Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Boruto: Two Blue Vortex

İsshiki güç olarak kaguyaya ne kadar yakındır?
Bu mükemmel seri için size Ootsutsukiler arasinda bi kıyaslama yapmak istedim.Bu aralar Kaguya ve Işshiki cok kıyaslanıyor dedim neden olmasın.Acaba hangisi daha güçlü?Kaguya neyine güvenerek ihanet etti?Bunlar bu seri için çok önemli sorular.Araştırmamı yaptım.Hadi o zaman analizimize gecelim.

Çakra gücü:
Issikinin tam potansiyel halini göremedik.(ümit ediyorum ki görmeyiz:flaugh:.)Fakat şuna kesin eminiz ki Isshikinin bile çakra güçü Kaguya kadar olamaz.Kaguya dünyada çıkan ilk çakra elmasını yiyen kişi.Bu çakra miktarı o kadar fazla ki Momo'nun bile bir gezegeni sömürmesine rağmen çakra kuvveti Kaguyaya yaklaşamıyor.
.

Kendisi 10 kuyruklu çakrasına sahip.Bu onu canavar yapıyor.Ayrıca bu çakra fazlalığı sayesinde yine canavar gibi dayanıklılığada sebep oluyor.Isshiki, kaguya gibi on kuyruğuyla birleşmedi, bu yüzden bu dış çakranın bir kısmını küçük on kuyruktan emmesi gerekiyor.Bu kısımda
Kaguya>Isshiki

Fiziksel güç(Taijutsu falan):
Isshiki'nin Kaguyadan dövüş tarzı farklı olduğu görülüyor.Fiziksel temaslara giriyor daha cüretlar giriyor ve yeteneği sayesinde(küçültme) bu onu daha tehlikeli yapıyor.Burdan yola çıkarak Isshiki fiziksel olarak daha güçlü tahmink yapılabilir.Şunufa unutmayın Isshiki Jigenin vücudunda.Yani Vücut Jigenin.Jigen'nin vücudu Naruto'nun sert darbelerine dayanıyorsa,Isshiki çok boş bir adamda seçmemiş yani.Amcak ne olursa olsun Isshili bu vücudu korkusuzca kullanıyor.Onun Taijutsu gücü olarak bir canavar olduğu belli.Sasuke'nin susanosunu tek bir tekmeyle alt etti.Kaguya'nın Taijutsusu daha zayıf görünüyor Isshiki kadar tercih etmiyor.(etmesine de gerek yok o devasa çakrayla).Tam formunda bir Isshikinin Taijutsusunu düşünemiyorum.Bana kalırsa bu kısımda Isshiki>Kaguya

Kekkei genkai :

Isshiki'nin bir gözünde bir byakugan vardır (karma yoluyla kullanılamaz), ona byakugan genel yetenekleri (360 dereceden bakma, nesnelerin içinden bakma, uzun mesafelerden bakma, çakra rengini ve miktarını ve tengetsu noktalarını görme) verirken, kaguya Zihinlere bile girip kontrol edebilen 2 Byakugan verir.Ayrıca Kaguya, Rinne sharingana sahiptir, ona sonsuzluk teskuymi bahşeder.bu sayede Kaguya, kendisini ve çevresindekileri bir dizi alternatif boyuta taşıyabilir.Cok güclü bir dojutsu.
Isshiki, eşsiz sağ gözüyle(gözün adıni bilmiyoruz sanırsam), kendisini veya gördüğü canlı olmayan herhangi bir hedefi anında küçültmesine ve aynı hızla orijinal boyutuna geri getirmesine olanak tanıyan bir teknik olan Sukunahikona'yı uygulayabiliyor. Bir hedefi küçülttükten sonra, Daikokuten'i kullanabilir, bu da küçültülmüş hedeflerinden herhangi birini, herhangi bir zamanda ve tam boyutta çağırabileceği bir cep boyutunda saklamasını sağlar. Ayrıca, serbestçe manipüle edebileceği büyük siyah küpler de gösterebilir. Bu siyah küpler duyusal yetenekleri bozar. Kendisi de dahil olmak üzere canlıların yaşam güçlerini ateşe benzer gölgeler şeklinde görebilir.
Bu kısımda daha iyi olan bir seçenek görmüyorum farkli özellikler farklı kullanım alanları.
Kaguya=Isshiki

Kaguya ihanetinden dolayı Ootsutsukilerden(Momo ve tayfası)korkuyor.Bunun için hazırlanıyor.Kendisi onlardan daha güçlü olmasina rağmen ortada bilinmezlik var.Onların nasıl bir güçte geleceğini bilmiyor.

Kıyaslamaya gelicek olursak.Bence ihanetten önce kesinlikle Isshiki daha güçlü.Fakat sonrası Kaguya çok güç kazanıyor.Isshikinin de uçabilmesi ve Fiziksel olarak Kaguya'ya ters bir rakip olması ama Kaguyanın sonsuz derecede çakrası.Sonrasını bilemiyorum.

Naruto'yu özledim.

Keşke Naruto kadar iyi olup, Naruto'yu aratmıyaydı da One Piece'ten sonra en çok tartışılan 2. konu bu olsaydı .

Animesini izledikten sonra, mangasını okuyasım hiç gelmedi. Anime seriden soğutunca, mangada da aynı hissi yaşadım.

Düşünsene, bu seri için forumda ayrı bir bölüm açılıp, OP gibi sürekli güç tartışmaları, teori konuları açılsa fena olmazdı.

Naruto mirası yüzünden çokça o potansiyele sahipti.

Son düzenleme:
Naruto'yu özledim.

Keşke Naruto kadar iyi olup, Naruto'yu aratmıyaydı da One Piece'ten sonra en çok tartışılan 2. konu bu olsaydı .

Animesini izledikten sonra, mangasını okuyasım hiç gelmedi. Anime seriden soğutunca, mangada da aynı hissi yaşadım.

Düşünsene, bu seri için forumda ayrı bir bölüm açılıp, OP gibi sürekli güç tartışmaları, teori konuları açılsa fena olmazdı.

Naruto mirası yüzünden çokça o potansiyele sahipti.
Şahsi fikrim suya sabuna dokunmadan kast sistemiyle Narutonun oğlunukahraman yapması serinin en büyük başarısızlığı. Yağmur kasabasından gelen çakrası olmayan bi veledin Rock leeden eğitim alıp sonra Orochinin gen araştırmasıyla güçlense etc... Böyle gelişen bi seri olsa tadından yenmezdi.

Yada sasukenin Pembe saçlı bir oğlu olsaydı ve narutonun sarışın byakuganlı kızı seri acayip sarardı bence.

Borutonun problemi Narutonun kötü bir klonu olmasıdır, kimse Ferrariden inip Murat 131e binmek istemez. :bilmem:

Şahsi fikrim suya sabuna dokunmadan kast sistemiyle Narutonun oğlunukahraman yapması serinin en büyük başarısızlığı
Aslında serinin asıl ana karakteri ve odak noktası Boruto değil de Sarada olabilirdi veya Mitsuki. Farklılık olurdu en azından. Sarada'nın hokage olmak gibi bir amacı olduğu için seri tekrara girerdi ama Mitsuki olsa tadından yenmezdi.

Borutonun problemi Narutonun kötü bir klonu olmasıdır
Senaryo tekrarı var, evet. Mesela ilk bölümdeydi sanırım, kalıplı bir genç ile Boruto savaşta gözüküyordu. O genç sanırım Boruto'nun arkadaşlarından biriydi. Mesela bu bana Sasuke ve Naruto düşman olduğu bölümleri hatırlatıyor. Aynı senaryo, karakterler farklı.

Serinin iyi yanları da var ama kötü yanları çok fazla. Mesela farklı güçler ve güç seviyesinin artması iyi detaylar.

Şahsi fikrim suya sabuna dokunmadan kast sistemiyle Narutonun oğlunukahraman yapması serinin en büyük başarısızlığı. Yağmur kasabasından gelen çakrası olmayan bi veledin Rock leeden eğitim alıp sonra Orochinin gen araştırmasıyla güçlense etc... Böyle gelişen bi seri olsa tadından yenmezdi.

Yada sasukenin Pembe saçlı bir oğlu olsaydı ve narutonun sarışın byakuganlı kızı seri acayip sarardı bence.

Borutonun problemi Narutonun kötü bir klonu olmasıdır, kimse Ferrariden inip Murat 131e binmek istemez. :bilmem:
O kısımda devreye kawaki giriyo
Umarım toparlar anime ne diyim :bilmem:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık