Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Beyazsakal ve Roger'ın Zirve Dönemi

Sizce ?

• Kullanılan toplam oy
    110
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@Alpamis

Dünyanın altını üstüne getirmekten neden dünyayı kaosa sürüklemek gibi bir şey anlıyon ki ? Roger zaten dünyanın altını üstüne getirmekten macerayı kastediyor.Roger gördüğümüz kadarıyla Luffy gibi fırlama bir tip.Yani adadan adaya koşup duruyor dediğin gibi.WB ise ona oranla daha sakin biri.Kısaca girişimci bir insanla daha çekingen bir insanın ünü aynı olabilir mi ?
Kardeş WB sakin biriydinin felan ardına saklanmayın artık. Sakin adamın Yeni Dünya'da adalarının olması savaşlara girmesinin ne alakası var? Big Mom'ı da adadan adaya dolaşırken görüyoruz zaten.:D O yüzden çok büyük tehdit. Shanks seyahat ediyor geliyor MF savaşını durduruyor, Kaido ile aralarında bir sürtüşme geçiyor, WB ile buluşuyor ama bir türlü ismi diğerlerinden fazla ön plana çıkmıyor.:D

Çeviri kötü gibi ama genel manada verilmek istenenden farklı olduğunu düşünmüyorum.

Bak Roger zaten formülü olan bir şeyi başarmış olsa bunu direk kendine mal ederdi. Yani zaten normal bir şey beni KK olarak çağırmaları diye düşünürdü. Ama öyle bir şey yok. Gösterişli şeyleri seven biri olduğu için kendisini KK olarak çağırdıklarında adam seviniyor. Çocuk ruhlu biri olduğu da söylendi. Rayleigh'nin söylediğinden bunun beklentisinde olmadıkları ortaya çıkıyor. Halk ona yapmış oldukları sonucunda öyle çağrıyor. Sonrasında da Roger'ın İdamında söyledikleri ile felan diğer korsanların gözünde KK olmanın yolu Raftel ve One Piece olarak oluşuyor ki büyük ihtimal halkta ikinci defa Raftel'e varıp OP'u bulan adam için aynı şekilde söyleyecek. Ama farkı olacak büyük ihtimal bunu yapan adam zaten bunun bilincinde olacak.

Yine de bir pürüz bekliyorum.

Gerçek güçlerini görmeden kendi şahsi fikirlerimizle yazıyoruz ama bence fiziksel güç olarak Edward Newgate, Gol D. Roger'a üstünlük sağlamıştır. Ama kendisi bir D. olmadığından D.lere özel inatçılık ve irade gücü olarak Roger'ın gerisinde kalmıştır hep. Roger mama'nın iştahı gibidir. Burada şunu diyebiliriz, Edward Newgate korsanlar kralı olacak potansiyele sahip olamayan bir azmandır. Fiziksel gücü var mı var. Hatta dünyayı ikiye bölecek kadar güçlü mü güçlü. İlerlemesi için hareket etmesi gerekirken oturup torun tombalak sevmeyi tercih etmiştir.

Roger ise tam tersi. Mental olarak Edward Newgate'in tam antisi. Birbirlerini bu konuda çok iyi dengelemişler.

O yüzden oyum:
Roger > Beyazsakal.

Kardeş WB sakin biriydinin felan ardına saklanmayın artık. Sakin adamın Yeni Dünya'da adalarının olması savaşlara girmesinin ne alakası var? Big Mom'ı da adadan adaya dolaşırken görüyoruz zaten.:D O yüzden çok büyük tehdit. Shanks seyahat ediyor geliyor MF savaşını durduruyor, Kaido ile aralarında bir sürtüşme geçiyor, WB ile buluşuyor ama bir türlü ismi diğerlerinden fazla ön plana çıkmıyor.:D

Çeviri kötü gibi ama genel manada verilmek istenenden farklı olduğunu düşünmüyorum.

Bak Roger zaten formülü olan bir şeyi başarmış olsa bunu direk kendine mal ederdi. Yani zaten normal bir şey beni KK olarak çağırmaları diye düşünürdü. Ama öyle bir şey yok. Gösterişli şeyleri seven biri olduğu için kendisini KK olarak çağırdıklarında adam seviniyor. Çocuk ruhlu biri olduğu da söylendi. Rayleigh'nin söylediğinden bunun beklentisinde olmadıkları ortaya çıkıyor. Halk ona yapmış oldukları sonucunda öyle çağrıyor. Sonrasında da Roger'ın İdamında söyledikleri ile felan diğer korsanların gözünde KK olmanın yolu Raftel ve One Piece olarak oluşuyor ki büyük ihtimal halkta ikinci defa Raftel'e varıp OP'u bulan adam için aynı şekilde söyleyecek. Ama farkı olacak büyük ihtimal bunu yapan adam zaten bunun bilincinde olacak.

Yine de bir pürüz bekliyorum.
Dikkat edersen Roger'a oranla daha sakindi demiştim.İkisini kıyaslarsak hangisi daha fırlama bir tip ? Roger olduğunu sende biliyorsun.Onun dışında Shanks örneğin olmamış.Çünkü Shanks'ın diğer yonkolardan hiçbir farkı yok.Ne ün olarak ne güç olarak.Ama WB Roger'a güç olarak denkken onun kadar ünlü değildi.Roger'ın daha fırlama olması zaten onu daha ünlü yapıyor.Tıpkı Luffy gibi.Bu da ''Roger'ın çağı'' demek için yeterli bir sebep.Ama sırf Roger'ın çağı diye ordan Roger>WB mantığı çıkmaz.Kaldı ki mangaka zaten ikisinin denkliğini kaç kere vurgulamış.Yetmemiş kapağa iki kral olarak çizmiş.

Ben Roger'ın kklığı istediğini savunmuyorum zaten.Roger'ın yaptıkları sonucunda kk olduğu belli bir şey.Dediğim sadece Roger'ın WB'den daha daha fazla icraatte bulunması onu WB'den güçlü yapmaz.Onu daha ünlü yapar ki zaten Roger'ın WB'den daha fazla ön plana çıkma nedeni güç değil daha fazla icraatte bulunması.

Dikkat edersen Roger'a oranla daha sakindi demiştim.İkisini kıyaslarsak hangisi daha fırlama bir tip ? Roger olduğunu sende biliyorsun.Onun dışında Shanks örneğin olmamış.Çünkü Shanks'ın diğer yonkolardan hiçbir farkı yok.Ne ün olarak ne güç olarak.Ama WB Roger'a güç olarak denkken onun kadar ünlü değildi.Roger'ın daha fırlama olması zaten onu daha ünlü yapıyor.Tıpkı Luffy gibi.Bu da ''Roger'ın çağı'' demek için yeterli bir sebep.Ama sırf Roger'ın çağı diye ordan Roger>WB mantığı çıkmaz.Kaldı ki mangaka zaten ikisinin denkliğini kaç kere vurgulamış.yetmemiş kapağa iki kral olarak çizmiş.

Ben Roger'ın kklığı istediğini savunmuyorum zaten.Roger'ın yaptıkları sonucunda kk olduğu belli bir şey.Dediğim sadece Roger'ın WB'den daha daha fazla icraatte bulunması onu WB'den güçlü yapmaz.Onu daha ünlü yapar ki zaten Roger'ın WB'den daha fazla ön plana çıkma nedeni güç değil daha fazla icraatte bulunması.
Yahu bana WB ile Roger arasındaki ün farkını bir söylesene Roger ne kadar farklı bir üne sahipti WB'den de bu KK olarak anılmasını sağladı? Roger ile Rayleigh arasındaki ün farkını sayı olarak verebiliyonuz mu?

Roger'ın çağı dememiz için yeterli bir sebepse neden ondan sonra ki çağa daha sakin biri olan WB'nin çağı diyolarda daha fırlama biri olan başka birinin çağı demiyorlar?

Sonuçta Shanks'in, BM'nin, Kaido'nun WB'den güçlü olmasına gerek yok hatta denk olmasına da gerek yok. WB'den daha fazla celallenseler yeterli. Hatta Kaido tek başına Denizcilere Yonkou'ya dalıyor idam ediliyor ölmüyor. Yaptığı icraatler ile KK olarak anılmalıydı? Ya da en azından onun çağı diye anılmalıydı di mi?

Yahu bana WB ile Roger arasındaki ün farkını bir söylesene Roger ne kadar farklı bir üne sahipti WB'den de bu KK olarak anılmasını sağladı? Roger ile Rayleigh arasındaki ün farkını sayı olarak verebiliyonuz mu?

Roger'ın çağı dememiz için yeterli bir sebepse neden ondan sonra ki çağa daha sakin biri olan WB'nin çağı diyolarda daha fırlama biri olan başka birinin çağı demiyorlar?

Sonuçta Shanks'in, BM'nin, Kaido'nun WB'den güçlü olmasına gerek yok hatta denk olmasına da gerek yok. WB'den daha fazla celallenseler yeterli. Hatta Kaido tek başına Denizcilere Yonkou'ya dalıyor idam ediliyor ölmüyor. Yaptığı icraatler ile KK olarak anılmalıydı? Ya da en azından onun çağı diye anılmalıydı di mi?
Luffy gibi adadan adaya gitmesi,Raftel vs. işte.

Kaido örneğinde tam oturmamış.Raftel'e gitmekle denizcilere yakalanmak aynı değerde bir icraat mi ? Hadi bunu da geçtim Kaido Roger kadar güçlü müymüş ? Bak şu mantıkla söyliyim.Güç>şöhret.WB ve Roger güç olarak denkti.Ama Roger daha fazla şey yaparak şöhretiyle WB'nin 1 adım önüne geçmiş oldu.Roger'dan sonra ise WB ön plana çıktı.Çünkü bu adam Roger'a denk güçte bir adamdı.Şöhreti yok dediysekte Roger kadar yok dedik Kaido kadar demedik.O yüzden WB daha ön plana çıktı.

Luffy gibi adadan adaya gitmesi,Raftel vs. işte.

Kaido örneğinde tam oturmamış.Raftel'e gitmekle denizcilere yakalanmak aynı değerde bir icraat mi ? Hadi bunu da geçtim Kaido Roger kadar güçlü müymüş ? Bak şu mantıkla söyliyim.Güç>şöhret.WB ve Roger güç olarak denkti.Ama Roger daha fazla şey yaparak şöhretiyle WB'nin 1 adım önüne geçmiş oldu.Roger'dan sonra ise WB ön plana çıktı.Çünkü bu adam Roger'a denk güçte bir adamdı.Şöhreti yok dediysekte Roger kadar yok dedik Kaido kadar demedik.O yüzden WB daha ön plana çıktı.
Yahu işine gelen oturuyor işine gelmeyen oturmuyor. WB'nin ne yaptığını gördün de icraatten bahsediyon. Seride gördüğümüz Luffy kadar icraati olan bir adam da yok. Bu adam Ennies Lobby'i basıyor yıkıyor. ID'yi basıyor düzenini alt üst ediyor bir çok kişinin kaçmasına sebep oluyor. MF'yi basıyor yanında bir sürü korsan getiriyor. WB'nin idamdan kurtaramadığı adamı idamdan kurtarıyor. Olaya güç olarak bakma icraat olarak baktık mı Luffy'nin çok büyük icraatleri var ama hala daha çaylak olarak görülüp küçümseniyor. Shichiler'i sıraya dizdi.

Kaido'nun Roger kadar güçlü olmasına gerek yok. Sen kendin diyorsun Roger için WB'den güçlüdür diyemeyiz. Kaido içinde WB'den güçlüdür diyebilmemize gerek yok işte. Bu senin mantığın.

Ünvanı veren halk Roger'ın WB'nin eşiti olduğunu biliyordular üstüne de ahan şöhreti üst noktaya çıkardı diyerek mi ünvanı verdiler? Allah aşkına oyun mu oynuyorlar burda? WB Roger kadar güçlü olmak ile zaten yapabileceği tüm şöhreti yapmış. Aralarında şöhret olarak bir fark kalmıyor. Roger'dan bahsedildiğinde akıllara Rayeligh, WB, Garp geliyor. Garp'ın ismi geçince KK Roger'ı defalarca köşeye sıkıştırmış adam diye geçiyor. Neyin şöhretinden bahsediyon yahu?

4 Yonkou denk diye geçmiyor mu? Sen işine geldiği gibi savunuyon eviriyon çeviriyon.

Bak yaptığın yanlışları sayayım.

1-) Sakin olan birinin diğer sakin olmayan kadar şöhreti olamayacağını savunuyorsun. Hadi kabul ettik o yüzden Roger daha şöhretli olsun.

2-) WB için Kaido'dan daha şöhretli diyorsun. Ama daha şöhretli olabilmesinin önü ise daha fazla icraat yapması ile değil daha güçlü olduğunu savunarak kanıtlamaya çalışıyorsun. Yani WB'nin Kaido'dan sakin olsa bile daha güçlü olarak daha fazla şöhrete sahip olabileceğini sen savunuyorsun.

3-) İlk iki maddeye göre Roger'ın WB'den daha şöhretli olabilmesini daha güçlü olması ile sağladığını da savunabiliriz.

Edit: Buraya kadar daha yazmam. Yine şu oldu bu olmadı diyeceksin.

Ne alaka hacı ?
Bak raftel belli ölçüde kıymet verilen bir şey. Bunu Bigmom'un ağzından duyduk hatta Roger'in gerisinde kalmasını bile Raftel'e bağlamadı mı ?

Haliyle iki korsan arasından raftele gidenin diğerinden üstün tutulması güçle alakasız diyoruz. Burda romantik olan varsa tüm shonenlerde öyledir böyledir o yüzden Roger üstündür diyenlerde olabilir.

Çünkü seride güç olarak Roger'in WB'den üstün olduğuna dair geçen bir şey yok. Korsanlıkta üstündür.
Shounen serilerde bir şeyin zirvesindeki adam bir şekilde %0.000000000000001 olsa da diğerlerinden,diğerlerinin ne amacı varsa da üstündür.

Güç-hız tarzı dövüş özelliklerinde tamamen eşit olsalar bile birisi KK olup diğeri başka işlerle uğraşıyorsa zihinsel bir artı var demektir KK olanda mangaka tarafından verilmiş. İradesi başka bir seviyede diğerlerinden.

Adam dünyayı da değişterecekmiş ömrü yetmemiş. Mangaka birisine bu görevleri yüklüyorken ikisinin tamamen denk olması mümkün değil. Oda'nın kafasında da Roger her şeyiyle 100 puan, WB de her şeyiyle toplam 100 puan her şeyde eşit bu adamlar diye düşündüğünü sanmıyorum. Roger bir şekilde bu adamdan üstün ki bu vasıfları mangaka ona hak görmüş. WB'yi ise ilgilenmiyor diyip kenarıya atmış. KK olacak yeterliliği yok demek ki. Karakteri olarak uygun değil. Ve OP'ta en önemli güçlerden birisi de irade. Bu adamlar 10 gün dövüşüp denk dövüşüyorlarsa bu dövüşün sonunda ölene kadar dövüşülecekse Roger iradesi sayesinde WB'den 1 saniye bile olsa daha geç düşecektir. Çünkü iradesi ve azmi var. Bir şşeyleri değğişştirmek isteyen adamla ben keyfime bakarım diyen adam gerçek dünyada da anime-manga dünyasında da eşit olmuyor.

@Alpamis

Beni doğru anladığına emin misin ? Bak anlaşılır olsun diye tek tek alıntılıyorum.

Yahu işine gelen oturuyor işine gelmeyen oturmuyor. WB'nin ne yaptığını gördün de icraatten bahsediyon. Seride gördüğümüz Luffy kadar icraati olan bir adam da yok. Bu adam Ennies Lobby'i basıyor yıkıyor. ID'yi basıyor düzenini alt üst ediyor bir çok kişinin kaçmasına sebep oluyor. MF'yi basıyor yanında bir sürü korsan getiriyor. WB'nin idamdan kurtaramadığı adamı idamdan kurtarıyor. Olaya güç olarak bakma icraat olarak baktık mı Luffy'nin çok büyük icraatleri var ama hala daha çaylak olarak görülüp küçümseniyor. Shichiler'i sıraya dizdi.
Luffy neden küçümseniyor ? Çünkü gücü yeterli seviyede değil.

Kaido'nun Roger kadar güçlü olmasına gerek yok. Sen kendin diyorsun Roger için WB'den güçlüdür diyemeyiz. Kaido içinde WB'den güçlüdür diyebilmemize gerek yok işte. Bu senin mantığın.
Bak üstteki mesajımda dedim ki güç>şöhret.Roger ve WB güç olarak en uç noktadaydılar.Ama işin içine maceraya atılma,Raftel gibi faktörler girdi mi şöhreti WB'yi geçti.Yani korsanlık olarak Roger WB'nin 1 tık önüne geçti ki bu yüzden zaten daha ön planda.Kaido ise güç olarak bu ikisinden daha da aşağıda çok yüksek ihtimalle.O zaman neden WB>Kaido'yken insanlar Kaido'ya kk desin ?

Ünvanı veren halk Roger'ın WB'nin eşiti olduğunu biliyordular üstüne de ahan şöhreti üst noktaya çıkardı diyerek mi ünvanı verdiler? Allah aşkına oyun mu oynuyorlar burda? WB Roger kadar güçlü olmak ile zaten yapabileceği tüm şöhreti yapmış. Aralarında şöhret olarak bir fark kalmıyor. Roger'dan bahsedildiğinde akıllara Rayeligh, WB, Garp geliyor. Garp'ın ismi geçince KK Roger'ı defalarca köşeye sıkıştırmış adam diye geçiyor. Neyin şöhretinden bahsediyon yahu?
Ben öyle bir şey ima etmedim.Yaptıkları sonucunda kk olarak anıldı Roger.

2-) WB için Kaido'dan daha şöhretli diyorsun. Ama daha şöhretli olabilmesinin önü ise daha fazla icraat yapması ile değil daha güçlü olduğunu savunarak kanıtlamaya çalışıyorsun. Yani WB'nin Kaido'dan sakin olsa bile daha güçlü olarak daha fazla şöhrete sahip olabileceğini sen savunuyorsun.
Eee değil mi ? Güç şöhrete ulaşmanın yollarından biri değil midir ? Yonkolar neden tüm dünya tarafından tanınıyor ? Bunlarda diğer 2 milyon korsan gibi isimsiz adamlar olarak denize açılıp güçleri sayesinde imparator olup şöhrete kavuşmadılar mı ? Yani güçle şöhrete kavuşursun savının nesi yanlış ?

İlk iki maddeye göre Roger'ın WB'den daha şöhretli olabilmesini daha güçlü olması ile sağladığını da savunabiliriz.
Savunamayız.Güç ve şöhret doğru orantılı demedim ben.Güç şöhrete ulaşmayı sağlayan yollardan biri sadece.Onun dışında daha ne olduğunu bilmediğimiz op ve Raftel var işin içinde.Bunlar işte Roger'ı korsanlıkta 1 tık öne geçirmiş.Bunların da gördüğümüz kadarıyla güçle alakası yok.

@Alpamis

Beni doğru anladığına emin misin ? Bak anlaşılır olsun diye tek tek alıntılıyorum.

Luffy neden küçümseniyor ? Çünkü gücü yeterli seviyede değil.

Bak üstteki mesajımda dedim ki güç>şöhret.Roger ve WB güç olarak en uç noktadaydılar.Ama işin içine maceraya atılma,Raftel gibi faktörler girdi mi şöhreti WB'yi geçti.Yani korsanlık olarak Roger WB'nin 1 tık önüne geçti ki bu yüzden zaten daha ön planda.Kaido ise güç olarak bu ikisinden daha da aşağıda çok yüksek ihtimalle.O zaman neden WB>Kaido'yken insanlar Kaido'ya kk desin ?

Ben öyle bir şey ima etmedim.Yaptıkları sonucunda kk olarak anıldı Roger.

Eee değil mi ? Güç şöhrete ulaşmanın yollarından biri değil midir ? Yonkolar neden tüm dünya tarafından tanınıyor ? Bunlarda diğer 2 milyon korsan gibi isimsiz adamlar olarak denize açılıp güçleri sayesinde imparator olup şöhrete kavuşmadılar mı ? Yani güçle şöhrete kavuşursun savının nesi yanlış ?

Savunamayız.Güç ve şöhret doğru orantılı demedim ben.Güç şöhrete ulaşmayı sağlayan yollardan biri sadece.Onun dışında daha ne olduğunu bilmediğimiz op ve Raftel var işin içinde.Bunlar işte Roger'ı korsanlıkta 1 tık öne geçirmiş.Bunların da gördüğümüz kadarıyla güçle alakası yok.
Yahu halk ünvanı verirken nasıl dediğin gibi bir kıyaslama yapsın. Bu adamların elinde Roger'ın ve WB'nin gücünü ölçen bir şey mi var? Halk hmm Roger WB'ye eşit. Dur şimdi sıra şöhrete bakmakta bakalım kim daha şöhretli? Roger daha şöhretli. :D O zaman ona KK diyoruz mu dediler? Yahu WB Roger'a denk hatta size göre eşit olarak anılabilecek kadar şöhreti var ama KK olarak anılması için biraz daha şöhretli olması lazım oluyor.:D

Halk WB'nin neyin umrunda olduğunu da biliyor zaten. WB'nin umurunda değildi WB Roger ile neden savaşmıştır diye düşündüklerinde akıllarına aralarındaki mücadeleden dolayı diye bir sebep gelmiyor. Halk her şeyi ayırt edebiliyor. Raftel'e ulaşmış olan Roger için sadece ulaştığını düşünüyorlar. Oraya ulaşırken neler yapmış olduğu kimlerle mücadele etmek zorunda kaldığı ve onları bile atlatarak oraya gelmiş olduğunu düşündüklerinden ve bu şekilde gücünü kavradıklarından dolayı değil de sadece oraya gittiği için diyorlar.:D

Edit: Harbi yeter daha yazacaksan özelden yazarsın. Sonra tartışırız.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık