Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Bilgisayar Tavsiyesi (Genel Başlık)

http://urun.n11.com/dizustu-bilgisa...Me8-sOpPEdw8Ry1yrj5GkaAgFu8P8HAQ&gclsrc=aw.ds

Pc'den çok anlamam, nasıl telefon aldığımda spontane hareket ettiysem pc alırken de öyle oldu. Linkteki pc yi aldım. Oyun oynamayan biri için nasıl bir bilgisayar sizce?
Hayırlı olsun, Lenovo biraz sakat olmuş, servis ve yedek parça hizmeti rezalet. Haftalarca uğraştırıyorlar sonra pcden pahalı fiyat çıkarıyorlar. Ekranın alt orta kısmına dizini yaslamamanı öneririm ölü piksel sorunu çıkabilir, açıp kapatırken de dikkatli ol o ekranı bilgisayara bağlayan yerler dandik olur genelde lenovoda.
edit: 3 farklı lenovo laptop kullandım üçünde de ekranı pcye bağlayan yerde sorun çıktı, bir tanesinde de ölü piksel problemi yaşadım. Tecrübeden söylüyorum :)

Ram büyük ihtimal bu seride yükselmiyor. ram yükseltebilsen oyunda oynardın sıkıntısız. sistem ortalama bir pc ama marka olarak lenovo bence sağlam işini görür.
Zaten oyun oynayan biri değilim, birşeyler okur birşeyler izlerim. Herhalde yeterli olur.
Öncelikle hayırlı olsun güle güle kullan.Oyun oynamiyorsan diğer işlemler işin sana yeterli olacaktır bu laptop. Ekran kartida fena değil rahat oyunda oynayabilirsin. Sadece marka olarak Lenova'yi tercih etmeseydin keşke. Servis ve yedek parça olarak çok zayıf diğer markalara göre.
Eyvallah. Lenovo'nun hizmeti iyi diye biliyorum bende. Parça konusunda bilgim yok ama hizmet sunumları hakkında olumlu yorumlar almıştım.
Şu an dolar çok yüksek. Hiç olmazsa Ohal kalkana kadar bekleseydin iyi olurdu. Ben de 9 yıldır kullandığım Pc'yi değiştiricem Kasım'ı bekliyorum.

Çok araştırmadım ama 300 tl fazla verip gerek ekran kartı gerek ram olanrak şu laptop alınabilirmiş.
http://www.hepsiburada.com/msi-cx62...3px00yQbadrFarn26_vBCvPi1ttgexJiGIaApR58P8HAQ

Ama oyun ile alakam yok diyorsan yeterli.
Şimdi bi arkadaşa daha sordum pc gayet iyi dedi. 4 gerçek çekirdeği falan var, gayet yeterli dedi. Şimdi sen böyle deyince aklıma soru işaretleri takılıyor. Ancak pc yi kullanıyorum şu an nedense bana en az 5 6 yıl gider gibi geliyor. Tabi eğer yanlışlıkla kırmazsam. :)

Bir de daha fazla beklemek istemedim. 1 yıldır alacam diyordum. Bekle bekle nereye kadar.

Şimdi bi arkadaşa daha sordum pc gayet iyi dedi. 4 gerçek çekirdeği falan var, gayet yeterli dedi. Şimdi sen böyle deyince aklıma soru işaretleri takılıyor. Ancak pc yi kullanıyorum şu an nedense bana en az 5 6 yıl gider gibi geliyor. Tabi eğer yanlışlıkla kırmazsam. :)

Bir de daha fazla beklemek istemedim. 1 yıldır alacam diyordum. Bekle bekle nereye kadar.
https://ark.intel.com/tr/products/75991/Intel-Core-i5-4288U-Processor-3M-Cache-up-to-3_10-GHz

2 gerçek 2 sanal çekirdeği var seninkinin. Diğer laptoplara baktım 2000 TL altına inince genelde Harddisk 500 gb'ye düşüyor. Seninki 1 Tb o bakımdan iyi.

2000 tl civarı 1 Tb harddisk olanı diğer laptoplarda ki fark ise senin işlemcinin hızı daha iyi.
Ama bir eksiği var. Ramlerin Drr3 olması çoğu 2000 tl laptopta ramler Drr4 şeklinde. Ama arada performans farkı nerdeyse yok deniyor.
Ama oyun oynamadığından ram o kadar önemli değil denebilir işlemcinin iyi olması daha iyi o bakımdan.

4 gb ram olması. Bilgisayarın 64 bit olması demek. Genelde programlar misal office programları 32 bit/64 bit diye ayrılır. 64 bit olması başka gereken programlar açısından 32 bit kalkması durumuna karşı iyi.
Gt 920 ekran kartı diğer 2000 tl laptoplarda kullanılan gt430 modelinden biraz daha iyi.

Yani kazıklanmamışsın ama 300 TL daha fazla verip misal canın sıkıldığında bir oyun yükleyip oynayabileceğin bir pc almış olurdun.
1 tb hardisk
8 gb ram(drr4)
4 çekirdek işlemci (ama hız olarak senin işlemci daha iyi (2,60 > 2,30))
Gt940 ekran kartı (seninki 920 modeli)

Herneyse. Hayırlı olsun.
Uzun süre işini görür diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
Ben de monster alacaktım ama düşün düşün derken masaüstü almaya karar verdim. Aynı fiyatlara çok daha efektif ve geleceğe yönelik masaüstü alabilirsin.

arkadaşlar masaüstü pc almayı bende isterdimde sabit bir şehirde değilim asusun aklımı kurcalayan tek tarafı fan soğutması oyunlarda diğerleriyle kıyaslanınca daha aşşağıda kalırmı 1050 ile ti arasında çok fark yokmuş diyorlar maksimum %15 sizin öneriniz 4500 e kadar başka pc var mı birde

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık