Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] D.'nin (Sembolik) Anlamı ve Şafak (Dawn) Teması

• Konbuyu başlatan Üye silindi 5781
  • Başlangıç tarihi

Yazıyı sevdiniz mi?

• Evet

Kullanılan: 15 48.4%
  • Orta Şekerli

Kullanılan: 10 32.3%
  • Hayır

Kullanılan: 6 19.4%

• Kullanılan toplam oy
    31
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üye silindi 5781

Yorumlar için teşekkür ettim

Teorilerin ile Oda'nın ne kadar muhteşem bir yazar olduğunu tekrar kanıtlıyorsun. Aferin böyle devam.
Büyük ihtimalle teori adı altında konu açmam daha. Kafamdaki tasarıyı ortaya koyduğumu düşünüyorum. Böyle küçük küçük seri adına düşüncelerim var ama onlar için konu açmayı artık düşünmüyorum. Bölüm aralarına veya şimdiki ismi ''At Fav'a bekle Teorileri'' olan konuya yazarım.

Üye silindi 5781

Dediğin gibi sembol olarak kutsallari korkutmasi tiksindirmesi gerekiyor. Ama ben D. nin bir anlamı olduğunu birşeylerin kısaltması olduğunu düşünüyorum. Aa isimde D. ee yarım aydır bu demesi bence çok yavan olur.
Dediğin gibi D.'nin bir anlamı olduğunu düşünüyoruz. Ayrıldığımız nokta kısaltma olduğunu düşünmen oluyor.
Romance Dawn yani One Piece yayına girmeden önce yayınlanan kısa versiyonunda Luffy'nin D.'si böyle yazılıyor:
Eğer ki dediğin gibi bir kısaltma olsaydı bana göre tıpkı Monkey'i yazdığı gibi D.'yi de japon alfabesiyle yazabilirdi ama D. şeklinde yazmış. Hatta telafuzunu bile yazmış ''Dee'' diye.
Ya kısaltmayı Japon alfabesiyle yapacak (Ki bu saatten sonra bu topa giremez bana kalırsa. One Piece'in Japonya dışında takip eden kişi sayısı daha fazla.) ya da kısaltma olmayacak.
Çünkü yazıda da dediğim gibi İngilizce kısaltma olduğunu düşünmüyorum , ingilizce kısaltma olması seri henüz evrenselleşmemişken anlamsız olur. Çünkü bu yazılış daha seri çıkmadan önce hatta popülerleşmeden önceydi. Henüz evrenselleşmemişken Japonya'da niye ingilizce kısaltma ile bir gizem kassın ki adam.

Dediklerinde haklısın herkes onun bir şeyin kısaltma olduğunu düşünüyor ama sembolik olduğunu düşünenler de var ki bu Monkey D. Luffy'nin yazımıyla kanıtlanıyor gibi.
Sağol geri dönüşün için reis.

Eline sağlık, teoriyi çok beğendim. Muhtemelen de D'nin anlamı böyle çıkar.

Konu dışı olarak:
Ben Luffy ve tayfasının Raftel'de öğrendiklerinden dolayı savaş açacağını düşünmüyorum Hükümete veya sisteme. Luffy öyle biri değil, geçmişin gölgesinde yaşasın.
O daha çok herhangi bir şeye sinirlenir hükümetle ilgili, sırf o yüzden belki de Raftelde yazanlardan habersiz bir şekilde sistemi yıkar. Luffy zaten şu ana kadar hep öyle ilerledi. Ya arkadaşlarına saldıranı ya da kendine yardım edeni zor durumda bıraktılar diye daldı rakiplerine.

Fakat, Luffy kendi isteğiyle her ne yapacaksa, bu da olması gerektiği için yapacaktır. Yani bir nevi kadercilik diyebiliriz. Diğer bir deyişle, Luffy Doflamingo'yu arkadaşlarına vb. kötü davranmasından, Rebecca'ya kötü davranmasından dolayı tokatladı. Ama gel görelim ki, bu tokatlama ileride sistemin yıkılmasının başlangıcı olacak (Kaido vb.) olaylar zincirini başlattı. Şimdi Luffy bu tarz şeyleri kehanette yazdığı veya Poneglyphlerde yazdığı için mi yaptı? Hayır. Ama o anlama mı geldi? Evet.

Seçilmiş çocuk muhabbeti de öyle değil midir? Kişi kendisi hakkında yazılanlardan vs tamamen habersizdir, ama "kendi isteği ile habersiz şekilde" yaptığı her şey arkaplanda bir amaca hizmet eder.
Yani kendisi olduğu (kendisi gibi davrandığı) için seçilmiş kişidir.

Oda'nın böyle düşündüğüne inanıyorum, bakalım.

Dediğin gibi D.'nin bir anlamı olduğunu düşünüyoruz. Ayrıldığımız nokta kısaltma olduğunu düşünmen oluyor.
Romance Dawn yani One Piece yayına girmeden önce yayınlanan kısa versiyonunda Luffy'nin D.'si böyle yazılıyor:
Eğer ki dediğin gibi bir kısaltma olsaydı bana göre tıpkı Monkey'i yazdığı gibi D.'yi de japon alfabesiyle yazabilirdi ama D. şeklinde yazmış. Hatta telafuzunu bile yazmış ''Dee'' diye.
Ya kısaltmayı Japon alfabesiyle yapacak (Ki bu saatten sonra bu topa giremez bana kalırsa. One Piece'in Japonya dışında takip eden kişi sayısı daha fazla.) ya da kısaltma olmayacak.
Çünkü yazıda da dediğim gibi İngilizce kısaltma olduğunu düşünmüyorum , ingilizce kısaltma olması seri henüz evrenselleşmemişken anlamsız olur. Çünkü bu yazılış daha seri çıkmadan önce hatta popülerleşmeden önceydi. Henüz evrenselleşmemişken Japonya'da niye ingilizce kısaltma ile bir gizem kassın ki adam.

Dediklerinde haklısın herkes onun bir şeyin kısaltma olduğunu düşünüyor ama sembolik olduğunu düşünenler de var ki bu Monkey D. Luffy'nin yazımıyla kanıtlanıyor gibi.
Sağol geri dönüşün için reis.
Japon alfabesi ilginç bir alfabe söylediğin şeyin karşılığı farklı olabilir kisaltma olrak bizde nokta onlarda farklı bir şey kullanılıyordur. 3 adet alfabeleri var adamlarin kelimeler falan var. Belki direkt olarak d yi karşılayan birşey yoktur.
Birde bu zamana kadar D. nokta olarak her çeviride bilmem neden kısaltılmış. Sadece romance dawnda kısaltmaması çok önemli değil adama derler ki ne saçma. Bugüne kadar kısaltın anlamını düşündürdün ee ne saçma. Birde One Piece Wikide orjinal adı kopyalıyorum translate trye maymun d. Luffy diye çeviriyor. O yazımda kısaltma anlamına gelen bir karakter var demek ki.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık