Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Bir Elmanın Üç Parçası

• Konbuyu başlatan legends never die
  • Başlangıç tarihi
Sen kendini boş yere yormaya devam et, biz serinin sonunu görmüşüz, sende göremediğinden boşa troll geçmeye çalışıyon :(
Ne gereksiz çıkarım yaptın öyle. :( dalga geçen yok konu şahane zaten de bu neyin kafası. :(
Serinin sonunu da görmüş maşallah teoriyi de sen yazdın heralde eline sağlık başkan. :(

Ne gereksiz çıkarım yaptın öyle. :( dalga geçen yok konu şahane zaten de bu neyin kafası. :(
Serinin sonunu da görmüş maşallah teoriyi de sen yazdın heralde eline sağlık başkan. :(
Yoo, ilk tebrik eden benim, serinin sonunda bu teori başlara çıkar, benim yorumda ilklerde olur :hhh:

Yalnız, espiri bilmem ne yapmıyorum diyon da, bari bir çıkarım yap da teoriye katkın olsun :/

Teoriyi üretenin emeğine sağlık; forumdaşlar da bu teoriye, zihin açıcı eklemelerde bulunmuş, hepsini okumak çok keyifli idi. Ben de iki kelam etmek istedim.

Yukardaki 3 varlık, aslında ataları aydan olup, mavi gezegende yaşayan ırkları temsil ediyor, soldan sağa:
1- Atalarının isimlerini günümüze taşıyan Bilkalılar( Enel ve grubunun Skypia'a gelmeden önce yakıp yıktığı anavatanları)
2-Shandoralılar
3-Skypialılar

Ortadaki, Shandoralıları temsil eden soyun, balık başlığı takması bence raslantı değil. Shandora'da Poseidon'nun nerde olduğunu yazan poneglif varken, Balıkadam Adası'nda poseidon bulunuyor. Bu Oda'nın yıllar önce, bize Poseidon hakkındaki iması. Durum böyle iken, diğer iki ırkın da diğer antik silahlar; Uranüs ve Plüton'un nerde olduğunun simgeleri olduğunu düşünmek yanlış olmaz.

Bence en soldakinin kanadının ters olmasının bile bir sebebi var: Ya 20 krallıktan olmasına rağmen, Plüton'un nerde olduğunu belirten poneglifi saklayan, Antik Krallığın gizli müttefiki Alabastalılar'ın ironisine bir gönderme var, kıyafetlerde Mısırlılarinkine benziyor. Ya antik silahlardan biri, büyük olasılıkla plüton, yanlış ellere geçecek.

Burda da, Skypialıları simgeleyen en soldaki karakterin elinde bir asa var ve tepesindeki şekil Raftel'in lokasyonuna belirleyen simgeye benziyor. Raftel'de antik silah olmasa da antik silahlardan birinin, Uranüs'ün yerini gösteren poneglif olacağını düşünüyorum.

Tüm bunlar bir yana Aya gitmeden durmayacak Oda bence. :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık