Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Beyazbıyık Korsanları vs. Marineford Denizciler

Savaşı hangi taraf kanazır?

• Kullanılan toplam oy
    214
Ben özellikle wbyi 3 amiralle kapıştırdım ama bu vsde beni tek düşündüren sulong olayı o yüzden wano sonrası fikrim değişebilir ama o ana kadar Garpın wb ve oden dışında tüm tayfayı tekleyebilecegini düşünüyorum en kotu jozu,Bb ve macoya 2 kere vurur :) Oden ile de başa baş kapışır yener belkide. Sulong ikiliye de Sengokuyu bıraktım. Karakterlere sevgimle orantılı güç katmamaya çalışıyorum ama Garp eski toprak olduğu icin şuan ki prime yonkoular bile bebe gibi geliyor gözüme hele ki flashbacklerden sonra. (Örn. Rogerin odeni ziplatması)
Herkes hayalindaki gibi eşleştirsin diye zaten meydan savaşı yaptım. Ama Wb ve Garp birbirini tutmayacaksa zaten ikisi de önüne gelenleri gübre çuvalı gibi kenara atarlar.
Senin dediğin gibi Garp tayfaya dalsın ki Marco+Jozu bence iyi direnir hatta baya oyalar Garp'ı, WB yi de Amirallerlerden birisi tutsun. Bu seferde Oden yanına birkaç güçlü kişi alıp ( Teach vs.) bir amirali kolaylıkla aradan çıkartır.
Roger-Oden sahnesinde de Oden beklenmedik anda darbeyi alıyor onlarca metre püskürtülüyor ama ama hemen sonra saniyeler içerisinde savaş alanına depar atıyor. Bu aynı şey gibi ; Kaido balyozla Linline vursa yada Wb'ye onlarda birkaç metre öteye uçar ama yıkılmaz hemen karşı saldırı yapar değil mi? Sonuçta çivi gibi yerinde kalıp kimildamayacak değiller.
Garp'ın Prime hali zaten şov yapar, tıpkı Wb'nin prime halinin amiralleri tokat manyağı yapacağı gibi.

28 yaşındaki Momo: KK seviyesi
Yaşamını sürdüren Oden: İmparator seviyesi

İyi forumlar.
+1000 :D
Daha önce yorum yaptım bu konuya sanırm ama şimdi tekrar okuyunca garip geldi konu.

28 yaşındaki Momonosuke?
Yaşamını sürdürmüş Oden?

Çok belirsiz şeyler.
Herkesin kendi düşüncesi, beklentisi değişir.
Ben Oden'i günümüz Kaido gücünde beklerdim. O zamanlar hemen hemen aynı yaşta ve aynı güçte gibi bir izlenim verdi bana. Kaido'ya benzer bir gelişim gösterip imparator olurdu bence ki sanirim 39 yaşında ölmüştü. O zaman bile rahat amiral seviyesi vardır.
Momo ise Oden'in kanatları altında ve Wano'nun genç shogunu olarak geliştiğini varsayarsak ben sağkola yakın seviyede bekliyorum. En az Dof, en fazla Amiral seviyesi olabilir. Ortalama bi sağkol olurdu işte.

Herkes hayalindaki gibi eşleştirsin diye zaten meydan savaşı yaptım. Ama Wb ve Garp birbirini tutmayacaksa zaten ikisi de önüne gelenleri gübre çuvalı gibi kenara atarlar.
Senin dediğin gibi Garp tayfaya dalsın ki Marco+Jozu bence iyi direnir hatta baya oyalar Garp'ı, WB yi de Amirallerlerden birisi tutsun. Bu seferde Oden yanına birkaç güçlü kişi alıp ( Teach vs.) bir amirali kolaylıkla aradan çıkartır.
Roger-Oden sahnesinde de Oden beklenmedik anda darbeyi alıyor onlarca metre püskürtülüyor ama ama hemen sonra saniyeler içerisinde savaş alanına depar atıyor. Bu aynı şey gibi ; Kaido balyozla Linline vursa yada Wb'ye onlarda birkaç metre öteye uçar ama yıkılmaz hemen karşı saldırı yapar değil mi? Sonuçta çivi gibi yerinde kalıp kimildamayacak değiller.
Garp'ın Prime hali zaten şov yapar, tıpkı Wb'nin prime halinin amiralleri tokat manyağı yapacağı gibi.
Söylediklerine katiliyorum Roger Oden vs. Ve oden teach ve bir kaç adam ile amiral alma olayına . Ben yine de denizciler diyeceğim ama net olmamakla birlikte . Zira sulong ayrıntısı çok önemli daha da önemlisi Wbyi bir ayağı çukurda gördük , benim tahmin ettiğim gibi Garp en az Wb seviyesi hatta bir tık üzerindeyse serbest kalmış bir Garp'ın adalet için Allah için marinefort adasını dümdüz edeceğini düşünüyorum :) Wb Garp kadar sağlıklı kalabilseydi işin rengi değişirdi ama. Sulong formunda ki mink ordusu da pasifista falan tanımaz o da ayrı bir konu...

Güçlü karakterler birbirleriyle karşılaşma eğilimindedirler. Hele Wb en önden Garp'a yürür o savaşta kalkıp kendi adamlarının içinden geçmesini beklemez. Aynı şekilde Garp da Wb amirallerin tepesine binsin diye beklemez birbirleriyle savaşırlar. O yüzden Garp, Sengoku - Wb, Oden dörtlüsünü bir ayırmak lazım. Ayrıca Garp ve Wb ayrı ayrı rakibinin önemli adamlarını eksiltmek için savaşacaksa korsanlar tarafı çok zor duruma düşer. Kizaru'yu Aokiji'yi indirmekle Marco, Jozu, Teach'i indirmek aynı şey değil.

Vistaya abi çeken ,crocodan ayar yiyen adamın yonkou olduğu yerde Wbnin kafayı alan,Jozuyu tekleyen,Marcoyu yerlerde sürükleyen adamlar yonkou değildir.Ryumadır Ryumaa :oleyo2:

Aynı BB :

Yok kanks BB adamları ile maraton yarışında. Kim hızlı koşuyor onu test ederken tesadüf denk geldi Akainu.
BB tam anlamıyla Imparator seviyesi mi ki ? Bir de Akainu ile neden savaşsın bu savaştan elde edeceği kazanç ne ? "0" şimdi devrimciler bb tayfasından kaçtı diye daha mı güçsüz oldu ? Devrimcilerin bir imparatorla gireceği savaşta her hangi bir kazancı olur mu olmaz. Şu kaçma olaylarına aşırı gereksiz takılıyorsunuz

BB tam anlamıyla Imparator seviyesi mi ki ? Bir de Akainu ile neden savaşsın bu savaştan elde edeceği kazanç ne ? "0" şimdi devrimciler bb tayfasından kaçtı diye daha mı güçsüz oldu ? Devrimcilerin bir imparatorla gireceği savaşta her hangi bir kazancı olur mu olmaz. Şu kaçma olaylarına aşırı gereksiz takılıyorsunuz
Kaçması mevzu değil.Kacarken ettiği sözler mevzu.Herkes şenkse façasi yemedi diyor ama Akainu ile dövüşmese için sebebi yoktuya bağlıyor.Adam ikisi için de sizin için hazır değilim dedi açık açık.Bu bariz güçsüzlüğü gösteriyor.Bunun lamı cimi yok.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık