Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Bleach (Anime)

Benim anlamadığım bir nokta var, biri açıklarsa sevinirim. Unohana net bir şekilde Yamaji'den güçsüzken nasıl oluyor da kendisine Kenpachi unvanı veriyor. Bu unvanın altı pek de dolu değil gibi.
bence unohana yamamoto'dan güçsüz değildir. güçsüz olduğuna dair herhangi bir yerde, herhangi bir bilgi geçtiğini görmedim. tam tersine unohana zaraki'ye "sen hariç herkesten güçlüyüm" diyor. pek çok kez kenpachi ünvanı en güçlü shinigami'ye verilir deniyor. bence buradaki güç kıyasına yamamoto'da dahil. unohana ve zaraki yamamoto'dan her zaman güçlüydü diye düşünüyorum. tabi güçlü olmaları onu yenebilirlerdi anlamına gelmiyor. savaşta güç farkı tek başına kazanmayı garantilemez.

Zaraki'nin çocukluk haline kaybedene kadar katliama devam ediyordu. Zaraki'nin hatıralarındaki Shinigami de bu konuya değiniyor, -hani şu Unohana'ya kayda değer bir rakip bulmaya çalıştığını belirten-. Ne zaman çocuk Zaraki bunu baskılıyor, Unohana geri çekiliyor ve 4. takım kaptanı oluyor.
Mesela Zaraki'nin yendiği Kenpachi için de pek güçlü denmez; fakat buna rağmen o unvanı almış.
Kubo başta bu amaçla yola çıktı, fakat manganın uzun yıllar sürmesi ve sürekli yeni karakterlerin dahil olup her yeni gözüken karakterin ana karaktere daha büyük bela olması için onu bir sonraki aşamaya zorlaması neticesinde "güç sürünmesi" denen olay patlak verdi gibi. Bu sefer ilk Zaraki epey güçsüz kaldı. Yani aslında biz Zaraki'nin gücünü uzun bir süre ya görmemeliydik ya da Ichigo'yu rahat yenip serbest bırakmalıydı.

Yine de Yamamato gibi bir sorun var. Adam aşırı güçlü ve bizzat kendi de belirtiyor, 1000 yıldır benden daha güçlüsü gelmedi. Adam bankaiyi açtığında Unohana bile bir an önce meseleyi bitirmesini dile getiriyor. Şu cümle bile aralarında büyük fark olduğunu kanıtlıyor. Yani ben Unohana olsam Yamaji varken kendime bu unvanı vermem.
Ayrıca en sondaki Zaraki bile ne Yamamato'dan daha güçlü duruyor ne de Aizen'in shinigami halinden. Fiziksel olarak çok yıkıcı bir gücü olsa da başka bir özelliği yok.
Yine Shunsui Unohana'yı yener gibi.
Bilemiyorum. Askıda kalan bir unvan gibi. En sonda bu unvanı hakkedecek dereceye getirmiş, ama o zamana kadar karakterler bu unvanı kaldırabilecek bir şeye sahip değildi.
yamamoto, benden güçlüsü 1000 yıldır gelmedi diyor ama unohana, zaraki, shunsui, ukitake, chojiro vs zaten 2000 yaşından büyükler. diğer kaptanlar arasında da 1000+ karakter olabilir hepsini bilmiyorum. squad zero zaten çok daha yaşlıdır. yamamoto 1000 yıl mevzusunu aizen'e söylüyordu ki aizen muhtemelen 1000 yaşından küçüktür, tahminim 300-500 arası bir yaşta. byakuya, yoruichi, urahara falanda benzer yaşlardadır diye tahmin ediyorum. onlar bu söz edilirken yamamoto'dan güçsüzlerdi ama aizen hougyoku sonrası yamamoto'yu rahatlıkla geçmiştir.

Bu kenpachi olayına zanpaktou ve kidou dahil değildir.Temel kılıç ustalığı ve reiatsu'dur bana kalırsa.

Son düzenleme:
bence unohana yamamoto'dan güçsüz değildir. güçsüz olduğuna dair herhangi bir yerde, herhangi bir bilgi geçtiğini görmedim. tam tersine unohana zaraki'ye "sen hariç herkesten güçlüyüm" diyor. pek çok kez kenpachi ünvanı en güçlü shinigami'ye verilir deniyor. bence buradaki güç kıyasına yamamoto'da dahil. unohana ve zaraki yamamoto'dan her zaman güçlüydü diye düşünüyorum. tabi güçlü olmaları onu yenebilirlerdi anlamına gelmiyor. savaşta güç farkı tek başına kazanmayı garantilemez.

yamamoto, benden güçlüsü 1000 yıldır gelmedi diyor ama unohana, zaraki, shunsui, ukitake, chojiro vs zaten 2000 yaşından büyükler. diğer kaptanlar arasında da 1000+ karakter olabilir hepsini bilmiyorum. squad zero zaten çok daha yaşlıdır. yamamoto 1000 yıl mevzusunu aizen'e söylüyordu ki aizen muhtemelen 1000 yaşından küçüktür, tahminim 300-500 arası bir yaşta. byakuya, yoruichi, urahara falanda benzer yaşlardadır diye tahmin ediyorum. onlar bu söz edilirken yamamoto'dan güçsüzlerdi ama aizen hougyoku sonrası yamamoto'yu rahatlıkla geçmiştir.
Bence Yamaji'yi çok küçümsemişsin.
Öncelikle Unohana, Oetsu ve Ichibei hariç diğerleri 1000 yaşından küçüktür. Shunsui mesela çocuk halini gördüğümüzde, 1000 yıl önceki savaşta Yamaji'yi temsil eden resmi görmüştü. Yani 1000'e yakın olabilir ama daha fazla olacağını sanmıyorum.
Aizen gücüne ne kadar güvense de sadece Yamaji'yi için önlem alıyor.
Adam bankiyi açtığında yakınlarda bulunan Shunsui'nin dudağı kuruyup yarılıyor ki Zaraki'yi tek hamlede indiren taklitçi Ywach Quincy koruması olmasa buhar olacağını belirtiyor; Unohana işini hemen bitirmesi gerektiğini, aksi takdirde SS diye bir yer kalmayacağını belirtiyor.
Yamaji'nin tek sıkıntısı gücüne olan aşırı güveni sebebiyle fütursuzca düşmana dalması. Zaten 5 potansiyel tehdit içerisine bu yüzden alınmıyor. Yani adam kılıcımı sallasam yeter modunda.
Unohana gerek üstte SS'nin yok oluşundan bahsetmesi gerekse ortaya koyduğu performans sebebiyle Yamaji'yi bırak Shunsui'nin bile gerisinde kalıyor. Buradaki geride kalma dediğim nokta şu ve bence bu nokta Kenpachi meselesini belirten yer. Sadece fiziksel kuvvet olayı ile bakarsak, yani kılıcı savurduğumda etraf yıkılır gibi, Unohana belki Yamaji'ye de baskın gelir; fakat Yamaji bankaiyi açtığında Unohana'nın kısa bir süre çarpışabileceğini bile sanmıyorum.
Adam boşuna 1000 yıldır benden güçlüsü gelmedi demiyor. O sözü gerçek anlamda kullanmıştı.

Kenpachi kılıcı savurmasıyla saf yıkım yaratana verilen bir unvan gibi. Yani temel zampaktoudaki gücü belirten bir şey. İşin içine bankai veya shikai'nin yetenekleri, kidou gibi şeyler değişince sıralama değişir.

Linki görünce dayanamadım. İshida'mı ama neden kaleyi içten fethetmek için bulunuyor diye düşüneceğim. :oops: Öyle de bir yerde bitti ki bekle şimdi bölüm gelsin diye. :D

Mükemmel bir bölüm daha, her şeyden bir parça koymuşlardı, Toşiro 3 parmaklık ömrün var yavrum.

Urahara da yaptı şovunu. 11/10 luk bir bölüm.

Unohana bankai ile adam katlederken Shunsui daha kundakta bebekti, Unohana'dan güçlü olması çok düşük ihtimal. Kendisini ve rakibini iyileştirip savaşı uzatmak için şifaya dönmüş bir manyak Unohana.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık