Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Bilgisayar Destek (Genel Başlık)

Öncelikle şundan bahsedeyim, kasanı en son ne zaman açıp temizledin? Hiç ise aç temizle düzenli olarak 6-7 ayda bir yapman gerek. Nasıl yapılıyor bilmiyorsan youtube'dan markasını yaz örneği vardır muhakkak.

İşlemcinin sıcaklık değerlerini ölçen programlar var. Onlardan birini indirip bana değerleri yaz üstteki işlemi yapmadan önce. Soğutucu çok işe yaramaz ama gene de kullan.

Ayrıca para durumun şuanlık sıkışıksa yeni bir pc almak için, SSD alabilirsin performansını arttırır. Fiyatlarına her yerden bakabilirsin. Daha çok sorun varsa özelden de yazabilirsin.
Arada açıp temizliyorum. Değerleri 90ı buluyor sorun ısınma eminim yani.

Arada açıp temizliyorum. Değerleri 90ı buluyor sorun ısınma eminim yani.
Sorun ısınmaysa kısa dönemlik (kısadan kastım 1-2 bilemedin 3 yıl) bir parça alman performans arttırıcı. SSD. Bu parçayı araştır istersen yorumlara bak. Gerek gören de vardır görmeyen de. Kişiye göre değişir. Sen kafanda tart sonuca var. Senin performansını arttırabilmen için 400-600TL dğerinde bir şey alman gerekebilir. Tam emin değilim. "Ya abi 500 verene kadar PC'mi 400'e satsam üzerine bir şeyler eklesem yeni PC alırım." da diyebilirsin elbet en doğal hakkın.

Sorun ısınmaysa kısa dönemlik (kısadan kastım 1-2 bilemedin 3 yıl) bir parça alman performans arttırıcı. SSD. Bu parçayı araştır istersen yorumlara bak. Gerek gören de vardır görmeyen de. Kişiye göre değişir. Sen kafanda tart sonuca var. Senin performansını arttırabilmen için 400-600TL dğerinde bir şey alman gerekebilir. Tam emin değilim. "Ya abi 500 verene kadar PC'mi 400'e satsam üzerine bir şeyler eklesem yeni PC alırım." da diyebilirsin elbet en doğal hakkın.
Ya 3 ay gitse zaten masaüstü alcam 2000-3000 bayılıpta işte...

Ya 3 ay gitse zaten masaüstü alcam 2000-3000 bayılıpta işte...
Anladım, o zaman bu 3 ayda donmalara katlanacaksın mecbur. Evet yaz bomboş sadece PC başında olacaksın belki de ama beklemende fayda var o zaman. Hem $ da düşer bakarsın(inş. canım yea!) bu dönemlerde $ kuru üzerinden olan alışverişlerden uzak dur ki bunlar genelde otomobil ve elektronik eşyalar.

Anladım, o zaman bu 3 ayda donmalara katlanacaksın mecbur. Evet yaz bomboş sadece PC başında olacaksın belki de ama beklemende fayda var o zaman. Hem $ da düşer bakarsın(inş. canım yea!) bu dönemlerde $ kuru üzerinden olan alışverişlerden uzak dur ki bunlar genelde otomobil ve elektronik eşyalar.
Yok yahu oyunda ısınıyor yoksa makine hala canavar 3 yıllık olmasına rağmen :D

Yok yahu oyunda ısınıyor yoksa makine hala canavar 3 yıllık olmasına rağmen :D
Özelliklerine baktım pcnin,3 farklı modeli var son halfi yazmadıgından bilemedim ama,öyle yeni pclik yada sddlik bi durum değil seninki.Fanın içini açmasan bile söktükten sonra "SOĞUK" dön ile temizlemen lazım(yanlıslıkla sıcak fön tutup plastiği eritmişliğim var ondan dikkat et :D).Termal macunu vatanda bulmuştum ben değiştirdin mi hiç bilmiyorum ama değiştirirsen sorunun çözülecektir buyuk ihtimal.Sdd hız ve performans artışı sağlar,ama bi bilgisayar en kötü parçası kadar hızlıdır.İşlemci sıcaklıgın bu kadar yuksekken takcağın hiç bi parça yukseltmez hızını.Fanı mutlaka temizlemen,kurumuş termal macunun yenisiyle değiştirmen lazım.Youtube model adı+fan cleaning yazarsan zaten açılış videoları falan herşey var.Boşuna başka çözüm arama dostum %95 sorunun burası.

Anladım, ekran kartında yüksek performans düşük kalite ayarlarını yaptın mı?
Çekirdekler ısınıyor ya ekran kartı değil :/

Özelliklerine baktım pcnin,3 farklı modeli var son halfi yazmadıgından bilemedim ama,öyle yeni pclik yada sddlik bi durum değil seninki.Fanın içini açmasan bile söktükten sonra "SOĞUK" dön ile temizlemen lazım(yanlıslıkla sıcak fön tutup plastiği eritmişliğim var ondan dikkat et :D).Termal macunu vatanda bulmuştum ben değiştirdin mi hiç bilmiyorum ama değiştirirsen sorunun çözülecektir buyuk ihtimal.Sdd hız ve performans artışı sağlar,ama bi bilgisayar en kötü parçası kadar hızlıdır.İşlemci sıcaklıgın bu kadar yuksekken takcağın hiç bi parça yukseltmez hızını.Fanı mutlaka temizlemen,kurumuş termal macunun yenisiyle değiştirmen lazım.Youtube model adı+fan cleaning yazarsan zaten açılış videoları falan herşey var.Boşuna başka çözüm arama dostum %95 sorunun burası.
Saolasın hocam bir macun falan bakayım ben :)

Özelliklerine baktım pcnin,3 farklı modeli var son halfi yazmadıgından bilemedim ama,öyle yeni pclik yada sddlik bi durum değil seninki.Fanın içini açmasan bile söktükten sonra "SOĞUK" dön ile temizlemen lazım(yanlıslıkla sıcak fön tutup plastiği eritmişliğim var ondan dikkat et :D).Termal macunu vatanda bulmuştum ben değiştirdin mi hiç bilmiyorum ama değiştirirsen sorunun çözülecektir buyuk ihtimal.Sdd hız ve performans artışı sağlar,ama bi bilgisayar en kötü parçası kadar hızlıdır.İşlemci sıcaklıgın bu kadar yuksekken takcağın hiç bi parça yukseltmez hızını.Fanı mutlaka temizlemen,kurumuş termal macunun yenisiyle değiştirmen lazım.Youtube model adı+fan cleaning yazarsan zaten açılış videoları falan herşey var.
Çok daha mantıklı. +rep desem yeridir.

Not: İroni yapmıyorum. :) bizzat deneyeceğim. Fikir çok hoşuma gitti.

Son düzenleme:
Beyler lenovo marka bilgisayar var elimde. Açılırken siyah bir ekran geliyor bir süre sonra lütfen bekleyiniz yazan mavi bir ekran geliyor ve çok geçmeden takılıyor. Sorunu nasıl halledebilirim? Bazen Lütfen bekleyiniz gelmiyor bile.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık