Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Charlotte Katakuri vs. King

Dövüşü kim alır ?

• Kullanılan toplam oy
    445
Patlama yandan yaklaşsa da önden yaklaşsa da ne fark eder yahu.Zoro’yu ph arcta köpek balıkları mı ne ısırıyordu yine zırh hakisini geçemiyorlardı.Bu zırh haki dediğimiz şeyin gözlem gibi aç kapa odaklan mevzusuyla alakası yok.Sürekli giydiğin birşey bu adı üstünde zırh demişler.Yani neyse artık kim haklı olursa olsun şu bir gerçek ki Zoro zırh hakiye daha yatkın.Bu yüzden de onun zırh hakisi oldukça sağlamdır King’in Kata gibi ezdim seni demesini bekleme o yüzden.Herkesin 100 çektiği bir alan var Zoro’nun iyi olduğu konuda bu mangaka direk söylemiş.King haketmediği argüman yiyor bu yüzden.
Diyebileceğin bir şey yok.

332. Bölüm, Zoro ne patlama ama.

1035. Bölüm Zoro: Zırh haki basmasam öldüydüm.

Sana da bunu göstermem yeterli.

Sana da bunu göstermem yeterli.
Burada Luffy’nin patlamanın odağından kaçmadığını gösteren birşey yok.Ayrıca yukarıdan bakarsın balon gibi her yere yayılmıştır şiddeti azdır diğerine bakarsın el kadar yerde patlamıştır hasar büyüktür.2 sene evvelki Usopp’un çatapatla yaptığı patlamadan ne şiddet bekliyorsun anlamadım.

Mangada mantık kalmadı. Oda da o kadar kafa yormuyor. Kazanması gereken bir şekilde kazanıyor. Sağ kollar arasında kazanması gereken biri yok. Bu dövüş denk gider. Oda çizmez zaten. 10 saat sonra ikisi de yorulmuş bir şekilde yere yatar. Sonuç beraberlik olur. Kata=King=Marco idi. Bunlar için perde kapandı.

Yine klasik Zoro'nun karşısındaki rakibin güçsüz görülmesi sorunsalı ile karşı karşıyayız. Demek ki Zoro'nun karşısına Shanks falan çıkmalı ki Zoro'nun çılgın saldırı gücünü kabul etsinler. Allah'ım yolla ordan bi' kızıl kafa 🙏

Diyebileceğin bir şey yok.

332. Bölüm, Zoro ne patlama ama.

1035. Bölüm Zoro: Zırh haki basmasam öldüydüm.

Aslında son resimdeki teknik daha iyi işlenebilirdi. Ben mi unuttum yoksa hiç açıklanmadı mı sırrı? Kollarını açık tuttuğu karede "FWUP" diye bir ses efekti var. Sanırım o an alevi maksimuma getirip defansını arttırıyor. Hasar almayacağını bildiğinden alevle kendini patlatıyor herhalde. Aslında ayrıntılı şekilde işlense güzel kullanımlarını görebilirdik.

Katakuri vs Big Mom ve King vs Kaidou olsaydı, her ikisinde de kaptanlar kazanırdı. Yine aynı şekilde, King ile dövüşen Zoro vs. Kaidou ve Kata ile dövüşen Luffy vs Big Mom olsaydı, Kaidou kazanırdı ve Big Mom kazanırdı.

Buraya kadar her şey net, ortada. Peki aradaki fark ne? Ey Korsanfan? İzah edelim;

King ile dövüşen Zoro vs Kaidou olsaydı, Kaidou'nun temizinden bir yarası olurdu(h.hakisiz haliyle bile yara bırakabilmişti zoro), haksız mıyım? Peki Kata ile dövüşen Luffy vs Big Mom olsaydı ne olurdu? Luffy, Kaidou'dan tek yediği gibi tek yerdi. Lamı cimi yok, durum böyle. Yani h. Hakili Zoro > G4 Luffy, bundan bu sonuç çıkıyor. King'in rakibi, Kaidou'ya yara bırakabilen Zoro iken, Katakuri'nin rakibi Kaidou'dan tek yiyen Luffy. Bu şartlar altında kesin bir şekilde h. Hakili Zoro'nun, Katakuri ile dövüşen Luffy'den üstün olduğu kanısına varabiliriz.

Pekala biz nereye varıyoruz bu bilgilerle? Şuraya varıyoruz; h. Hakili Zoro > King > Kaidou'dan tek yiyen ve Katayı yenmiş Luffy > Katakuri... Bunlar net gerçekler. Sırf ark bossu diye gözünüzde çok büyütüyorsunuz ama King her halükarda daha üstün bir çar.

Katakuri vs Big Mom ve King vs Kaidou olsaydı, her ikisinde de kaptanlar kazanırdı. Yine aynı şekilde, King ile dövüşen Zoro vs. Kaidou ve Kata ile dövüşen Luffy vs Big Mom olsaydı, Kaidou kazanırdı ve Big Mom kazanırdı.

Buraya kadar her şey net, ortada. Peki aradaki fark ne? Ey Korsanfan? İzah edelim;

King ile dövüşen Zoro vs Kaidou olsaydı, Kaidou'nun temizinden bir yarası olurdu(h.hakisiz haliyle bile yara bırakabilmişti zoro), haksız mıyım? Peki Kata ile dövüşen Luffy vs Big Mom olsaydı ne olurdu? Luffy, Kaidou'dan tek yediği gibi tek yerdi. Lamı cimi yok, durum böyle. Yani h. Hakili Zoro > G4 Luffy, bundan bu sonuç çıkıyor. King'in rakibi, Kaidou'ya yara bırakabilen Zoro iken, Katakuri'nin rakibi Kaidou'dan tek yiyen Luffy. Bu şartlar altında kesin bir şekilde h. Hakili Zoro'nun, Katakuri ile dövüşen Luffy'den üstün olduğu kanısına varabiliriz.

Pekala biz nereye varıyoruz bu bilgilerle? Şuraya varıyoruz; h. Hakili Zoro > King > Kaidou'dan tek yiyen ve Katayı yenmiş Luffy > Katakuri... Bunlar net gerçekler. Sırf ark bossu diye gözünüzde çok büyütüyorsunuz ama King her halükarda daha üstün bir çar.
Zoro, King'i ezici bir üstünlükle yendi. Kata dövüşünün finali öyle değil. Luffy'nin arc başında tek yemesinin ana sebebi de dikkatsizliğidir, Big Mom tek atamaz. Bu düz mantık çalışsaydı bugün Crocodile 1.9 milyar ödülle geri dönmezdi. Asıl Arc bossu olmuş, sonradan gözükme ihtimali olan karakterden korkacaksın.

Kata kingi öğrenci olarak bile almaz sende potansiyel yok diye. Adamda ne haki var nede sağlam bir meyve, hepsini geçtim tek darbede yenildi adam dayanıklılıkta yok. Bence artık bu keşılaştırmadan vaz geçelim

şimdi nasıl croco zamanında hasırşapkalara tek atarmış deniyorsa, ilerde kata hasırşapkalara tek atarmış diyeceksiniz. adam ana karakterine denk dövüş çizdi. ilerde de kullanacaktır katayı. luffy ile paralel güçlenecektir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık