Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Çocukken Yaptığımız Yaramazlıklar

Boyle Konular Forumda Olmali mi ?

• Evet, hem egleniyoruz , guluyoruz.

Kullanılan: 54 81.8%
  • Hayir, Ne Gerek var

Kullanılan: 12 18.2%

• Kullanılan toplam oy
    66
Biraz maddeli olacak...

Sınıfın ortasında ateş yakmıştım Hıdırellez kutlamak için. Kızın birisi atlarken eteğini tutuşturmuştu.

Bir aile büyüğünün evinde kalan yaklaşık 70-80 yıllık bir vazoyu (Büyük ananesinden kalma) kırmıştım top oynarken.

yoldan geçen arabalara çatıdan su dolu balon atma.

bütün zillere basıp kaçma.

karınca yuvasını büyüteç yardımıyla yakma.

düğün salonuna torpil atmak.

kara sineklerin kanatlarını cımbızla yolma.

Lisedeyken kavga çıkartan iki kişiyi birbirine koli bandıyla bantlayıp ( ağızlarını da pek tabii) müdürün odasının önüne bırakan ekibe akıl veren kişi olma.

Lisedeyken sınıfça pikniğe gidildi ve bir poşet dolusu kertenkele toplanıp kızların masasının altına sessizce atıldı.

Mahalleden çok yakın bir arkadaşımın sırtına taş atan arka sokakta yaşayan çocuğu baltayla kovalamak

Yeterli lan sanırım...
Senden korktum dostum.

Ben öyle böyle yaramaz değildim yahu. Elektrik direklerine felan tırmanırdım öyle deliydim. 10-12 yaş arasında bile sokaktan toplarlardı beni. O zamanlar atari meşhurdu mesela, bakkalın çocuğuyla bakkalda gece 12 lere kadar atari oynardık. Bizim aile de bizi arardı nerdeyim diye. Telefon felan yok tabi o dönemlerde.

Erik ağaçlarımı dersin, tavukların altından yumurta araklamak mı dersin herşey vardı. Bir kere Horoz bana uçmuştu kafamı gıdaklamıştı. Mesela bu anı hiç unutmam hala hatırlarım. Arkamı dönüp baktığımda üzerime uçan bir horoz. Sanırım hiç unutmayacağım :utan: :ehe:

Arıların kovanına bile bulaşırdım. Beni arı sokardı ağlaya ağlaya koşardım, babam beni kurtarmak için yardıma koşardı. Onu da arı sokardı. En son evde annem ikimizi de yoğurtlardı. Böyle de deliydim yani :ehe:

Mahallemiz de değişikti gerçi. Top oynayan kız sınıf arkadaşlarım vardı okulda. Kızlarla maçlar mı dersin, yağmurlu havada bile futbol oynardık. Küçükken Hagi hagi diye top sektirir , futbolcu olmak isterdim. Hey gidi günler, geçmişe gittim sizin yüzünüzden vicdansızlar :utan:

İstanbul Sarıyer o zamanlar bu kadar gelişmiş değildi. Ev konusunda. Örneğin benim evim kilyosa yakındı , çevremizde toplasan 5 müstakil ev vardı. Tabi şimdi oralar hep villa. Villalar yapılırken dozerlerin, kamyonların kapılarını açardım gece vakti. İçine girmeye çalışırdım çocuk aklı işte.

Sarıyer o zamanlar orman olduğu için yılan felan arardım ormanda, derinliklerine giderdim. Muşmula toplardım felan. Ormancılık, hayvancılık ne ararsan vardı yani :ehe:

Hiç unutmam bir kere annem ekşi bir ot yedirmişti ormanda bana. Ben de tek başıma ormana gittiğimde o ottan bulup yiyeceğim diye, önüme gelen otu yemiştim.Tabiki ağız tadımı bozmaktan başka bir işe yaramadı. Çünkü tek başıma bulamamıştım o otu :hhh:

Kertenkele yakalardım mesela. İp bağlar gezdirirdim. İlk başta kuyruğuna bağlamıştım, kuyruğunu bırakıp gidince anlamıştım kuyruğunu koparabildiğini. Bende kafasına bağlayıp kertenkele gezdirirdim. Bak hele hele manyağa bak :hhh:

Daha neler neler vardır da şu an bir yandan çalışıyorum. Aklıma geldikçe mesajı düzenlerim de manyak görürsünüz :oleyo2:

Senden korktum dostum.

Biz de yaşadık bir şeyler...

Lisede basket maçlarında hele pislik yapılacaksa direkt ben o kişi olurdum. Final maçında izleyiciler arasında sevgilisi olan çocuğun üstünden üçlük attıktan sonra sevgilisine dönüp öpücük atmıştım. Çocuk bana vurmaya kalkınca bilerek hafif yedikten sonra çocuğu maçtan attırmıştım ve yenmiştik : =)

Biz de yaşadık bir şeyler...

Lisede basket maçlarında hele pislik yapılacaksa direkt ben o kişi olurdum. Final maçında izleyiciler arasında sevgilisi olan çocuğun üstünden üçlük attıktan sonra sevgilisine dönüp öpücük atmıştım. Çocuk bana vurmaya kalkınca bilerek hafif yedikten sonra çocuğu maçtan attırmıştım ve yenmiştik : =)
Geçmişin çok ilginç. Neler yaşamışsın reis? Böyle bakıyorum:

Evdeki 4 sandalyeyi kullanıp her tarafını battaniye, eşarplarla, mandal yardımıyla tutturarak ev haline getirmek tüm oturma odayı kaplardı içinde oynardım.

Birde benim kardeş gibi olduğum 4,5 kuzenle anneannemin evinde mandallarla silah yapardık silahlar mandal fırlatıyordu bildiğin doğal nörf silahı, ağzımızdan ses çıkarmıyorduk yani shsh ben Mandal kabını da kafama geçirip kask yapıyordum. Düşündüm de çok güzel çocukluk geçirmişim. Bütün odalar mandal olurdu ama çok eğlenceliydi.

Bikaç kere ilkokul ve ortaokulda milleti dövmüşlüğüm var onun haricinde yaramaz bir çocuk değildim. En azından fiziksel olarak. Ama her zaman boyumun 10 katı konuşup ortalığı ayağa kaldırırdım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık