Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Bilgisayar Destek (Genel Başlık)

Ateş ediyor. Eğer pc daha gelmedi ise hemen sivi soğutmayı almalısın. Bende 7600x var ve TDPyi en sona düşürmemiş olsam sıcaklık 70-80 arasında geziyor olurdu. O yüzden sivi soğutma ciddi anlamda gerekli. Yeni nesil amd/Intel işlemciler eskiye oranla daha çok ısınıyor.
Sıvı soğutma gerekli mi? Yoksa normal hava soğutma alsam yeter mi? Açıkçası sıvı soğutma ile uğraşmak yorar gibi geliyor. Varsa güzel bir soğutma tavsiyen ona bakayım.

Sıvı soğutma gerekli mi? Yoksa normal hava soğutma alsam yeter mi? Açıkçası sıvı soğutma ile uğraşmak yorar gibi geliyor. Varsa güzel bir soğutma tavsiyen ona bakayım.
Ben sivi sogutmadan yanayım. Arctic 280 var bende ama çok önermiyorum. Biraz netten bakman lazım. Cooler master, corsair falan çok önerilen markalar.

Yeterli olmaya yeterli ama sıvı soğutmanın en büyük avantajı daha çok soğutması değil, daha sessiz çalışmasıdır bence. Ha yok ses önemli değil diyorsan ve de işlemciye oc yapmayacaksan kaliteli bir cpu fan işini görür her türlü.

@Dattebayo..!
Hayırlı olsun. Kaça ve hangi siteden aldın? Yeğene sözüm var, fiyat uygunsa ben de alayım.

Edit: Bu arada piyasadaki mevcut monitörler üzerinden dönen 2k 4k tartışmaları falan hepsi yalanmış. (ips ile va paneller) Canlı gözle oled monitör gördüm. Yok böyle bir şey... O gündür bugündür sözde çok iyi olması gereken 2k monitörüme her baktığımda yüreğim sızlıyor aradaki inanılmaz uçurumdan dolayı :ehe: Delilik yapıp kredi çekmemek için irademle vs atmaktan ciğerim soldu.

Son düzenleme:
Ben sivi sogutmadan yanayım. Arctic 280 var bende ama çok önermiyorum. Biraz netten bakman lazım. Cooler master, corsair falan çok önerilen markalar.
Konuştum bugün müşteri hizmetleriyle, siparişim onaylandı nasıl yapabiliriz diye. Ayrı sipariş verip mağazadan teslimi işaretleyin sipariş notuna da sipariş numaranızı ekleyip bu sisteme eklenmesini istiyorum diyin dedi. İlginç bir çözüm, yani fazla dolambaçlı geldi ama birkaç kere sordum emin miyiz böyle mi sıkıntı olur mu diye, yok böyle merak etmeyin sıkıntı olmaz dedi. Coolermaster sıvı soğutucu alacam gibi duruyor.

@Raiden kaliteli olduğunu da çok sanmıyorum ya, en base stock fan :D
O yüzden lazım gibi duruyor.

Yeterli olmaya yeterli ama sıvı soğutmanın en büyük avantajı daha çok soğutması değil, daha sessiz çalışmasıdır bence. Ha yok ses önemli değil diyorsan ve de işlemciye oc yapmayacaksan kaliteli bir cpu fan işini görür her türlü.

@Dattebayo..!
Hayırlı olsun. Kaça ve hangi siteden aldın? Yeğene sözüm var, fiyat uygunsa ben de alayım.

Edit: Bu arada piyasadaki mevcut monitörler üzerinden dönen 2k 4k tartışmaları falan hepsi yalanmış. (ips ile va paneller) Canlı gözle oled monitör gördüm. Yok böyle bir şey... O gündür bugündür sözde çok iyi olması gereken 2k monitörüme her baktığımda yüreğim sızlıyor aradaki inanılmaz uçurumdan dolayı :ehe: Delilik yapıp kredi çekmemek için irademle vs atmaktan ciğerim soldu.
23 bin civarına denk geldi peşin hali ben taksitli çektim. Düz hali 500gb ssd ryzen 5500 ve 16gb ram şeklinde 17800. Sinerji'den sipariş geçtim

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık