Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Cilt 89 [4 Haziran 2018][SBS][Ekstralar]

Katakuri'den G4 ten çıktıktan sonra kaçabildi mi? Kaçtı, hatta başkalarından da kaçtı. Katakuri dövüşü bitmiş, büyük hasarlar alıp 10 dakika baygın kalıp sonrasında yaralı halde kalkkınca hala haraket kabiliyeti var mı? Var. Kesin olmasa da Ray ile konuşmaları da var, neredeyse ölüyordun dediği. Ya Ray kurtardı yada hakisi bitince Luffy kaçtı. Şimdi ortada daha çok örnek varken tek olaydaki örneği alıp yürümek, meh.
Katakuri ‘den kendi isteği ile G4’ten çıkıp kaçtı yani kaçacak enerjiyi bıraktı . Dof’ta ise kendi isteği ile çıkmadı enerjisi bitti . Fark burdan geliyor . Eğer son yumruğu vurmadan G4 sürem bitecek deyip kendi isteği ile çıksaydı dediğin doğruydu ama öyle olmadı .

Arkadaş bu mangaka şunu demek istiyor anlayın artık.Mantıklı olup olmaması gerçeğe ve karakterlere uygun olmaması önemli değil.Ben ne istersem o olur ben bunu nasılsa çocuklar için çiziyorum diyor.

Saçma sapan başkasına güvenme modu çıkarmış birde.Başkasına güveniyor diye luffy canlı değilmiş gibi davranıyor sokaktaki adam olacaktı öldürülecekti Burgess tarafından.Yani diyor ki ya türlü yardım alacak öyle kurtulacak (Böyle olduğu zaman kaçamama ihtimali oluyor ) yada kimse yardım etmezse türlü tesadüfün şans faktörünün etkisiyle her türlü kaçar ben kaçmasını sağlarım bir şekilde.Birinci çeviri doğruysa bunu demek istiyor.Yani kucakta taşınmamış olsa Burgess ıskalayacak orada ondan da şansı sayesinde kaçabilecekti.Adamın demek istediği bu.

Yoksa bu aklı kıt hayvanlardan kaçmaya benzemez bitik haldeyken.Orada komutan ayarında adamlar var bir kaçarsın iki ıskalarsın o bitik haldeyken.Daha g4 formundan çıkmadan uyanış ipleriyle duvara gömülüyorsun sıyrılamıyorsun savunmak zorunda kalıyorsun hakiyle.Şimdi tükenmiş haldeyken haki bitmişken bu durumdan kaçabilmen ne kadar olası veya mantıklı diyeyim.
Yahu kaçmama ihtimali diyon hala. Adam öyle bir teklif geldiği için kendini salıverdi diyor. Eğer onlar olmasaydı kaçabilirdi demiş. Daha nesini savunuyon bunun? :D Yani ben o adamları oraya mecburiyetten koymadım diyor. O adamlar olmasa bile Luffy kaçabilirdi demiş.:D Bunun meali bu oluyor.

Oda: Yapardı.
Dof fanları: Yo yapamazdı yanılıyon Oda.

Ok.

Katakuri ‘den kendi isteği ile G4’ten çıkıp kaçtı yani kaçacak enerjiyi bıraktı . Dof’ta ise kendi isteği ile çıkmadı enerjisi bitti . Fark burdan geliyor . Eğer son yumruğu vurmadan G4 sürem bitecek deyip kendi isteği ile çıksaydı dediğin doğruydu ama öyle olmadı .
Katakuri'den kaçarken de Doffy'e son darbeyi vuracakken de farkında değil ne zaman biteceğinin. Zaten kaçarken olabildiğince uzağa gitmeliyim derken bir anda şaşırma efekti ile çıkıyor G4'ten. G4 ne zaman biter farkında olmuyor yani, enerji sakladı senin yorumun.

10 dakika olayı saçmalık şimdi ne diyecegini ne yapıcagını şaşırıyor adam bir daha kullanmaz bile bu 10 dakika olayını.10'dan geriye saydırıp hava kastırmak için böyle şeyleri bırakman gerek E.oda.
Orada öyle bir anlam göremedim bende kaçardı anlamı cıksa bile gözüme inanırım.
Açsın yazdıgı, çizdigi sayıları yine okusun belki ne yaptıgını anlar deyip geçmek gerekir.

Çok basit bir örnek vereyim. Luffy kaçabilir, saklanabilir demiş Oda. Bu durumda aurası azalmış saklanmış ve dinlenmek için belki de uykuya dalmış Luffy'i Doflamingo nasıl bulacak? Bitik haldeki Burgess'i devrimci gemisinde sezememişler mesela, Luffy'i nasıl bulacak gamma knife yemiş, g4 dayağından şaftı kaymış, eskiden yumrukları tekmeleri havada uçuşurken şimdi ipleriyle ayakta durabilen Doflamingo nasıl sezip de bulacak Luffy'i...
Saklanmayla ilgili birşey demiyor çeviride ben mi yanlış okudum kaçacak demiş.Saklanacak kadar aciz çizmez mangaka ana karakterini.Öyle bir galibiyet alması çok onursuzca olurdu ileride kk olacak adam için.Onun dışında bu şekilde olabilir miydi bilemiyorum tabii ihtimali var Doffy bulmakta zorluk çekiyordu kalabalık yüzünden.Ama kalabalık olmasa saklanması da fayda etmeyebilirdi.

Evet tamamen bitik hale girmeden çıktığı için hakiyi tam tüketmeden devam etti Kata sağolsun söyleyince.Onun dışında Mom tayfasından da kaçtığı söylenemez.Sanji ve germa araya girmese kesiyorlardı işte gördük mangada.Bir kaçtı iki zıpladı çekirgeyi üçüncüde keseceklerdi 10 dakika içinde. :)

Saklanmayla ilgili birşey demiyor çeviride ben mi yanlış okudum kaçacak demiş.Saklanacak kadar aciz çizmez mangaka ana karakterini.Öyle bir galibiyet alması çok onursuzca olurdu ileride kk olacak adam için.Onun dışında bu şekilde olabilir miydi bilemiyorum tabii ihtimali var Doffy bulmakta zorluk çekiyordu kalabalık yüzünden.Ama kalabalık olmasa saklanması da fayda etmeyebilirdi.

Evet tamamen bitik hale girmeden çıktığı için hakiyi tam tüketmeden devam etti Kata sağolsun söyleyince.Onun dışında Mom tayfasından da kaçtığı söylenemez.Sanji ve germa araya girmese kesiyorlardı işte gördük mangada.Bir kaçtı iki zıpladı çekirgeyi üçüncüde keseceklerdi 10 dakika içinde. :)
İkinci çeviri zaten doğrudan hakaret :bilmem:

Şimdi Kata dövüşünde g4'ten çıktığı sahneye baktım.

Bu sahnede çoğumuz ''Luffy g4'ten pili tamamen bitmeden çıktı'' anlamını çıkarmıştık.Fakat bu sahneden %100 bu anlam çıkarılmaz aslında.Yani bu sahnede yine g4'ün son anlarında Luffy.Zaten ''Bu yüzden mümkün olabildiğince uzağa gitmeliyim'' sözünü söylüyor.Yani g4'le kaçmak daha kolay olduğundan o kısa süreyi kaçmak için kullandı.Ayrıca diğer sayfada g4'ten çıkıyor.Eğer o sayfada g4'ten pili bitmeden,kendi isteğiyle çıkıyorsa neden daha Kata'dan tam anlamıyla uzaklaşmadan çıkıyor ? G4 gibi bir hız avantajına sahipken biraz daha uzaklaşıp çıkabilirdi ama öyle olmuyor.Muhtemelen bi sonraki sayfada g4'ten kendi isteğiyle değil g4'ün süresi bittiği için çıkıyor.Kısacası ''Luffy g4'ten enerjisi tamamen bitmeden çıktı'' teorisi çürüyor.G4'ü aynı Dof dövüşünde olduğu gibi tamamen bitiyor ve kaçabiliyor.

Fakat bunları yazmama rağmen Dressrosa'daki Luffy'nin durumu hiçte kaçıcak gibi gözükmüyordu.Fazla bitik bir haldeydi.Kaçabilecek enerjiyi hiçbir şekilde hissettir(e)medi mangaka.Bu Kata dövüşünden kaçarken daha normal bi durumda fakat Dof dövüşünde gözleri kaymıştı.Bildiğin ölüme 10 snsi var gibiydi.Ayrıca Burgess saldırı yaparken Sabo'yu mu hissetti bu çocuk ? Hissettiğine yönelik bir kare yok ya da ben hatırlamıyorum.Eğer hissetmediyse hiç kendini savunacak gibi de durmuyordu.Dressrosa'da o umutsuzluğu iyice hissettirip sonradan bi patlama yaşatmak istedi sanırım Oda ama bunu amaçladıysa da olmamış.O an ki sahne uğruna şöyle saçma sapan şeyler yapmayıpta her şeyi daha gerçekçi,asıl olması gerektiği gibi yapsa daha iyi olur.

Neyse dün bende biraz çıkışmıştım fakat şu Kata olayından sonra biraz daha normal geldi.Yine de eleştirilecek bir şey varsa o da benim için Luffy'nin kaçacak enerjisini Dressrosa'da daha iyi hissettirmesi gerektiği durumudur.Böyle sıvamış gibi olmuş.

Son düzenleme:
Q: I read the manga and watched the anime and noticed that after Luffy uses Gear 4, he not only can’t use Haki for 10 minutes but it also carries the tradeoff (risk) of being so fatigued that he can’t move. However, in Ch 885 he is moving totally normally right? Why isn't that tradeoff there anymore? P.N. BUSHI

Oda: The tradeoff of not being able to move that you’re referring to never existed in the first place. If he wanted to move but couldn’t use Haki during that time, he could still run from place to place to hide. In Dressrosa, after using Gear 4, he coincidentally ran into his allies and supporters so he could preserve his energy while they carried him to the next fight. If those people weren’t there then Luffy would just have to do his best!
Teşekkürler tilqi gin.

İsteseydi kaçabilir ve saklanabilirdi diyor.

Evet şimdi de mangaka karakterin kişiliğiylr oynuyor, onursuz dövüş kazandırıyor söylemlerine başlayabilirsin.

Zamanında dedik Oda çıksa böyle dese reddedecekler var diye. Bakın ne oldu şimdi :(
Oda açıkça batırmıştır.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık