Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Bir İnsan Ömründe Kaç Kitap Okuyabilir?

Bir İnsan Ömründe Kaç Kitap Okuyabilir?

• Kullanılan toplam oy
    45

Silinmiş Üye

Kişisel hesabıma göre günde 96 sayfa yılda 35 040 sayfa eder. Standart sayfa sayısı bir kitapta 300 olarak belirtiliyor. 35 040 bölü 300 = 116 kitap. Yılda en az 100 kitap çıkıyor. Ortalamayı 100 alalım.
Goodreaders hesabima baktim ve bu yil 100 kitap hedeflemisken 87(birkac manga sikismis cikarsak 82 yapiyor.) tane okudugumu gordum. :( Bu hesaptan sonra ortalamanin altinda kaldim uhuhuh :ühü:

Silinmiş Üye

Tam tersine, ortalamanın bir hayli üstündesin. Ortalama okuyucu ayda 1 kitap (yılda 12) bitiriyor.
Senin hesabin 100 diye dedim. :/ Bugun The Expanse serisinin kitaplarini okumaya basladim. Ilgini cekecek alandan baslayinca kolay oluyor da yaz ayi gelince okuma isi yatiyor. Ama senin bu kitap listesine bakmayi dusunuyorum belki diger sene zinciri kirma tarzinda bir sey yapip okuma kutuphanesi olustururum kendime.

Gözlerim kanadı, bence kendinden utanmalısın bu rakamlar için.
Ben kitap okumayi baya seviyorum. Okumayinca sanki yazmayi ve konusmayi unutuyor gibiyim.

Ben ayda genellikle 9-10 kitap okuyorum. 10 desek yılda 120 kitap yapıyor. Şuan 17 yaşındayım. 70 yıl yaşayacağımı düşünsek ve hayatımın geri kalanında yine bu devamlılıkta kitap okusam 6360 kitap okumuş olurum. Şuana kadar da ortalama 1000 kitap okumuşumdur. Toplam 7360 eder. Sayılar oynasa da 70 yaşımın sonunda 6 bin ile 8 bin arasında olur okuduğum kitap sayısı. Ortalama bir insanında okuyacağı kitap sayısı 3 bin ile 5 bin arası olur.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık