Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Bölüm Analizleri

Kapağa baktığımızda yine Noda Skywalker'ın bir isteğini görüyoruz. Canımı sıkmaya başladı bu iş benim. Sürekli aynı kişinin istekleri. Oda kendinden bile çalıyor işte gördüğünüz gibi. O yüzden artık takipçisi şöyle istemiş ama Oda böyle ekleme yapmış demeyeceğim. Oda kendi kafasına göre böyle bir şey çizmek istemiş. Nami'nin elinde oynattığı kurbağalardan ilki BM tabii ki... Şapkasız olan kişi herhangi biri olabilir lakin diğer iki şapkalıdan biri Luffy olsa gerek... :oleyo2: Buraya yapılacak analiz de çok ottan boktan oluyor yahu. Neyse çizimin detaylarına bakalım. Nami'nin göğüs bölgesinde saklanan bir kurbağa varmış gibi dursa da esasında sweatshirt'ünün bir parçası. Bir diğer güzellik kurbağaların su kaplı yüzeydeki gölgelerinin çizilmesi. Arkaplandaki şehrin mimarisini de beğendim.

Sanji Page One ile yüzleşirken halk şöyle bir laf ediyor: "Biraz daha bekleseydi ortada kasaba masaba kalmazdı." (Not: Direkt çeviri değil.) Bir yandan yenileceğini düşünseler de muhtemelen kısa bir süre sonra olmasa bile ileride aynı kişileri bizimkilere yardım ederken görebiliriz.

Sanji'nin dönüşümüne bakarken saz arkadaşlarınınkini de hatırlayalım:

Law Kuzey Mavi'li olduğu için Germa'ya dair pek çok şeyi biliyor. Orada Germa çizgi romanı su gibi gidiyor herhâlde. Sanji ve Law, Germa'dan nefret etmeleri konusunda ortak noktada buluşuyorlar. Güzel bir sahne.

Sanji'nin diz bölümünde olan çapraz bağ gibi şey, kardeşlerinin ayakkabılarına ilintili olarak da karşımıza çıkmıştı. Yalnız, animede siyah görmezseniz şaşırmayın. :oleyo2: Kemeri, el ve dirsek arası, boynundaki fular ve hatta saç şekli dahi aynı model üzerinden çizilmiş. Bütünlük sağlanmaya devam ediliyor.
Bkz:

Page One'ın Sanji'ye doğrudan ismini sorması ve bizimkilerin nefeslerini tutup beklemesi hoş detaylar. Page One'a da ısınmamı sağlıyor öylece. Sanji'nin kendine seçtiği isim: O-Soba Mask. Bizimkiler bunu dandik buluyorlar ve kendileri isimlendirmek istiyor. Bence burası gerçek hayatta da yaşanmış olabilir.

Oda: Sanji'nin kıyafetli hâlinin ismi O-Soba Mask olacak.
Editor: Bu çok dandik bir isim olmuş. Bırak da adını biz kolayım.
Oda: Hmm... Aklıma bir şey geldi. *çat*
Çevirmen Notu: Çat, telefon kapatma sesi olarak kullanılmıştır.

O-Soba Mask, dönüşüm yapan Germa'ların benzediği Sailor Moon'da yer alan Tuxedo Mask isimli karaktere de bir gönderme olabilir. Bkz:

Sanji lak diye görünmez oldu lakin Page One üzerine doğru gelen saldırıyı gene de hissetti. K. Haki'si var diyebiliriz belki. Bu arada Page One'ın bu formdaki dövmeli hâline bakalım:

Bizimkiler, forumun bir anlığına düşündüğü şekilde, Sanji görülmeyecek hızda hareket ediyor olabilir kanısına varmak üzereyken Law yine çizgi romandan yola çıkarak bilgi veriyor. "Stealth Black" canı istediğinde görünmez olabilen bir karaktermiş. Bu arada Sanji'ni görünmezliği Shiliew'inki ile aynı yöntemle çizilmiş. Law'ın da dediği gibi insan gözüyle görülemeyecek bir şekle bürünüyor. Ancak, örneğin yılanların kızılötesi görüşleri var ve bu Sanji'yi görmesini sağlayabilir. Peki dinozorlar? Bilmiyorum. "Stealth Black"i nasıl çevirsek? Zifiri Karanlık olabilir. Sırra Kadem olabilir. Zifre Kadem olsun mu? Ben bilmem. Çeviren ben değilim neticede. :oleyo2:

Law'ın vakti hâlinde ninjaya verdiği tepkiden de anlayacağımız üzere bu konulara ayrı bir ilgisi olduğu çıkarımını yapabilirdik belki de. Adam bahsi geçen çizgi romanın müptelası olmuş belli ki. Allah'ın geek'i. :oleyo2:

Sanji'nin anıları canlanıyor. İlk kısımda güzel bir detay var.

Fare yemek yerken Sanji de meyve kitabını okuyor. Yalnız etrafında pek çok kitap var. Acaba bu kitap tek ciltten oluşmuyor mu?

Sanji görünmez bir adam olmasına ilişkin hayalleri ve bu hayallerinin sönmesine dair anılarını yaşamaya devam ederken bir de bakıyoruz ki Page One forumun en çok görmek istediği formuna giriş yapıyor. Sanji'nin aklı bir anlığına kadınlara gitse de bu gücü tayfasına yardım etmek için kullanması gerektiği de aklına geliyor neyse ki. Dilemmaya bak. :/

Sanji kostümünü anlatmaya başlıyor, içinden. Pelerini kalkanıymış. Topukları ivme kazandırıyormuş. Tabanları peygamberliğini ilan ettiriyormuş. Bir de görünmezliği var işte. Görünmezlik hariç gördüğümüz şeyler anlayacağınız.

Page One'ın dövmesine ve kendisine yakından bakma şansını yakaladıktan sonra tekme ve pençe çarpışmasını izliyoruz ve Sanji uçuyor. Page One'ın fiziksel kuvveti epey iyi zira Sanji öyle böyle uçmuyor. Sanji yalnızca biraz acı hissetmiş. Page One zannediyor ki tek attı. Eyvaaah. Kyoshiro'dan da patron olarak bahsediyor. İlginç.

Bizimkiler yola koyulurken Sanji, Usopp ve Franky'den modifiye talep edeceğini dile getiriyor ve Page One'a öyle bir tekme atıyor ki uzaklaşmış olmasına karşın duyuyor bizimkiler. Bu arada bizimkiler nereye gidiyor dersiniz? Ebisu'ya! Zoro ile buluşacaklar gibi gözüküyor.

Derken sahne Orochi'nin tarafına geçiyor. Orochi ve saz arkadaşları dans ederken Robin sızma peşinde. Uzun zaman sonra meyve yeteneğini kullandığını görüyoruz. Bu odada poneglyphlere dair bilgiler buluyor. İleride Kaido'nun neye ne kadar sahip olduğunu da dile getirir diye umuyorum.

Ancak Robin Oniwaban'a yakalanıyor. hükûmetin gizli ajanları olan bu ekip doğrudan Orochi'nin emri altında. Burada enfes çizimler görüyoruz bana kalırsa. Her bir çizimin altında bir Japon kültürü göndermesi var. Bakacağuk.
Kırmızının çizimini çok beğendim. Turuncu bana youkai'yi anımsatıyor. Sarı ise Heidi'yi. :oleyo: Yeşil ve kırmızı da Fukurokuju'da olduğu gibi Enel'i, yani tanrıyı anımsatan öğeler var. Kırmızı ayrıca biwa çalıyor gibi. Açık mavinin saçları çok klasik olmuş. Maskeli lacivertimiz de epey ilginç. Peki mor renk atadığım bıyıklı deniz hayvanı karada ne yapıyor? :( En tepedeki şişmanı da belki gözden kaçıran olur diye işaretledim. Diğer üç arkadaş biraz dandik geldiler, onlara renk yok. Oda çizim hususunda epey sağlam iş çıkarmış.

Açıkçası her nereden alındığına dair bir araştırma yapardım ama o kadar vakit ayırmak istemiyorum. Kaldı ki çoğunu gözüm bir yerlerden ısırıyor.
Misal kırmızılı Benzaiten gibi duruyor. Su, zaman, kelime, konuşma, müzik vs.

Kendisi yedi şans tanrısından biri. Başka kim var? Daikokuten, Bishamonten, Jurojin, Hotei ve Kishijoten. Kichijoten ile Fukurokuju bazen sayılıyormuş. 8 isim oluyor ama seç beğen al işte.

Ekibin kaptanı Fukurokuju, Japon mitolojisinde var olan yedi şans tanrısından biri olan aynı isimdeki tanrıdan kopyala yapıştır olarak alınmış desek yanlış olmaz. Mutluluk, zenginlik ve uzun ömürlülük gibi temel olayları varmış. Ebisu'dan sonra bir tanrı isimli efendi daha.

Top ederler sizi bakın, söyleyeyim.

Derken sahne Kuri sahiline dönüyor. Bugüne dek Udon mahpuslarından kimse kaçamamış olsa da eh, bir şey dememe gerek yok. Momo dev olabcak kadar boya sahip olmadığını söylüyor. Hele hele. Yalnız kimse BM olduğunu anlamıyor nedense. Kiku, Tama ve Momo'yu cahil ilan ediyorum.

Momo anında yusuf çekiyor ve artık alışık olduğumuz üzere ejder formuna geçiyor. Chopperemon nedir bilmiyorum da öldürmeye çalışacağım demek nedir? :( BM hafızasını kaybetmiş bir şekilde uyanıyor, ne nerede olduğundan bihaber ne de kim olduğundan.

Boğulma deneyimi yaşayan kişilerde hafıza kaybı gibi şeylerin görülmesi çok olasılık dışı değil aslında ama BM'nin bir kez daha şaklabana çevrilecek olması ve bunun yanı sıra bir şekilde bizimkilere yardım etme ihtimali bizleri düşündürtmüyor değil. Hafıza kaybına ne gerek vardı ki? Bu noktadan itibaren yaşanacak olaylarda BM'nin herhangi bir şekilde bizimkilerle iş birliği yapması hâlinde Oda'nın epey sövgü alacağını tahmin etmek zor olmasa gerek. Diğer yandan hafızasının ne kadarlık bir bölümünü kaybettiği de önemli. Kim olduğunu hatırlamıyor olması bambaşka bir kişilik ortaya çıkarmış olabileceğini de gösterir aslında. Bu konuda ortaya koyabileceğim pek çok şey var ama fol ve yumurta yokken bir şeyler söylememeyi tercih ediyorum genellikle. Sabo, BM, Carmel vs. Şimdilik susayım.

Peki sizlere soruyorum: Sanji'nin modifiye edilmiş kostümü Denizin savaşçısı Sora olacak mı?!
Robin buradan nasıl kurtulacak? Yoksa kurtulamayacak mı?
BM'nin (görünürde) hafıza kaybı bizi nereye götürecek?
Sanji ve Page One mücadelesi nasıl sonuçlanacak? Bu sonuç arkı nasıl etkileyecek?
Sanji'nin edindiği görünmezlik yeteneği ile Shiliew'in muhtemel rakibi değişti mi?!
Bakkin sanılan şey deniz köpüğü müydü?
Franky, Usopp'un bineği mi?
BM nerede olduğu ile kim olduğu arasında gidip gelirken neden sağ tarafa bakıyor? Yoksa bu ince ince döşenmiş bir detay mı?!
  • Sağ Yukarı: Görsel olarak eskiyi anımsama

• Sol Yukarı: Görsel olarak yeni imge yaratma

• Sağ Karşı: İşitsel olarak eskiyi anımsama

• Sol Karşı: İşitsel olarak yeni ses yaratma

• Sağ Aşağı: İç sesle konuşma

• Sol Aşağı: Tat veya kokuyu anımsama
Kaynak: Onedio. :oleyo2: Böyle bir şey olduğunu hatırlıyordum da detaylı araştırmaya üşendim.

Neyse. Unko Skywalker kaçar.
Eline sağlık.

Çizilen kapak bir istek üzerine yapıldığı için söylenecek pek bir şey yok. CC, öldürücü silahlar yapabileceğini, bu minvalde bir isteği olan kişilere de alt kısımda yer alan adrese mektup yollamalarını söylemiş. Dahimiz iş arıyor anlayacağınız. Toplamda 5 keçi var. Bir tanesi arka tarafta dahi CC'nin yazdığı ilanları yiyor. Fotokopi makinesinden bihaber olan dahi bilim adamına saygılarımızı sunup yolumuza devam ediyoruz. Tabii gitmeden keçilerimizden birinin yarasına ve gözlüğüne bakmayı da unutmuyoruz.

"Be-ben" efekti shamisen çalarken kullanılıyor Oda tarafından. Komurasaki de shamisen'i çok iyi çalan biri olarak sahne alıyor. Sahne başı ve sonunda çıkan kişi aynı zamanda Komurasaki. Esasınd adaha önceden de bunu gösteren işaretler vardı ama ben seriye doğrudan etkisi olmayan birinin çalmasını yeğlerdim açıkçası. Bu durumda anlatım şeklinin mantıklı olabilmesi için daha önce dile getirmiş olduğum gibi bu hikâyenin Wano'da yaşananlar anlatıldıktan sonra bir tiyatro eşliğinde anlatılıyor olması mümkün. Wano'nun açılış hikâyesi gibi yani.

Acaba Komurasaki'nin shamisen çalarken maske takmasının sebebi ne? Belki de hayalinde anlatıcı olmak vardır.

Sahne Robin'e geçerken Oda üşenmeden aynı kişileri farklı açıdan ve Robin'in çevresini sararken çizmiş. Robin ne söylerse söylesin ölecek. Görünüşe göre birden fazla "kedi balığı"msı canlıdan var.

Robin ve Oniwabanshu'nun olduğu yerin çizildiği açı ilen Nami'lerin gözetleme yaptığı yerin çizilen açısı aynı olsa da doğal olarak ikisi de farklı yerler.

Robin'in kendisini "witching hour boy" olarak tanıtması elbette bir misdirection, yanlış yönlendirme galiba Türkçesi. Tabii bunu bizim kel kafa Fukurokuju da anlıyor ve "ne kadar da iyi bir şekilde tasarlanmış bir cevap." minvalinde bir şey diyor ve yakalama emrini veriyor. Diğer yandan pisili adamlardan biri witching hour boy'un bugün de başkentte görüldüğünden bahsediyor.

Robin'in kendisinden bir klon yaptığını görüyoruz, pek şaşırtıcı bir sahne değil. En azından bizim için. Oniwabanshu afallıyor ve ninja mıydı yoksa hayalet miydi gibi sorular soruyor. Bu sırada shamisen'in sesi geceye tat katmaya devam ediyor elbette. Robin'in gerçek bedeninin yakınlarda bir yerlerde olduğuna karar veren Oniwabanshu ekibi peşine düşüyor.

Robin, Nami, Shinobu ve Brook ile temasa geçiyor. En az 11 ninja olduğundan bahsediyor. Bizimkiler yine çatı katına girmişler. Oda'dan güzel bir ninja sahnesi geliyor:

Fukurokuju Orochi'ye gözükmeyin derken Robin de "Bilge adam yaprağı ormanın içine saklar." diyerek dalıyor ziyafetin içine. Orochi ve Robin arasına geçen konuşma bir kenara bu ne tatlılıktır?

Aşüfteler birbirini kıskanıyor. :oleyo2: Komurasaki'nin işlediği günahlarsa güzelliğiyle bağışlanıyor. Robin maskesiyle ninjalardan saklanmaya çalışırken bir yandan da bilgi almak için Orochi'yi şıkıştırıyor.

Kyoshiro da Komurasaki'nin arkaplandan yaptıklarının korkunçluğundan bahsediyor ve onun kendisi için doğru kişi olmadığını dil getiriyor. Prensipleri olmasa düşermiş anlayacağınız. Bir yandan da adamlarının Komurasaki'ye laf atmasına nevi şahsına münhasır bir şekilde engel olup afilli laflar söylüyor. Komurasaki'nin Kyoshiro'nun bölgesinden geldiğini de öğreniyoruz. Kyoshiro ve adamları arasında güzel bir ilişki var. Bir nevi Dof ve ailesi gibi. Kyoshiro daha samimi geldi bana.

Kyoshiro bazı adamlarının güçsüz olduklarının bir önemi olmadığını, sake kadehlerini çarpmalarının onları ailesinden biri yapması için yeterli olduğunu söylüyor. Beraberinde de soruyor, öz çocuğunuz eve morluklar içinde, dayak yemiş bir şekilde gelse ne yapardınız, diye. Adamlarından biri de Kyoshiro'nun mertliğinden dem vuruyor. Evet, bu bölümle birlikte bu karakter gözümde epey basamak tırmandı. Ancak Orochi'nin gelmesiyle birlikte Kyoshiro'nun suratı asılıyor. Orochi diyor ki düşmanını ezici bir güçle yeneceksin ki bir daha sana karşı çıkamasın. Mihawk'ın tavşan muhabbetinin tam tersi bir düşünce tarzı var anlayacağınız.

Orochi 20 yıl öncenin ve kehanetin konusunu açıyor ve bu muhabbeti duymaktan sıkılan adamları da mırıldanarak hayıflanıyor. Öyle ki Kin'emon'un ve diğer sekiz kişinin öldüğünden eminler. Buna karşın Orochi; Sanji, Zoro ve Shutenmaru'nun saldırılarını falan birbirleriyle ilişkilendirerek gerçekleri ortaya koyuyor. Belli ki bunca zaman yaşanmayan türden şeyler bir anda vuku bulmaya başladı. Her şeyin arkasındaki isim ise gerçekten de Kin'emon.

Kyoshiro, Orochi gelir gelmez başını öne eğmesine karşın daha sonradan konuşuyor. Biraz işkillendirici bir karakter, sağı solu belli değil. Neyse bu adama dair Çerlo yüz satır yazar zaten. :oleyo2:

Kyoshiro şimdi gelseler dahi keseriz diyor. Diğerlerinin aksine yaşadıklarını düşünüyor olabilir. Diğer yandan Orochi ise Oden'in gözlerinin önünde can verdiğinden bahsediyor. Burası önemli. Momo'dan bahsedilirken de Robin ve Komurasaki gösteriliyor. Burası da önemli.

Bu arada şu çizim hoşuma gitti.

Robin de durumu özetliyor kendi iç sesiyle. O-toko kendini tutamıyor ve kahkahalara boğuluyor. Orochi çıldırıyor:

Birisi bunu pp olarak kullanabilir.

Orochi, Oden'i yendiğiden bahsediyor ama doğrudan sonuca atlayıp birebir kapıştıklarını söylemek için çok erken bana kalırsa. Bu arada sürekli Oden'den bahsediyor ama Sukiyaki nerede? Niye bahsi geçmiyor?

O-toko'nun gülme alışkanlığı onun başını belaya sokarken onu korumak isteyen Komurasaki tokadı okkalı bir şekilde yapıştırıyor. Yürü be! Komurasaki'den diz çöküp özür dilemesi bekleniyor ama o bir samurayın kızı olarak doğrularının ardından gideceğini dile getirip bunu reddediyor. İyice dellenen Orochi ise birbirinden farklı kişiliklere sahip olan sekiz kafasını ortaya çıkartıyor.

Robin O-toko'yu alıp kaçmaya çalışırken ninjalar onu görüyor. Bu sırada Kyoshiro ortalığı kan gövde götürecek diyor ve elini nihayet kılıcına götürüyor.

Endonezya'ya bağlı bir ada olan Bali'nin mitolojisinde yer alan bir karakter olan ve aslana benzeyen Barong aşağıdaki gibidir. Ruhların kralı olan Barong, tüm ruh gardiyanların anası olan şeytan kraliçe Rangda'nın düşmanıyken iyilerin lideridir. Bu iki karakterin husumeti, İyi ve kötünün sonsuz savaşı olarak resmedildiği görülür. Bu mitolojide dansın da büyük bir yeri vardır. Detaylara internetten ulaşabilirsiniz.

Bu noktada Orochi'nin meyvesi yapay mı gerçek mi belirsizliğini koruyor. Yalnız Orochi'nin tek kılıçla saldırması ilginç. Acaba bu rahatsızın 8 kafasından birini uçursak asıl bedenine dönmesi hâlinde neresi zarar görür? Yapay meyve olması hâlinde belki de düşük bir ihtimal de olsa içindeki kişiliklerden birine zarar gelir. Olasılık çok, detaylandırmak lüzumsuz. Yorum konuları da bu tip şeyler için var gerçi. Bu arada şu salak şeyi insana benzettim:

Bir sonraki bölüm atraksiyonlu geçecekse ben varım. Ancak buradan devam etsin olaylar. Kyoshiro sahne alsın, belki ilginç bir meyve yeteneği vardır, varsa görelim.

Son olarak tekrar Komurasaki'ye dönelim. Şu anlık hikâye anlatım şeklinden babası Oden, kardeşi Momo gibi gösteriliyor ama sanki fazlasıyla gözümüze sokuluyor. Yine de sürekli ters köşe bekliyor olduğumuz için bu kez beklemesek daha iyi olacak gibi geliyor. Çok da önemi yok benim için, neyse.

Komurasaki>Orochi gg wp.

Çizilen kapak bir istek üzerine yapıldığı için söylenecek pek bir şey yok. CC, öldürücü silahlar yapabileceğini, bu minvalde bir isteği olan kişilere de alt kısımda yer alan adrese mektup yollamalarını söylemiş. Dahimiz iş arıyor anlayacağınız. Toplamda 5 keçi var. Bir tanesi arka tarafta dahi CC'nin yazdığı ilanları yiyor. Fotokopi makinesinden bihaber olan dahi bilim adamına saygılarımızı sunup yolumuza devam ediyoruz. Tabii gitmeden keçilerimizden birinin yarasına ve gözlüğüne bakmayı da unutmuyoruz.

"Be-ben" efekti shamisen çalarken kullanılıyor Oda tarafından. Komurasaki de shamisen'i çok iyi çalan biri olarak sahne alıyor. Sahne başı ve sonunda çıkan kişi aynı zamanda Komurasaki. Esasınd adaha önceden de bunu gösteren işaretler vardı ama ben seriye doğrudan etkisi olmayan birinin çalmasını yeğlerdim açıkçası. Bu durumda anlatım şeklinin mantıklı olabilmesi için daha önce dile getirmiş olduğum gibi bu hikâyenin Wano'da yaşananlar anlatıldıktan sonra bir tiyatro eşliğinde anlatılıyor olması mümkün. Wano'nun açılış hikâyesi gibi yani.

Acaba Komurasaki'nin shamisen çalarken maske takmasının sebebi ne? Belki de hayalinde anlatıcı olmak vardır.

Sahne Robin'e geçerken Oda üşenmeden aynı kişileri farklı açıdan ve Robin'in çevresini sararken çizmiş. Robin ne söylerse söylesin ölecek. Görünüşe göre birden fazla "kedi balığı"msı canlıdan var.

Robin ve Oniwabanshu'nun olduğu yerin çizildiği açı ilen Nami'lerin gözetleme yaptığı yerin çizilen açısı aynı olsa da doğal olarak ikisi de farklı yerler.

Robin'in kendisini "witching hour boy" olarak tanıtması elbette bir misdirection, yanlış yönlendirme galiba Türkçesi. Tabii bunu bizim kel kafa Fukurokuju da anlıyor ve "ne kadar da iyi bir şekilde tasarlanmış bir cevap." minvalinde bir şey diyor ve yakalama emrini veriyor. Diğer yandan pisili adamlardan biri witching hour boy'un bugün de başkentte görüldüğünden bahsediyor.

Robin'in kendisinden bir klon yaptığını görüyoruz, pek şaşırtıcı bir sahne değil. En azından bizim için. Oniwabanshu afallıyor ve ninja mıydı yoksa hayalet miydi gibi sorular soruyor. Bu sırada shamisen'in sesi geceye tat katmaya devam ediyor elbette. Robin'in gerçek bedeninin yakınlarda bir yerlerde olduğuna karar veren Oniwabanshu ekibi peşine düşüyor.

Robin, Nami, Shinobu ve Brook ile temasa geçiyor. En az 11 ninja olduğundan bahsediyor. Bizimkiler yine çatı katına girmişler. Oda'dan güzel bir ninja sahnesi geliyor:

Fukurokuju Orochi'ye gözükmeyin derken Robin de "Bilge adam yaprağı ormanın içine saklar." diyerek dalıyor ziyafetin içine. Orochi ve Robin arasına geçen konuşma bir kenara bu ne tatlılıktır?

Aşüfteler birbirini kıskanıyor. :oleyo2: Komurasaki'nin işlediği günahlarsa güzelliğiyle bağışlanıyor. Robin maskesiyle ninjalardan saklanmaya çalışırken bir yandan da bilgi almak için Orochi'yi şıkıştırıyor.

Kyoshiro da Komurasaki'nin arkaplandan yaptıklarının korkunçluğundan bahsediyor ve onun kendisi için doğru kişi olmadığını dil getiriyor. Prensipleri olmasa düşermiş anlayacağınız. Bir yandan da adamlarının Komurasaki'ye laf atmasına nevi şahsına münhasır bir şekilde engel olup afilli laflar söylüyor. Komurasaki'nin Kyoshiro'nun bölgesinden geldiğini de öğreniyoruz. Kyoshiro ve adamları arasında güzel bir ilişki var. Bir nevi Dof ve ailesi gibi. Kyoshiro daha samimi geldi bana.

Kyoshiro bazı adamlarının güçsüz olduklarının bir önemi olmadığını, sake kadehlerini çarpmalarının onları ailesinden biri yapması için yeterli olduğunu söylüyor. Beraberinde de soruyor, öz çocuğunuz eve morluklar içinde, dayak yemiş bir şekilde gelse ne yapardınız, diye. Adamlarından biri de Kyoshiro'nun mertliğinden dem vuruyor. Evet, bu bölümle birlikte bu karakter gözümde epey basamak tırmandı. Ancak Orochi'nin gelmesiyle birlikte Kyoshiro'nun suratı asılıyor. Orochi diyor ki düşmanını ezici bir güçle yeneceksin ki bir daha sana karşı çıkamasın. Mihawk'ın tavşan muhabbetinin tam tersi bir düşünce tarzı var anlayacağınız.

Orochi 20 yıl öncenin ve kehanetin konusunu açıyor ve bu muhabbeti duymaktan sıkılan adamları da mırıldanarak hayıflanıyor. Öyle ki Kin'emon'un ve diğer sekiz kişinin öldüğünden eminler. Buna karşın Orochi; Sanji, Zoro ve Shutenmaru'nun saldırılarını falan birbirleriyle ilişkilendirerek gerçekleri ortaya koyuyor. Belli ki bunca zaman yaşanmayan türden şeyler bir anda vuku bulmaya başladı. Her şeyin arkasındaki isim ise gerçekten de Kin'emon.

Kyoshiro, Orochi gelir gelmez başını öne eğmesine karşın daha sonradan konuşuyor. Biraz işkillendirici bir karakter, sağı solu belli değil. Neyse bu adama dair Çerlo yüz satır yazar zaten. :oleyo2:

Kyoshiro şimdi gelseler dahi keseriz diyor. Diğerlerinin aksine yaşadıklarını düşünüyor olabilir. Diğer yandan Orochi ise Oden'in gözlerinin önünde can verdiğinden bahsediyor. Burası önemli. Momo'dan bahsedilirken de Robin ve Komurasaki gösteriliyor. Burası da önemli.

Bu arada şu çizim hoşuma gitti.

Robin de durumu özetliyor kendi iç sesiyle. O-toko kendini tutamıyor ve kahkahalara boğuluyor. Orochi çıldırıyor:

Birisi bunu pp olarak kullanabilir.

Orochi, Oden'i yendiğiden bahsediyor ama doğrudan sonuca atlayıp birebir kapıştıklarını söylemek için çok erken bana kalırsa. Bu arada sürekli Oden'den bahsediyor ama Sukiyaki nerede? Niye bahsi geçmiyor?

O-toko'nun gülme alışkanlığı onun başını belaya sokarken onu korumak isteyen Komurasaki tokadı okkalı bir şekilde yapıştırıyor. Yürü be! Komurasaki'den diz çöküp özür dilemesi bekleniyor ama o bir samurayın kızı olarak doğrularının ardından gideceğini dile getirip bunu reddediyor. İyice dellenen Orochi ise birbirinden farklı kişiliklere sahip olan sekiz kafasını ortaya çıkartıyor.

Robin O-toko'yu alıp kaçmaya çalışırken ninjalar onu görüyor. Bu sırada Kyoshiro ortalığı kan gövde götürecek diyor ve elini nihayet kılıcına götürüyor.

Endonezya'ya bağlı bir ada olan Bali'nin mitolojisinde yer alan bir karakter olan ve aslana benzeyen Barong aşağıdaki gibidir. Ruhların kralı olan Barong, tüm ruh gardiyanların anası olan şeytan kraliçe Rangda'nın düşmanıyken iyilerin lideridir. Bu iki karakterin husumeti, İyi ve kötünün sonsuz savaşı olarak resmedildiği görülür. Bu mitolojide dansın da büyük bir yeri vardır. Detaylara internetten ulaşabilirsiniz.

Bu noktada Orochi'nin meyvesi yapay mı gerçek mi belirsizliğini koruyor. Yalnız Orochi'nin tek kılıçla saldırması ilginç. Acaba bu rahatsızın 8 kafasından birini uçursak asıl bedenine dönmesi hâlinde neresi zarar görür? Yapay meyve olması hâlinde belki de düşük bir ihtimal de olsa içindeki kişiliklerden birine zarar gelir. Olasılık çok, detaylandırmak lüzumsuz. Yorum konuları da bu tip şeyler için var gerçi. Bu arada şu salak şeyi insana benzettim:

Bir sonraki bölüm atraksiyonlu geçecekse ben varım. Ancak buradan devam etsin olaylar. Kyoshiro sahne alsın, belki ilginç bir meyve yeteneği vardır, varsa görelim.

Son olarak tekrar Komurasaki'ye dönelim. Şu anlık hikâye anlatım şeklinden babası Oden, kardeşi Momo gibi gösteriliyor ama sanki fazlasıyla gözümüze sokuluyor. Yine de sürekli ters köşe bekliyor olduğumuz için bu kez beklemesek daha iyi olacak gibi geliyor. Çok da önemi yok benim için, neyse.

Komurasaki>Orochi gg wp.
Eline sağlık, tek solukta okudum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık