Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Cilt 89 [4 Haziran 2018][SBS][Ekstralar]

Karakterlerin isimlerini, meyvelerin isimlerini, adaların isimlerini falan beklerken Oda hala favori yiyecekler açıklamanın derdinde. Hey Allah'ım ya :artiz:

Öyle bir teklif geldiği için kendini salması Burgess tarafından öldürülmesine neden olacaktı ki bir yardım daha aldı.Saçma kısım bu zaten sen uzaklaştırması için mi yardım alıyorsun yoksa paketin içinde sana kalkan olması da dahil mi ? Herhalde luffy kalkan olarak da yardım alacağı şekilde görüyordu ki kılını kıpırdatmadı.İşte bu durum mangakanın açıklamalarıyla çelişiyor.Kimse kalkan olmuyorsa hareket etmesi gerekirdi Sabo tarafından kurtarılması değil.

Sana diyorum ya daha önce nasıl kaçtığını gördük.Koy dressrosaya bir tane Brulle ve ayna yine kaçsın yada ona benzer bir başka küçültme ve boyut değiştirme yeteneği.Çıkar binbir şans ve tesadüfle kaçsın.Başka türlü kaçtığı görülmedi bu adamın niye bir düşün çünkü mümkün değil sonsuza dek kaçabilmesi o vaziyetteyken.Kaçabilirdi demesi büyük şans luffye yine gülmesini bilirdi demekten başka birşey değil mangaya göre.

Tüm bunların dışında zaten birinci çeviri muhtemelen doğru değil.O yüzden ikincisinde olduğu gibi muallakta bıraktığı bir konu birinci çevirinin aksine kesinmiş gibi konuşamaz kimse.

Ve gelelim zurnanın zırt dediği yere.Bak biz demiştik luffynin lafına göre savunduk karakter ne dediyse doğrudur diyordunuz.E öyle madem biz Doffy zor da olsa fujiyi indireceğim lafını konuşurken niye şiddetle karşı çıkıyordunuz ? Neden bu çifte standart ? Sebebini söylemenize gerek yok zaten biliyorum.O yüzden siz ve sizin gibilerin karşısında ısrarla duracağım tartışmalarda öyle kolay lokma yok. :/

İlk çeviride kaçabilir ve dövüşebilirsin değil mi ? diye geçiyor.İkinci çeviriyse dediğin eğer tekrar bir kontrol edeyim.
Burgess dediğin piyangodan çıkma geldi onun dışında adamlar seni koruyacağız dedi bu ister kalkan olarak olsun ister Dof'tan Luffy'i uzaklaştırarak bir şekilde ona 10 dakka sağlayacakların sözü oluyor. Mangaka zaten buna cevap veriyor. Kimse olmasaydı ne olurdu diye. Kimse olmasa bile Luffy başarırdı demiş ilk çeviride. İkincisinde de kendine başına hareket edebilirdi demiş.

Sizin savunduğunuz zaten hiçbir şekilde hareket edememesiydi. Arkadaş şimdi niye yorumlarınız bu kadar değişti anlamış değilim. Bir yanıldığınızı kabul edin da. Tartışma hevesi felan bırakmıyonuz adam da.

Kalmaz. Harbi harbi Oda dediği halde tartışıyoruz. Bize de helal olsun.

Burgess dediğin piyangodan çıkma geldi onun dışında adamlar seni koruyacağız dedi bu ister kalkan olarak olsun ister Dof'tan Luffy'i uzaklaştırarak bir şekilde ona 10 dakka sağlayacakların sözü oluyor. Mangaka zaten buna cevap veriyor. Kimse olmasaydı ne olurdu diye. Kimse olmasa bile Luffy başarırdı demiş ilk çeviride. İkincisinde de kendine başına hareket edebilirdi demiş.

Sizin savunduğunuz zaten hiçbir şekilde hareket edememesiydi. Arkadaş şimdi niye yorumlarınız bu kadar değişti anlamış değilim. Bir yanıldığınızı kabul edin da. Tartışma hevesi felan bırakmıyonuz adam da.

Kalmaz. Harbi harbi Oda dediği halde tartışıyoruz. Bize de helal olsun.
Yazdıklarımı okudun mu ? Ciddi soruyorum.Sürekli aynı şeyleri tekrarlıyorsun yazılanlara cevap olmamış bu.Luffy'nin niye Burgess gibi adamdan kaçamadığını açıkla önce.

Ben felç olur dediğimi hatırlamıyorum açıkçası.Kastettiğimiz adım atacak mecali kalmaz kaçsa en fazla nereye kaçacak şeklindeydi dövüşecek enerjisinin çok az olduğu şeklindeydi.Ki zaten sonra gördük topkek arcında hoplayıp zıplayabiliyor falan.Ama onu yapmasına rağmen bile Sanji'nin kolları arasında gezmedi mi ? Fazla sürdüremiyor bu hareket etme konusunu da.

Şu an hatırlamıyorum ama cidden tamamen olduğu yere yığılır kalır dediysem o konuda yanıldığımı kabul ediyorum elbette.Bunlar bizim asıl tartıştığımız konu değildi zaten asıl tartıştığımız 10 dakika boyunca yardım almak zorunda olduğuydu.

Zaten mangaka da aksini söylememiş elinden geleni yapardı diyor net olarak tek başına başarılı olurdu demiyor.Eğer net bir durum olsa senaryoyu böyle yazacağını sanmıyorum.

Yazdıklarımı okudun mu ? Ciddi soruyorum.Sürekli aynı şeyleri tekrarlıyorsun yazılanlara cevap olmamış bu.Luffy'nin niye Burgess gibi adamdan kaçamadığını açıkla önce.

Ben felç olur dediğimi hatırlamıyorum açıkçası.Kastettiğimiz adım atacak mecali kalmaz kaçsa en fazla nereye kaçacak şeklindeydi dövüşecek enerjisinin çok az olduğu şeklindeydi.Ki zaten sonra gördük topkek arcında hoplayıp zıplayabiliyor falan.Ama onu yapmasına rağmen bile Sanji'nin kolları arasında gezmedi mi ? Fazla sürdüremiyor bu hareket etme konusunu da.

Şu an hatırlamıyorum ama cidden tamamen olduğu yere yığılır kalır dediysem o konuda yanıldığımı kabul ediyorum elbette.Bunlar bizim asıl tartıştığımız konu değildi zaten asıl tartıştığımız 10 dakika boyunca yardım almak zorunda olduğuydu.

Zaten mangaka da aksini söylememiş elinden geleni yapardı diyor net olarak tek başına başarılı olurdu demiyor.Eğer net bir durum olsa senaryoyu böyle yazacağını sanmıyorum.
Her halükarda böyle yazacağı belliydi bence. Meselenin özü herkesin tek yürek olup Luffy'nin safında olması zaten.

Yazar ne zaman ne isterse o olur, nasıl olmasını isterse öyle olur.
Bütün eserlerde bu böyle.
Okurla seyirciyle, eseri üretenin frekansı bir değil.
Sizin nasıl bir mantık kurduğunuzun bir önemi yok beyler/hanımlar.

Adam lav ateşin içinden geçer diyor o oluyor, adam ışığa patlayıcı özellik veriyor ışık vurduğu yeri patlatıyor, deliyor vesaire.
Üç amiralin arasından almış falanca filanca atraksiyonlarla Yonkou nun önünden almış defalarca.
Neyi paylasamiyorsunuz çözemedim.

Yazar "Ol" der olur.

Ya Emre sen yazarın yazdıklarımı okuyor musun da bana benim yazdıklarımı okudun mu diye soruyon.

Adam açıkça yazmış. Yok böyle tartışma olmaz bırak o yüzden.

Mangaka yapar diyor sen yapamaz diyon abi daha nesini okuyayım.

Okuyucu: Nami, Caesar'a çöp olduğunu ve kendisini öldürmesini söyledi. Nami bu toksik tavrı Robin'in habis sözlerinden mi öğrendi?
Oda: Lütfen Punk Hazard'ı tekrar oku. Caesar çocuklar üzerinde deney yaptı ve onlara uyuşturucu verdi. Astlarını da kobay fare olarak kullandı. Masum insanları öldürmek için silah yaptı. Caesar gibi bir insanın yaşamaması gerekiyor. Nami yalnızca iki tür insana karşı nazik davranır. Sevimli çocuklar ve güzel kadınlar. (İki sıfat da lovely ama ben böyle çevireyim dedim.) Caesar'a karşı olan tiksintisi tamamıyla gerçek.
Eline sağlık.

-

Oda'nın bu sözlerinden sonra Caesar'ın tayfaya gelme durumu rafa kalktı benim için. Katılmasını istemediğim için öyle yorumlamış olabilirim. : o)

Eline sağlık.

-

Oda'nın bu sözlerinden sonra Caesar'ın tayfaya gelme durumu rafa kalktı benim için. Katılmasını istemediğim için öyle yorumlamış olabilirim. : o)
Oda'nın bir karaktere yüklendiğini ilk defa görüyorum. Cidden garip, ortamların en öldürmeyen adamı Caesar ölmeli demiş, sorsan Croco da sivil savaştan ve milyonların ölümünden sorumlu. Daha bir sürü adam var böyle. Caesar'a böyle yüklenmesi garip.

Oda'nın bir karaktere yüklendiğini ilk defa görüyorum. Cidden garip, ortamların en öldürmeyen adamı Caesar ölmeli demiş, sorsan Croco da sivil savaştan ve milyonların ölümünden sorumlu. Daha bir sürü adam var böyle. Caesar'a böyle yüklenmesi garip.
Soru geldiği içindir belki de ama dediğin gibi..
Bu sözleri söylemeye hazırmış sanki. Ters köşe peşinde mi yoksa :D

Akainu'ya da şerefsiz demişti sanırım. Muhtemelen ciddi olmayan bir ifadeyle söylemiştir. Ama yine de bir çok fanı olduğunu düşündüğüm için ve Oda'nın onu Ohara'da bile "inandığı mutlak adalet gereği yapıyor aslında o da üzülüyor" şeklinde yansıttığını düşündüğüm için (animeden hatırlıyorum) alenen böyle demiş olması şaşırmıştı beni : o)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık