Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Charlotte Katakuri vs. Donquixote Doflamingo

Kim kazanır?

• Katakuri alır.

Kullanılan: 285 80.5%
  • Doflamingo alır.

Kullanılan: 52 14.7%
  • Kararsızım.

Kullanılan: 17 4.8%

• Kullanılan toplam oy
    354
Seviye çok farklı. Mangaka, Luffy sürekli g4 modda kalabilsin ve dövüşebilsin diye şekerlerle, pastalarla, krakerlerle dolu bir ada ve karakterler tasarlanmak durumunda kalmış resmen.

Ayrıca;

Yeni bölümün son sayfasında Kata'nın Kong Gun'ı karşılayış şekli:

http://tortuga-ceviri.com/okuma/read/one-piece/tr/88/883/page/17

Dof'un karşılayış şekli:

Kata gözlemde üstün, silahlanmada üstün, savunmada üstün. Mingo'cular geçsin artık bu işleri. Bölümler ilerledikçe daha güçlü rakiplerle karşılaşıldığının bilincine varın artık :byee:

Seviye çok farklı. Mangaka, Luffy sürekli g4 modda kalabilsin ve dövüşebilsin diye şekerlerle, pastalarla, krakerlerle dolu bir ada ve karakterler tasarlanmak durumunda kalmış resmen.

Ayrıca;

Dof'un karşılayış şekli:

Kata gözlemde üstün, silahlanmada üstün, savunmada üstün. Mingo'cular geçsin artık bu işleri. Bölümler ilerledikçe daha güçlü rakiplerle karşılaşıldığının bilincine varın artık :byee:
Fark etmedin mi algı amaçlımı yaptım bilmiyorum ama hedefin biri ywrdeyken diğeri havada süzülüyor. Tıpkı Marco'nun Kizaru'yu Marineford'a gömmesi ve çok asgari bir hasar vermesi gibi. Marco, iki ayağı yere basan Kizaru'yu o şekilde uçurabilir miydi sence?

Fark etmedin mi algı amaçlımı yaptım bilmiyorum ama hedefin biri ywrdeyken diğeri havada süzülüyor. Tıpkı Marco'nun Kizaru'yu Marineford'a gömmesi ve çok asgari bir hasar vermesi gibi. Marco, iki ayağı yere basan Kizaru'yu o şekilde uçurabilir miydi sence?
Havada ve karada olmanın tekmenin etkisi konusunda tabi ki farkı var. Lakin Marco Kuzan'ı da ayakları yerdeyken tekmeliyor ve Kuzan metrelerce uçuyor.

Yani her iki durumda da saldırı güçlü ise uçuyorsun. Havadayken daha fazla uçarsın ama Katakuri bırak uçmayı 2 metre bile yerinden oynamadı. Dof'u uçuran saldırı Kata'yı 2 metre yerinden oynatmıyorsa bu sadece havada ve karada olmakla ilgili değildir :) Marco-Kizaru-Kuzan bunun örneği.

Ayrıca;

Dof'un karşılayış şekli:

Arkadaş demiş zaten. Katakuri neyle karşilaşacağının farkında ve ayakları yerde, Dof ise hazirlıksız yakalanıyor ve havada. Havadaki adamı tabi ki daha fazla uçurursun.

Diğer örnek de doğru. Marco 1 mm zarar veremediği Kizaruyu metrelerde uçuruyor. Niye? Havada asılı çunkü. Çok basit. :)

Havada ve karada olmanın tekmenin etkisi konusunda tabi ki farkı var. Lakin Marco Kuzan'ı da ayakları yerdeyken tekmeliyor ve Kuzan metrelerce uçuyor.

Yani her iki durumda da saldırı güçlü ise uçuyorsun. Havadayken daha fazla uçarsın ama Katakuri bırak uçmayı 2 metre bile yerinden oynamadı. Dof'u uçuran saldırı Kata'yı 2 metre yerinden oynatmıyorsa bu sadece havada ve karada olmakla ilgili değildir :) Marco-Kizaru-Kuzan bunun örneği.
Kuzan niye uçuyor? Çunkü hazılıksız yakalanıyor, adam önündeki Luffye mızrak saplamakla meşgul. :)

2 etken var anlayacağın.

1 ayakların havada mı yerde mi?
2 hazirlıklı mısın değil misin?

:)

KKG yeyip ayağa kalkmadan benim için hala Dof > Katakuridir. Biraz daha bekleyeceğim bakalım. :)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık