline sağlık.

Konuyu biraz daha detaylandırıp, yazım kurallarına biraz daha dikkat edersen daha ilgi çekici bir konu olur. Yazdıklarının ekseriyetine katılıyorum, benim de ilgilendiğim bir konu. Eline sağlık.
Haklısınız, konu açmada çok başarılı olduğumu bende düşünmüyorum zaten :) Ben 2 yılda öğrendiklerimi konsantre bir halde paylaşmak istedim sadece. Çünkü şu an düşündüğümde bu yatırım işine 15 sene önce başlamış olsam şu an çok farklı bir hayat yaşıyor olurdum. Yurtdışında insanların çocuk yaş da yatırım işine girdiğini biliyorum. O yüzden burdaki arkadaşlara bu durumu anlatmak istedim. istediğiniz bir detay varsa belirtin bildiğim kadarıyla paylaşırım.

Türk ekonomisi kırılgan . Bis30 daki şirketler de Türkiyenin en değerli şirketleri. Amacımız uzun vadeli değer yatırımcılığı olduğu için nispeten en az riskli olan şirketleri Bis30 şirketleri.
Diğer ülkelerin şirketlerinden hisse almak daha mantıklı olmaz mı risk açısından ? Ayrıca bir şey aklıma geldi, şubat depreminden sonra Türkiye'deki beton firmalarının hisseleri baya arttı. Aynı şekilde Dünya'da deprem olan yerlerdeki beton firmalarının hissesi artmaz mı mesela ?

Diğer ülkelerin şirketlerinden hisse almak daha mantıklı olmaz mı risk açısından ? Ayrıca bir şey aklıma geldi, şubat depreminden sonra Türkiye'deki beton firmalarının hisseleri baya arttı. Aynı şekilde Dünya'da deprem olan yerlerdeki beton firmalarının hissesi artmaz mı mesela ?
Ben yurt dışından yarı iletken fonu alıyorum. Yine yarı iletken sektöründeki şirketlerin hisselerini alacağım. Bundan yazıda bahsettim. Sizin söylediğiniz gibi beton firmalarıyla ilgilenmiyorum çünkü ben aldığım birşeyi 5-10 sene satmayacağımı düşünerek alıyorum. Yani değer yatırımcılığı peşindeyim. Öteki türlüsü borsada oynamak olur ve bunun sonu genelde hüsran oluyor.Asla tavsiye etmem

Ben yurt dışından yarı iletken fonu alıyorum. Yine yarı iletken sektöründeki şirketlerin hisselerini alacağım. Bundan yazıda bahsettim. Sizin söylediğiniz gibi beton firmalarıyla ilgilenmiyorum çünkü ben aldığım birşeyi 5-10 sene satmayacağımı düşünerek alıyorum. Yani değer yatırımcılığı peşindeyim. Öteki türlüsü borsada oynamak olur ve bunun sonu genelde hüsran oluyor.Asla tavsiye etmem
10 yıl sonra falan ne kadar artar yarı iletken fonları ?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık