Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Bilgisayar Tavsiyesi (Genel Başlık)

24 1080p yüksek hz

Kartın hedef çözünürlüğü 1080p, AAA oyunlarda 2k fazla gelir o karta. İndie oyunlarda da 2k veya 1080p olması çok fark etmiyor zaten görüntü olarak
Cok teşekkürler onerdiginiz bir monitor varmi acaba?
Birde Rtx4060 vram konusunda sonradan sıkıntı cikarirmi onun yerine baska bir kart oneriniz varmı

Son düzenleme:
Özellikle önerdiğim yok ama dikkat edebileceğin şeyleri söyleyebilirim. Oled almayacağını varsayarak diyorum, ips panel olsun. Yatay ve dikey oynaması olursa güzel olur, malzeme kalitesi iyi olsun. Çok şart değil ama gsync olan bir monitör olursa iyi olur. Çok fiyat farkı yoksa mağazadan almanı tavsiye ederim monitörü. Hem gidip kendin malzeme kalitesini görüyorsun hem de almadan ölü piksel testi, ghosting testi gibi testleri yaptırabiliyorsun. DP ve HDMI girişlerinin sayısına da bakabilirsin. Bunun dışında gidip marka diye 2 katı fiyat vermeyi mantıksız buluyorum.

Mağazada gidip kendin iyice inceledikten sonra ha Asus ha başka bir marka çok da fark etmiyor bence. Ben şuan ViewSonic kullanıyorum gayet de uygun fiyata aldım, mağazada satıcı abi aynı özellikli hatta biraz daha kötü Asus monitörü 5k fazlaya almam için baya uğraştı da almadım. İyi ki de almamışım çok memnunum monitörümden

Özellikle önerdiğim yok ama dikkat edebileceğin şeyleri söyleyebilirim. Oled almayacağını varsayarak diyorum, ips panel olsun. Yatay ve dikey oynaması olursa güzel olur, malzeme kalitesi iyi olsun. Çok şart değil ama gsync olan bir monitör olursa iyi olur. Çok fiyat farkı yoksa mağazadan almanı tavsiye ederim monitörü. Hem gidip kendin malzeme kalitesini görüyorsun hem de almadan ölü piksel testi, ghosting testi gibi testleri yaptırabiliyorsun. DP ve HDMI girişlerinin sayısına da bakabilirsin. Bunun dışında gidip marka diye 2 katı fiyat vermeyi mantıksız buluyorum.

Mağazada gidip kendin iyice inceledikten sonra ha Asus ha başka bir marka çok da fark etmiyor bence. Ben şuan ViewSonic kullanıyorum gayet de uygun fiyata aldım, mağazada satıcı abi aynı özellikli hatta biraz daha kötü Asus monitörü 5k fazlaya almam için baya uğraştı da almadım. İyi ki de almamışım çok memnunum monitörümden
Cok tesekkurler bende asus markaya bakıyordum ama 2k olanına. Ben bi magazadan bakayım en iyisi, viewsonic markasınıda begeniyorlar o da olabilir.
Mesajımı guncelledim bir sorum daha vardı bakabilirmisin sana zahmet

Birde Rtx4060 vram konusunda sonradan sıkıntı cikarirmi onun yerine baska bir kart oneriniz varmı
Sırayla cevaplayım. Nvidia'nın yeni nesil kartlara az VRAM koymasının çok açgözlü ve saçma bir karar olduğunu düşünsem de insanların abarttığı kadar büyük bir sorun olduğunu da düşünmüyorum. Özellikle 1080p çözünürlüğünde (ultra ayarlar için konuşuyorum) 8gb VRAM şuan yeterli 2-3 sene sonra yeterli olmayacak bile olsa bir iki grafik ayarı düşürüp dlss kalite modunda açarak VRAM kullanımı düşürülüp oynanabilir. Nvidia tarafında o fiyatlara çok bir alternatifi yok maalesef. 4060ti'ın 16gb modeli vardı galiba, bütçeni artırırsan o düşünülebilir belki. AMD tarafında alternatif çok hem de aynı hatta daha ucuz fiyata daha yüksek performanslı alternatifler. AMD sürücülerini ve beraberinde getirdiği riskleri (artık çok nadir olduğu söyleniyor) dert etmiyorsan AMD almak daha mantıklı bence. Rx6800 rx7700 rx6700xt rx6700 gibi kartlara bakabilirsin. Tabi dediğim gibi AMD hiçbir zaman Nvidia kadar stabil değil onu da göz önünde bulundurmak lazım. Ben de kart alırken çok arada kalmıştım VRAM olayından dolayı ancak evde çok olmadığım ve olası bir AMD kaynaklı problemde uğraşmaya çok vaktim olmayacağı için Nvidia tercih ettim. Şimdilik memnunum, memnun olmaya da devam ederim umarım.
Cok tesekkurler bende asus markaya bakıyordum ama 2k olanına. Ben bi magazadan bakayım en iyisi, viewsonic markasınıda begeniyorlar o da olabilir.
Mesajımı guncelledim bir sorum daha vardı bakabilirmisin sana zahmet
Bence önce internetten bakıp özelliklerini beğendiğin birkaç model belirle sonra gidip mağazada bu modelleri kendin incelersin. Asus gayet iyi marka sadece genelde fazla pahalı oluyor, muadilleriyle aynı fiyatlarda bulursan tabiki onu da düşünebilirsin.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık