Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Bir Anime/Manga Karakteri Seni Ne Kadar Tiksindirebilir?

Birincisi bu kendi hayali mi kendi istedigi sey mi? Oda bitirdi seriyi bitirdi o kadar luffy odakli yapti ki seriyi, karakterler bir duygu gosterecekse dedikleri sey luffy kral olacak sen kole misin karsim hani hayalim vardi diye sorarlar.
Ikincisi 1000 sayi olmus mangada korkmasi ve acgozlulugu disinda ilk kez luffy kral olacak dedi yanilmiyorsam bu mu karakter gosterisi?
Nami için dediklerine pek katılmasam da, hayal konusunda harbiden haklısın. Zoro'nun kılıç ustası olma hayali vardı bir tek. O da Ryuma'dan sonra dillendirilmedi bile. Sanji'nin All Blue'sunu bahsetmeye bile gerek yok :(

Nami için dediklerine pek katılmasam da, hayal konusunda harbiden haklısın. Zoro'nun kılıç ustası olma hayali vardı bir tek. O da Ryuma'dan sonra dillendirilmedi bile. Sanji'nin All Blue'sunu bahsetmeye bile gerek yok :(
Tam da bahsettiğim husus bu işte. Nami tüm dünyayı çizcekti, filler bölümlerde o işle uğraşıyor, canon da yok. Zoro en güçlü olacaktı o da luffy kral olacak diye mecnun gibi geziyor. Sanji all blue dedi, çocuğun hayalini elinden alıp anime tarihinin en abaza karakteri oldu. Sadece luffy'nin hayali ile robin'in ki duruyor ki onlar da olmazsa zaten hikaye ilerlemez. Tek hayalini gerçekleştirecek olan yani hayal süreci devam eden galiba usopp kaldı :ühü:

Tam da bahsettiğim husus bu işte. Nami tüm dünyayı çizcekti, filler bölümlerde o işle uğraşıyor, canon da yok. Zoro en güçlü olacaktı o da luffy kral olacak diye mecnun gibi geziyor. Sanji all blue dedi, çocuğun hayalini elinden alıp anime tarihinin en abaza karakteri oldu. Sadece luffy'nin hayali ile robin'in ki duruyor ki onlar da olmazsa zaten hikaye ilerlemez. Tek hayalini gerçekleştirecek olan yani hayal süreci devam eden galiba usopp kaldı :ühü:
İşte ama usopptada karakter korkak :)

İşte ama usopptada karakter korkak :)
Hayır nerede batırcak biliyor musun? Hani enma zoro muhabbeti varya işte enma olmadan zoro bitik falan ben çok katılmıyorum da aynısı usoppda da olacak elbaf arc'ı başlayınca 20 küsür senelik korkak olan karakter bir arc'ta denizin cesur savaşçısı olacak ben ona yanıyorum.

Ustat aksiyon disinda hersey hayal gucu sen mesela bir arc’ta olay basliyor atiyorum wano’da nami gizli ninjacilik oynuyordu ya onu boyle harita ile ilgili bir konu yapip oradan 2-3 bolum nami’nin haritasini goster yok yok sifir zeka oda’da
Kesinlikle katılıyorum. Arc bitişinde Nami'yi 1 panelcik masa başında gösterse yeter mesela. Çok değil. Bunu 2 arc yapsa seri sonunda Nami gerçekten harita çizmeyle uğraşıyordu deriz.

Hayır nerede batırcak biliyor musun? Hani enma zoro muhabbeti varya işte enma olmadan zoro bitik falan ben çok katılmıyorum da aynısı usoppda da olacak elbaf arc'ı başlayınca 20 küsür senelik korkak olan karakter bir arc'ta denizin cesur savaşçısı olacak ben ona yanıyorum.
Şöyle bir senaryo izlerse çok iyi olurdu;
Usopp yüzünden tayfa çok ağır bir yenilgiye maruz kalıyor ve usopp artık yalanlarının arkasına sığınacak yüzü kendisinde bulamıyor ve bu yüzden güçlenmek için elinden gelen herşeyi yapıyor ve bu gayretin sonucunda şeytan meyvesi yedirilmiş bir silah elde ediyor.

Bence sanji gibi çoğu karakteri ön plana çıkarıp sonra tekrar arka plana alıp unutacak.

Şöyle bir senaryo izlerse çok iyi olurdu;
Usopp yüzünden tayfa çok ağır bir yenilgiye maruz kalıyor ve usopp artık yalanlarının arkasına sığınacak yüzü kendisinde bulamıyor ve bu yüzden güçlenmek için elinden gelen herşeyi yapıyor ve bu gayretin sonucunda şeytan meyvesi yedirilmiş bir silah elde ediyor.
Üstat diyorum burada forumda en az 15-20 kişi oda çok tanımadığım için daha yüksek de olabilir rakam, Oda'dan daha iyi senaryo yazıyor. Bırak da biraz karakter ilerlesin yok ilk çıktığı bölümde nasılsa aynı eziklik devam ediyor. Sanji fanlarını ben biraz empati gösteriyorum o konuda çünkü sen bir karakter yaratıp bilmem kaç sene sonra çöpe atıyon şuan elinde tuttuğu iki karakter sadece luffy ve zoro yazık

Ya gene de o kadar umutsuz olmaya gerek yok. Oda genel olarak en önemsiz karakterleri bile bir şekilde seriye dahil eden bir mangaka. Tayfanın hayalleri üstünde pek durulmama sebebinin ben unutkanlık değil ihmalkarlık olduğu düşüncesindeyim. Finalde Nami tüm dünya haritasını çizdi işte denir vs vs. Ayrıca bu aşamada bile tayfanın düşük seviye üyeleri hala işe yarıyor. Usopp'un Dressrossa'da Nami'nin Whole Cake'de yaptıklarını gördük. Chopper da gene iyi iş çıkardı birkaç bölüm öncesinde.

Yani tabiki bunlar daha iyi işlense güzel olurdu. Ama bardağın dolu tarafına da bakmak lazım.

Üstat diyorum burada forumda en az 15-20 kişi oda çok tanımadığım için daha yüksek de olabilir rakam, Oda'dan daha iyi senaryo yazıyor. Bırak da biraz karakter ilerlesin yok ilk çıktığı bölümde nasılsa aynı eziklik devam ediyor. Sanji fanlarını ben biraz empati gösteriyorum o konuda çünkü sen bir karakter yaratıp bilmem kaç sene sonra çöpe atıyon şuan elinde tuttuğu iki karakter sadece luffy ve zoro yazık
Büyük ihtimalle tüm karakterleri sanjiye yaptığı gibi bir öne çıkarıp sonra tekrar geri plana atacaktır burada hep luffyi onların sorunları ile ilgilenirken göreceğiz ve finale doğru luffynin asıl hayali ve amacını öğreneceğimizi düşünüyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık