Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Crocodile Yeniden Gözüktüğünde Seviyesi Ne Olur?

Sizce ?

• Kullanılan toplam oy
    366
Tek bir soru soracağım sence mf halleriyle Luffy ile croco kapışsa ne olurdu?

Luffy ile dof kapışsa ne olurdu veya kuma veya Jimbei?
Mf haliyle kapıştırmaz mangaka.. zaten o yüzden Croc ve Moriah gibi tiplere gidip Pasifista tekletmedi... Ha eğer seri kaldığın yerden atlama olmadan devam etseydi.. o zaman Crocu tekrar yedirmeyebilirdi seriye... O zamanda Luffy dofu daha da güçlenip yenerdi. Bu da hem Luffyi hem de Dofu, net olarak Crocodile'dan güçlü yapardı.

Luffy, Dof ve Jimbei hatta Crocodile'dan daha zayıf yansıtıldı mfde. Jimbei ve Doffu yenemezdi ama atlama olmasa güçlenip alt ederdi onları.. Luffynin seviyesi değişken... rakibine göre kalıp alır.

Ha şuanki dinamiklere göre mi yorum yapıyoruz ? Mf Luffy üç lorddan da güçsüz gösterildi marinefordda. Kaçamak yorum yapma dersen dümdüz söylim Luffye Crocodile karşısında kaybettirmezdi.

Mf haliyle kapıştırmaz mangaka.. zaten o yüzden Croc ve Moriah gibi tiplere gidip Pasifista tekletmedi... Ha eğer seri kaldığın yerden atlama olmadan devam etseydi.. o zaman Crocu tekrar yedirmeyebilirdi seriye... O zamanda Luffy dofu daha da güçlenip yenerdi. Bu da hem Luffyi hem de Dofu, net olarak Crocodile'dan güçlü yapardı.

Luffy, Dof ve Jimbei hatta Crocodile'dan daha zayıf yansıtıldı mfde. Jimbei ve Doffu yenemezdi ama atlama olmasa güçlenip alt ederdi onları.. Luffynin seviyesi değişken... rakibine göre kalıp alır.

Ha şuanki dinamiklere göre mi yorum yapıyoruz ? Mf Luffy üç lorddan da güçsüz gösterildi marinefordda. Kaçamak yorum yapma dersen dümdüz söylim Luffye Crocodile karşısında kaybettirmezdi.
Ben kısa yorum yapayim bence
Luffy 50 50 olurdu durumu
Jimbei,Kuma ile 5 95 oran verirdim.
Dof için ise o sırada 1 99 oranı vardı bence.
Bencede bir update geldi yani ama işte Dof farklı bir adamdı serinin en başından beri

Bak anlamak istemediğin şeyler şunlar.

Altını doldurdu mu diyorsun? ''Adamın söylediği hiç bir şey yanlış çıkmadı'' aksine ''Söylediği her şeyde haklı WB konusunda'' bu yetiyor zaten.

Crocodile Mangaka'nın değimiyle ''Luffy gibi denizlerde hızlıca yükselen bir korsan'' geçmişte. Bu durumda da adamın bu hali sebebiyle adama Shichilik teklifi geliyor. Shichibukai olduktan sonra ilerleyerek WB'ye meydan okuyor ve yeniliyor. O zaman ki WB çağın zirvesinde ki karakter. ''KK koltuğunun önünde oturuyor'' denilen biri. Kısacası istese KK olabilecek biri. Daha sonrasında ise Alabasta sonrası Mangaka Crocodile'ı hikayeye dahil etmek istiyor ve adamı ''Korsanlar Kralı'' olarak çizip hayali ''Korsanlar Kralı olmak'' diyor kapak hikayesinde ve hikayeye tekrar dahil ediyor. Sonra ID ve MF arcı geliyor. Bununla beraber WB konusunda ki açıklamayı yapıyor yukarıda yazdığım. Böyle bir noktada gençken böyle potansiyelli olan biri ortaya çıkıyor şu açıklamalardan ve adamın o ödülle Shichibukai olmasından ve o hızda ilerlemesinden.

Daha sonrasında ise WB dövüşü sonrası adam ''Psikolojik olarak yaralanıyor'' tıpkı Luffy'nin MF de Ace'i kaybetmesi sonrası gibi, bu konu da Daz Bones ile konuşması sırasında geçiyor zaten Yeni Dünya'ya tekrar döndüğü sırada. Daz ''Bu tip yaralar kolayca iyileşir mi?'' tarzında iğneleme yapıyor Crocodile'a. O da WB'nin MF de ki durumu, ona karşı yapılanlar sebebiyle WB'ye karşı fikirleri az çok değişikliğe uğruyor. Bu noktada da bu Ace'in idamına engel olması sonrasında, WB'nin ölümüne verdiği tepki sonrasında da gösteriliyor Mangaka tarafından. Adam sonra ''Yaralarımı iyileştirdim, şimdi bunu kanıtlamak için eskiden eğlenceli bulduğum Yeni Dünya'ya gidiyorum'' tarzında söylemler ile Yeni Dünya'ya giriyor.
Bunları yazınca aklıma shiki geldi. Her ne kadar filmler canon sayılmasa da croco'nun durumuna benzettim. Shiki de Roger yenilgisinden sonra çökmüştü adam. Sonra kendini plan yapmaya adıyor vs. Shiki de Rogerın yakalanabildiğine ihtimal vermiyordu. Croco, WB'ye "ben bu adama nasıl yenilmişim" diye sızlanırken, aynısını shiki de benzerini Roger için söylüyor. "Senin gibi birisi en güçsüz denizde nasıl idam edilir" "denizcilere nasıl yakalanırsın" filan.

Croco karakteri, Oda için baya şey ifade ediyor ki önemli karakterlerden esintiler görüyoruz. Doffy de zaten benzer durumlar var. Croco arka planı sağlam bir adam ama Oda mevcut karakterleri bile işleyemiyor ki bunu tekrar işlesin diyorum. Yani gördüklerimize göre Crocoyu nereye koyacağız sence o zaman ? Yani bu gördüklerimize göre ben gidip de doffy ile bir tutamıyorum işte. Yani bana göre ters. Croconun bizim tayfa ile bağı olmadığı sürece tekrar görmeyiz bu adamı bence. O yüzden YC3 dedim en fazla. Ha tekrar işleneceğine kesin gözle baksam, en aşağı sağ kol görürdüm. Croco bize somut şeyler gösterirse ya da ileride hikaye de yer alacağı açıklanırsa filan o zaman farklı şeyler derdim.

Bunları yazınca aklıma shiki geldi. Her ne kadar filmler canon sayılmasa da croco'nun durumuna benzettim. Shiki de Roger yenilgisinden sonra çökmüştü adam. Sonra kendini plan yapmaya adıyor vs. Shiki de Rogerın yakalanabildiğine ihtimal vermiyordu. Croco, WB'ye "ben bu adama nasıl yenilmişim" diye sızlanırken, aynısını shiki de benzerini Roger için söylüyor. "Senin gibi birisi en güçsüz denizde nasıl idam edilir" "denizcilere nasıl yakalanırsın" filan.

Croco karakteri, Oda için baya şey ifade ediyor ki önemli karakterlerden esintiler görüyoruz. Doffy de zaten benzer durumlar var. Croco arka planı sağlam bir adam ama Oda mevcut karakterleri bile işleyemiyor ki bunu tekrar işlesin diyorum. Yani gördüklerimize göre Crocoyu nereye koyacağız sence o zaman ? Yani bu gördüklerimize göre ben gidip de doffy ile bir tutamıyorum işte. Yani bana göre ters. Croconun bizim tayfa ile bağı olmadığı sürece tekrar görmeyiz bu adamı bence. O yüzden YC3 dedim en fazla. Ha tekrar işleneceğine kesin gözle baksam, en aşağı sağ kol görürdüm. Croco bize somut şeyler gösterirse ya da ileride hikaye de yer alacağı açıklanırsa filan o zaman farklı şeyler derdim.
Crocodile Teach veya Hükümet olayında görünür artık. Geçmişini göreceğimiz düşünüyorum ''O alakasız teori boşa çıkacak bu şekilde''. Crocodile'ın esinlenildiği Kaptan Hook'un da böyle bir olayı var zaten hemen hemen. Crocodile'ın muhtemelen gerçek adını duyduğumuzda hikaye olarak okuyucuyu şaşırtacak Mangaka. Seri zaten dövüşten daha çok hikaye olarak ilerlemeye başladı, fakat Mangaka gücünü göstermek istediği karakterlerin gücünü gösterecektir her şekilde hikaye içinde de olsa.

Gördüklerimize göre nereye koyacağız dersen. MF de Amiral'in yediğinden daha sağlam saldırı yiyor adam, etkileniyor mu etkileniyor. Fakat bugün baktığında Jozu için ''WB korsanlarında saldırı gücü en yüksek kişi'' deniliyor. Savunma ağırlıklı Marco bile neler yaptı kısa süreli dövüşte King-Queen'e, Jozu adamı gafil avlamasına rağmen bile yere düşüremedi adam 2. gelişinde saldırmak için bekliyordu Jozu'yu. Öyle ki Jozu dediğimiz karakter daha zayıf saldırıyla Amiral'den kan alan biri. Bu konuda Croc baya dayanıklı bir karakter olarak gelmiş MF'ye, 2 yıl sonrası da daha iyi olacağını söylemek yanlış olmaz.

Meyve kullanımı olarak ise yine usta adam. Öncesinde de söyledim ''Tüm ülkeyi meyve hakimiyetine alan karakter sayısı 1 elin parmağını geçmiyor'' ve Crocodile onlardan biri.
Hem de bunu yaptığı ülke olan Alabasta seride ki en büyük ülkelerden biri. ''Crocodile MF de güçlü göründü'' deniliyor ama bakıldığında adam güçlü meyve yeteneklerini, tekniklerinin hiçbirini kullanmadı bile. Sables falan yapıyordu ki onun en basit tekniklerinden biri o. O bile ID de G3 seviyesi bir teknik olarak gösteriliyordu...

Hem de orada ki ''Sables'' Crocodile'ın yaptığı devasa fırtınalar gibi de değil yani dikkat edersen...

Kısacası serinin güncellendiği zaman da görürsek daha net çıkarımlar yaparız bu konuda.
Fakat şuan Jinbe şöyle haki kullanıyorken MF de Akainu'ya karşı şöyle saldırıp ''İşe yaramıyor'' diye tepki gösteriyor ve Akainu hiç bir şey olmamış gibi yere inip öldürmek için devam ediyordu.

Yine aynı şekilde ''Haki kullanıyor'' denilen Marco ve Vista beraber gelip şöyle bir şey yapıyor.

Baktığında Crocodile resmen hepsinden daha çok etkiliyor Akainu'yu, ortadan ikiye bölüyor, Akainu kendini toplamaya falan çalışıyor bir süre. O ara Jinbe ve Luffy'i kurtarıyor falan ama sorsan ne saldırı gücü olarak ne de savunma gücü olarak hiç bir şey göstermedi deniliyor adam için...

Ulan Kuma iki yıl boyunca bizimkilerin gemiyi bu azimle savunmamıştır be. Croco dile gelse "kardeş tamam çok da şeyapma istersen" der eminim. Ne diyelim karakter gözüktüğünde mutlu olursun umarım dostum @Sir Crocodile Sensey'den beter lobicilik yaptın ama karakterin ederi pek olmadığı için tayfayı çoğaltamadın. Buna rağmen durmak yok, helal.

Son düzenleme:
Ulan Kuma iki yıl boyunca bizimkilerin gemiyi bu azimle savunmamıştır be. Croco dile gelse "kardeş tamam çok da şeyapma istersen" der eminim. Ne diyelim karakter gözüktüğünde mutlu olursun umarım dostum @Sir Crocodile Sensey'den beter lobicilik yaptın ama karakterin ederi pek olmadığı için tayfayı çoğaltamadın. Buna rağmen durmak yok, helal.
Kime lobicilik yaptım yav? :D
Pekomscu tayfa vardı diyordum eskiden hala varmış gördüm son günlerde... Ace'i Crocodile'ı indirtiyorlar bu tip adamlara hala. Bunlara laf edilmesi gerekiyorken hala ben ''lobicilik'' yapmış oluyorum. :D

Croco Sengoku’ya Saka’ya ve Mihawk’a had bildirdi.İcraat adamı o yüzden savunuyor tek başına karda kışta çamurda savunuyor bazen azmini takdir ediyorum. :D Croco fanları hep böyle oluyor biliyorsun.Şaka maka en son gülen o olacak (hep öylesine vurur :p )Croco amirallerden güçlü döner Wb ile kapışmış ona da Mihawk portresi hazırlıyor olabilir.Filmlerde çok ipuçları veriyor.Gerçi film umrumda değil de Sengoku utanmasa Shanks muamelesi yapacaktı adama.O yüzden yolunu yapmış Oda’ya güven olmaz biliyorsun elinin ayarı yok. :D

2 sene önceki karakter aşırı hype alıyor ama ortada bir smoker faciasıda var.
Şimdi enelde rework yerse yonko olarak döner çok tehlikeli adam. Öyle emiklemez 5 milyon voltu atar gider.
Gerçekten şöyle düşündüm de enel
Croco,lucci,moriah falan tüm arc bosslarini alır gibi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 10)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık