Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Borsa Yatırımı

borsaya yatırım yapıyor musunuz?

• Kullanılan toplam oy
    117
Bu ara çok fazla bes övgüsü görüyorum. Fonlarınızı seçip bes yapın diye dolanıyorlar. Bir bilgin var mı? @Bavs
BES seni senden çok düşünen devletin işe girince otomatik katılım yöntemiyle sana sormadan seni içine soktuğu sistemin adıdır.Buradan ve emeklilere verdikleri maaştan ne kadar samimi olduklarını anlayabilirsin.Kağıt üstünde emekli olunca birikim yapmak için kurulmuş bir sistem maaşından direk kesiliyor sen görmüyorsun bile.%30 gibi devlet katkısı veriliyormuş ama o katkı parasının tamamını çekmek için 56 yaşına kadar sistemde kalman gerekiyor çıkmak istediğin zaman katkıyı alamıyorsun.Enflasyonun altında elbette katkı dedikleri.Çıkarken birde işlem ücreti ödüyorsun sanırım.Görüntü itibariyle kenara atılan parayla paranı katlama sistemi gibi gösteriliyor ama internet 10 sene önce BES yapıp dolara ve altına göre parasının eridiğini söyleyenlerle dolu.Şahsi fikrime gelecek olursak BES yapılan şirketlerin dolandırıcılığından başka birşey değil.İşe girince patron direk buna geçirmiş yasalar gereği bende sinirlenerek hemen çıkmıştım.Kestikleri parayı geri vermişlerdi ama kesinti ücretiyle birlikte.Sırf benim gibilerden bile para kazanıyorlar yani.

BES seni senden çok düşünen devletin işe girince otomatik katılım yöntemiyle sana sormadan seni içine soktuğu sistemin adıdır.Buradan ve emeklilere verdikleri maaştan ne kadar samimi olduklarını anlayabilirsin.Kağıt üstünde emekli olunca birikim yapmak için kurulmuş bir sistem maaşından direk kesiliyor sen görmüyorsun bile.%30 gibi devlet katkısı veriliyormuş ama o katkı parasının tamamını çekmek için 56 yaşına kadar sistemde kalman gerekiyor çıkmak istediğin zaman katkıyı alamıyorsun.Enflasyonun altında elbette katkı dedikleri.Çıkarken birde işlem ücreti ödüyorsun sanırım.Görüntü itibariyle kenara atılan parayla paranı katlama sistemi gibi gösteriliyor ama internet 10 sene önce BES yapıp dolara ve altına göre parasının eridiğini söyleyenlerle dolu.Şahsi fikrime gelecek olursak BES yapılan şirketlerin dolandırıcılığından başka birşey değil.İşe girince patron direk buna geçirmiş yasalar gereği bende sinirlenerek hemen çıkmıştım.Kestikleri parayı geri vermişlerdi ama kesinti ücretiyle birlikte.Sırf benim gibilerden bile para kazanıyorlar yani.
O kısımları biliyorum hocam. Bu besi yönlendirenler de var şu kadarı fon olsun şu kadarı dolar olsun vs diye. Bir de bes için maaşta üst vergi dilimine girmeme konusunda avantaj sağlıyor diye bir şey duydum o tarz şeyleri merak ediyorum. Mesela 4 yıl önce katılan bazı kişilerin toplam yatırdıkları 500k civarı paralara karşın şu anda 4.5m falan kazandığını gördüm ne kadar doğrudur bilemiyorum tabi onun için sormuştum. Yoksa ben de bundan önceki işimde iptal etmiştim.

O kısımları biliyorum hocam. Bu besi yönlendirenler de var şu kadarı fon olsun şu kadarı dolar olsun vs diye. Bir de bes için maaşta üst vergi dilimine girmeme konusunda avantaj sağlıyor diye bir şey duydum o tarz şeyleri merak ediyorum. Mesela 4 yıl önce katılan bazı kişilerin toplam yatırdıkları 500k civarı paralara karşın şu anda 4.5m falan kazandığını gördüm ne kadar doğrudur bilemiyorum tabi onun için sormuştum. Yoksa ben de bundan önceki işimde iptal etmiştim.
Malesef o kadar detaylı bilgim yok.Ancak bariz görülüyor kafayı çalıştıran için.Tıpkı seni arayıp senin avantajına birşeylere geçirmeye çalışanlarda olduğu gibi zorunlu tutulan muhabbetlerin vatandaşın hayrına olduğunu görmedim bu ülkede.Kendi çıkarın için kendin birşeylerin peşinde koşman lazım.Ha şu yok mudur kazan-kazan mantığı vardır illaki.Kazandıracak ki reklamla sisteme çeksin buradan çürütmeye çalışanlar olabilir ama bu durumda diğer taraf senin üzerinden çok daha fazlasını kazanıyordur.O bakımdan sömürülmekten yada kullanılmaktan çokta bir farkı olduğunu sanmıyorum.Kitleler para fonu sağlasın bu fonla devasa karlar edilsin insanlara da zaten kendi biriktireceği parayı faizden hallice versinler.Ben kenara para atamıyorum diyenler için belki güzel ama onun dışında mantıklı değil.Fon yönetimiyle katlayanlar olabilir ama kumar oynamışlardır bir nevi yani o para yarıya da düşebilirdi.Vergi dilimini de araştırayım zaten böyle bir sisteme ancak öyle dahil olurum o para vergi diliminden kesileceği yere buraya gidebilir.

Görüntü itibariyle kenara atılan parayla paranı katlama sistemi gibi gösteriliyor ama internet 10 sene önce BES yapıp dolara ve altına göre parasının eridiğini söyleyenlerle dolu.Şahsi fikrime gelecek olursak BES yapılan şirketlerin dolandırıcılığından başka birşey değil.İşe girince patron direk buna geçirmiş yasalar gereği bende sinirlenerek hemen çıkmıştım.Kestikleri parayı geri vermişlerdi ama kesinti ücretiyle birlikte.Sırf benim gibilerden bile para kazanıyorlar yani.
Devlet katkısı enflasyon farkı için değil zaten, senin yatırdığın fon neyse ondan alıyor o parayla da sistem. Fonları iyi seçersen ciddi getiriler elde edebilirsin BES'te. Mesela beş aydır BES'im var benim, 3.8k yatırdığım para 5 aydaki fon getirisi 3k görünüyor sistemde. Neredeyse yatırdığım kadar para getirmiş.

Eskiden hem fon sayısı azdı hem de iyi yönetilmiyordu fonlar ama son dönemde sayı ve çeşitliliğin artmasının yanında oldukça iyi yönetilen bir çok fon var. Sisteme girip salmayıp fonlarını yönetirsen gayet iyi bir yatırım aracı.

Devlet katkısı enflasyon farkı için değil zaten, senin yatırdığın fon neyse ondan alıyor o parayla da sistem. Fonları iyi seçersen ciddi getiriler elde edebilirsin BES'te. Mesela beş aydır BES'im var benim, 3.8k yatırdığım para 5 aydaki fon getirisi 3k görünüyor sistemde. Neredeyse yatırdığım kadar para getirmiş.

Eskiden hem fon sayısı azdı hem de iyi yönetilmiyordu fonlar ama son dönemde sayı ve çeşitliliğin artmasının yanında oldukça iyi yönetilen bir çok fon var. Sisteme girip salmayıp fonlarını yönetirsen gayet iyi bir yatırım aracı.
şunu unutmayalım. son dönemde türkiye piyasası güzel bir boğa yaşadı. dolar bazlı son beş senede getiri oluştu. hele ki amerika gibi etkin fiyatlanmayan borsa olduğunu düşünürsek güzel getiriler kaçınılmazdı. bu fon yöneticilerinin çok iyi olduğu anlamına gelmez.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık