Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Borsa Yatırımı

borsaya yatırım yapıyor musunuz?

• Kullanılan toplam oy
    97
Düzenli altın birikimi yapan biri olarak bence olaya nasıl baktığınla da alakalı biraz.Altına yatırım amaçlı bakıyorsan borsanın altında kazandırıyor.Birikim amaçlı bakıyorsan doğru yerdesin.Mesela ben birikim amaçlı bakıyorum.Tr şartlarında iyi bi gelirim var ve bu para erimesin değerini korusun yeter.Tek mantığım bu.Yoksa oransal olarak incelemeye baktığında her zaman senden daha iyi veya kötü yatırımlar yapan olacaktır.Önemli olan senin hayata bakış açın.
altın son 20 senede borsadan fazla kazandırmış. abd borsası dahil.

temettüyü hiç sevmiyorum . 1 milyon dolarım falan olsa sevebilirdim ancak elimdeki paraya göre şirketin temettü vermemesi daha kârlı.

ancak doğuş otomotiv gibi büyürken çok fazla sermaye harcamanıza gerek yoksa eninde sonunda o temettüyü vermeniz gerekiyor. cash cow’a dönüşürsünüz yoksa.

İşte bu gece BTC short girilir. Yatırım tavsiyesi değildir.
Savaş, çatışma dönemleri risklidir, haliyle klasik yatırımcı risk azaltma yolunu tercih edip satış yapar. Yine aynı mentalite ile borsaya bakan trader şort işlem açar ve likit olur :d Şort işlem açıcaksan, krizin ayak seslerini duyduğunda, kriz patlak verdiğinde değil. Tam tersini de long için.

Yılda senede bir kf'ye yatırım tavsiyesi verirsin, o gün de longlar ağlar, bu da hayatın cilvesi.

Savaş, çatışma dönemleri risklidir, haliyle klasik yatırımcı risk azaltma yolunu tercih edip satış yapar. Yine aynı mentalite ile borsaya bakan trader şort işlem açar ve likit olur :d Şort işlem açıcaksan, krizin ayak seslerini duyduğunda, kriz patlak verdiğinde değil. Tam tersini de long için.

Yılda senede bir kf'ye yatırım tavsiyesi verirsin, o gün de longlar ağlar, bu da hayatın cilvesi.
Biz yüzde 5-10 derdindeyiz . Yoksa spotta takıldığımı biliyorsun 😁

Yapı kredidinin yurt dışı (ABD)hisse alım fiyatı 0.5$ mış .Daha ucuzunu duymadım trde. Geçene senelerde böyle değildi bu fiyat.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık