Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Charlotte Linlin vs. Edward Newgate

Koca Ana vs Beyazsakal

• Koca Ana

Kullanılan: 24 23.5%
  • Beyazsakal

Kullanılan: 65 63.7%
  • İkiside Ölür

Kullanılan: 13 12.7%

• Kullanılan toplam oy
    102
Beyler insanların zoruna gidiyor olabilir hatta kaldıramıyor da olabilirler ama WB hasta olsa bile, yaralı olsa bile hatta kafasının bir kısmı olmasa bile en güçlü yonkouydu.

Olayın açıklığını görmek isteyen Jimbei'nin bir bölüm önceden haber verip uçurtma yaptığı yonkouya bakabilir :oleyo2::oleyo2:
Son zamanlarda gördüğüm en güzel yorum.

Bir tarafta kalbin tekliyor yere düşüyorsun, hasmın sana tüm gücüyle yükleniyor. Ölmüyorsun.

Öbür tarafta bir meydan savaşında oğlunu kaybetmişsin, rakibini gördüğün gibi saldırıyorsun. :( Bu adamlar amiral-yonkou. Yok arkadan saldırdı, yok önden şunu yaptı tarzı bişiy olamaz bu adamların savaşında.
Pireyle deveyi ayırmak lazım.

@Hakili Yumruk

Hocam ben de fazla fark görmüyorum, amiral 95-yonkou 101 olarak filan görüyorum diyebilirim. Ama WB sıradan bir Yonkou değil. Serinin eni olarak geçen bir Yonkou.
Sonuçta Akainu'nun başka birisi ile o ara ilgilenmiş olduğu gerçeği değişmiyor. Akainu o durumda bile WB'den ölümcül bir yara almayıp ağır ölümcül bir hasar bırakıyor ise orda durup bir düşüneceksin.
Sonra Akainu tek yedi oluyor. O savaşın galibi olarak WB'yi göremiyorum. Akainu bilinçsiz kalmadi...:(

WB çok küçümseniyor. Bu adam için dünyanın en güçlü adamı dendiğinde MF'den iki üç ay önceydi zaten. Yine hastaydı. Yine yaşlıydı. Ayrıca en güçlü olarak bilinir de denmedi. Kutucuk içinde yazdı direkt en güçlü diye.

MF'de Ace kurtulana kadar kendini tutmuş bir adam vardı. Aldığı onca yaraya rağmen en güçlü saldırılarını Ace'ten sonra yaptı. Akainu'yu yerin dibine gönderen, adayı ikiye bölen saldırısında bile bilinçli bir şekilde evlatlarını kurtarmak için onları yarığın diğer tarafında bıraktı. Motivasyonu hep evlatlarını kurtarmak oldu orda.

Akainu, WB ile boy ölçüşemeyeceğini bildiği için bir kere bile deşilse kardır dedi. Göğsünü delen o kocaman kılıç yarasına rağmen bu adam MF'de hep ilerledi. Hep deniyor ya Akainu tüm tümenlere rağmen ilerledi diye. WB de Akainu'ya rağmen ilerledi. Hem de Ace'ten dolayı gücünü kısmak zorunda olduğu ve göğsünden yaralandığı halde. Akainu ile saldırıları karşılaştığında WB'nin saldırısı üstün gelip adaya zarar verdiğinde Akainu adayı yıkmayı bırak dedi. Babalık gücün yetiyorsa koru diye karşılık verdi.

Squardo'nun ihaneti küçümseniyor ama bunun kalp krizini tetiklemesi Akainu'ya WB'ye ciddi bir hasar verme imkanı sağladı. Akainu o planı boşuna yapmadı. Yani olay sadece bir kılıç yarası da değil. WB'nin çok daha büyük bir handikapla dövüşmesi bu domino etkisinden kaynaklı.

Akainu gibi en ölümcül meyveye sahip adamın saldırısını kalp krizi geçirirken, en savunmasız şekilde almasına rağmen -benzer durumlarda Ace ve Jimbei gibi adamlar direkt oyun dışı kalmıştı- hala bir amirale üstünlük kuracak gücünün kalması ayrı bir mevzu.

Kafasının bir köşesi gittikten sonra yami yami kullanan Shichibukai BB'yi anında ekarte etmesini de unutmamak gerek.

One Piece'te önemli olan kimin ne kadar hasar aldığı değil. Önemli olan dövüş bittiğinde kimin ayakta kaldığı. Luffy Croco ile üçüncü dövüşünde bile panzehir verilmese ölecek, Croco tutuklanmasa biraz baygın yatıp kalkacaktı. Ama bunlara rağmen Luffy kazandı. Başa dönüyorum, önemli olan dövüş bittiğinde kimin ayakta kaldığı. Ve Babalık en sonunda bile hep ayakta kaldı.

Amiraller ile yonkoular denk mi? MF'de WB yerine Akainu'yu koyun. Amiralleri de yonkoularla değiştirin. Yani Akainu WB tayfasının başında, amiral koltuklarında ise Kaido, Shanks ve BM otursun. Gerisini anlatmasam daha iyi.

BM'ye gelince kadının kendisi even WB diyerek onun Kaido ve Shanks'tan güçlü olduğunu söylüyor. BM>WB ise BM en güçlü yonkou yani en güçlü karakter olmalı.

Sonuçta Akainu'nun başka birisi ile o ara ilgilenmiş olduğu gerçeği değişmiyor. Akainu o durumda bile WB'den ölümcül bir yara almayıp ağır ölümcül bir hasar bırakıyor ise orda durup bir düşüneceksin.
Sonra Akainu tek yedi oluyor. O savaşın galibi olarak WB'yi göremiyorum. Akainu bilinçsiz kalmadi...:(
Ben nerede Akainu tek yedi diye bir ifade kullandım?

Hastalık ya da dikkat dağınıklığı, adına ne koyarsan koy. Bu adamlar savaşta. Dikkatin dağılmayacak o zaman. Akainu iki yumruk attı Wb’ye, sonuç: addddam hala ayakta. Wb iki yumruk attı Akainu’ya, sonuç: adam yerin dibine girdi. Wb ondan sonra gitti Karasakal’ı tekledi. Akainu nerde? Wb öleiye kadar piyasada yok. Wb ölünce mangaka torpiliyle geri geldi.

Bu iki durum aynı evet. Bravo size :/

O sözüm geneliydi zaten. Orda dikkat etmen gereken nokta o değildi.

Edit:genele: WB'nin güçten düştüğünü her defasında söyletti Mangaka artık en güçlü olduğunu yorumlamak için Mangaka'nın röportaj yapmasına gerek yok di mi?
Sonuç savaştıktan sonra ölmekse Hody Luffy'i yendi derim :gamyon: Değil mi Hasan sonuçta Hody'nin ısırığıyla ölecekti.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık