Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Beyazbıyık Korsanları vs. Marineford Denizciler

Savaşı hangi taraf kanazır?

• Kullanılan toplam oy
    214
Beyazsakal ve Shanks Garp ve Sengoku'yu alır. Sakazuki, Kuzan ve Barsalino'yu Benn Beckman, Marco, Jozu, Yasopp, Lucky Roux, Vista alamaz mı ? Alır burada fark yaratcak yine Savaş Lordları sağlıyor gerçekten güç dengesini sağlıyor bu savaş lordları Amirap durdurmak için ne kadar komutan koyarsan koy Savaş Lordları boşta kalıyor bence de Denizciler yine kazanır savaşı
Sengoku ve Garp ikilisi Total güç olarak Wb ve şenksten güçlüdür bence.Hadi biz orta yolu bulup berabere diyelim.Geri kalan 6 komutan 3 amirali alamaz.Tutmasina tutarlar ama doğru düzgün hasar veremiyorlar.Jozu boşta yakalamışken anca dudak kanatıyor.Marco ve Vista aynı anda saldırıp ah dedirtebiliyor.Şenks tayfasının komutanları ile Wb tayfasının komutanları arasında güç olarak uçurum olmadığından onlar da aynı sonuçları verir.Hatta Wb tayfası daha bile güçlü olabilir.Bilemiyorum görmek lazım.

Yani Amirale sağlam hasar vermek için amiral-yonkou seviyesi bir güç lazım.

Senaryo. Mihawk'ın olayı gibi düşün. Yapacak olduğu halde hatta başkalarına yaptığı halde Vista'ya yapmaması gibi.
Sen bu Mihawk olayını her tartışmaya bulaştıracaksın herhalde. Mihawk orada alacağını aldı, saldı Luffy'i. Derdi Luffy'nin meziyetini öğrenmekti, yancı mıknatısı olduğunu keşfedince saldı çocuğu. Denizcilerin derdi korsanlarla, sırf Ace'le değil. Ayağına kadar gelmiş iki yonko var, üstelik birinin başı gitmiş. Bundan daha iyi fırsat yok, ama Shanks savaşı bitireceğim sıkıyosa devam edin diyor, Sengoku da paşa paşa dağılın beyler çekiyor. Sen bu senaryo lafını Luffy'e ve savunduklarına gelince es geçip, tartıştığın insana sıkışınca sunacaksan işimiz var.
Garp ve Sengoku tepeden kıyımı izlerken bile Wb tayfası hallaç pamuğu gibi ezildi.Şenks ve tayfası gelse bu kez Garp ve Sengoku gibi iki amiral üstü adam da devreye girerdi.Sonuç yine aynı olurdu.

Denizciler tarafında kallavi adam sıkıntı var.Evet amiraller hayvan.Bu adamları anca yonkoular indirir ama bu adamları oyalayabiliyorsun neticede.Elit koramiral dediğin adamlardan birisini forumun çoğuna göre sağ kol etmeyen Sabo şov yapa yapa dövdü.Koskoca denizci kurumu 4 amiralin gücüne bakıyor yani.Amiral indirmek için yonkou gücü de şart.
Devamında basit bir soru sordum ama mevzu o, madem denizciler iki yonko paketleyecek ayardalar, ayaklarına gelmiş ikinci yonko ile birlikte dünyaya kök salmış en güçlü suçlu kurumlardan ikisini ortadan kaldırabileceklerken, niye kaldırmadılar?

Sengoku ve Garp ikilisi Total güç olarak Wb ve şenksten güçlüdür bence.Hadi biz orta yolu bulup berabere diyelim.Geri kalan 6 komutan 3 amirali alamaz.Tutmasina tutarlar ama doğru düzgün hasar veremiyorlar.Jozu boşta yakalamışken anca dudak kanatıyor.Marco ve Vista aynı anda saldırıp ah dedirtebiliyor.Şenks tayfasının komutanları ile Wb tayfasının komutanları arasında güç olarak uçurum olmadığından onlar da aynı sonuçları verir.Hatta Wb tayfası daha bile güçlü olabilir.Bilemiyorum görmek lazım.

Yani Amirale sağlam hasar vermek için amiral-yonkou seviyesi bir güç lazım.
Knk mangada özellikle değinilmedi mi ? Tayfası denk ödül ve gücüyle övünüyor diye birbirine çok yakın güçte zapt edilemez bir ekip oldukları fslan yazıyordu. Tam böyle olmayabilir ama buna benzer birşey Marco ve Vista ahh dedirtiyor ama Marco'nun kizaru ve aokijiye karşı sağlam durduğunu gördük bir Akainuda sırıttı. Verdiğin örnekler yanlış demiyorum ama Ben Beckman'i Amiral seviyesinde olduğunu düşündüğüm tek Imprator komutanı yani tabi sadece tahmin bunlar ama Shanks Wb'de geri olsa da bence komutanları çok daha tehlikeli ayrıca 2 ye 1 çok ayrı dava Jozu ve Lucky Roux Marco ve Yasopp Benn Beckman Vista Amiralleri alır demiyorum ama bence denk dövüşür. Savaş Lordları işin içine girmeden de belki yener Denizciler ama kestirmesi çok zor oluyor şahsen ama Savaş Lordları işin içine girdim mi işin içinden rahatça çıkılıyor.

Sen bu Mihawk olayını her tartışmaya bulaştıracaksın herhalde. Mihawk orada alacağını aldı, saldı Luffy'i. Derdi Luffy'nin meziyetini öğrenmekti, yancı mıknatısı olduğunu keşfedince saldı çocuğu. Denizcilerin derdi korsanlarla, sırf Ace'le değil. Ayağına kadar gelmiş iki yonko var, üstelik birinin başı gitmiş. Bundan daha iyi fırsat yok, ama Shanks savaşı bitireceğim sıkıyosa devam edin diyor, Sengoku da paşa paşa dağılın beyler çekiyor. Sen bu senaryo lafını Luffy'e ve savunduklarına gelince es geçip, tartıştığın insana sıkışınca sunacaksan işimiz var.

Devamında basit bir soru sordum ama mevzu o, madem denizciler iki yonko paketleyecek ayardalar, ayaklarına gelmiş ikinci yonko ile birlikte dünyaya kök salmış en güçlü suçlu kurumlardan ikisini ortadan kaldırabileceklerken, niye kaldırmadılar?
Aslında onlara bir selam vermek için söyledim. Mihawk alacağını aldı diyen sensin kusura bakma. Luffy olayı önemli değil bunu bir çok kez tartıştık önemli olan karşısına çıkan ezikleri yapabildiği sıra tekleyip geçerken Vista'ya bunu yapmaması. Bunu da saygıya bağlıyorsunuz.

Açıkcası Sengoku sırf sen olduğun için diye de Shanks'e bir laf ediyor. Sonra Shanks'in 900 küsürüncü bölümlerde gizlice WG ile görüştüğünü görüyoruz. İşin o tarafı da bir garip.

Çünkü kayıp verebilirdiler Sengoku o insiyatifi almadı belki de. Akainu olsa ne yapardı bilinmez.

İşin ilginç tarafı Akainu'nun, ikinci yonkou olarak ve dünyaya kök salmış en güçlü suçlulardan oluşan adamlara karşı tek başına gitmesine rağmen hepsini kaçırtması.

Çünkü Shanks ayrı dava Shanks dışında hangi İmparator olsa bana kalırsa savaşa devam ederlerdi. İkili oynuyor bu adam

Gorosei ve şenks buluşması açıklandığında anlarız nedenini :good:

Ben ciddi ciddi şenks ve Teechin beraber çalıştığını düşünüyorum.Teech gereksiz dovuslere girmeyen bir adam izlenimi uyandırıyor mesela.Akainudan topuklayarak kaçınca bilencogu kişi gereksiz dövüş o yüzden kaçtı diyor ama aynı adam Mfde Akainudan çok daha güçlü Sengoku+Garpa kafa atmaya çalışıyor.Ne zaman kadar ? Şenks gelene kadar.Aynı şekilde Gorosei sondurulecek ışık muhabbetinde de İm i Teechin posterini yirtmış gördük.Daha sonra ise Gorosei isik muhabbeti yaptı.Adam hemen orada bitip görüşme yaptı Gorosei ile.
Burda bile olası Teech imhasıni engellemeye gelmiş olabilir.Wb Teechin peşinden adam yolladiginda da Teechi rahat bırak diyordu.Bu konu hakkında tartışma başlığı açmak istiyorum ama üşeniyorum.

Schilerin Mf savaşında çok büyük katkı gösterdiklerini düşünmüyorum.Üstüne üstlük Garp ve Sengoku da aktif olarak savaşa dahil edildi.Wb tarafına Oden dışında savaşın gidişatını etkileyecek birisi yok.

Knk mangada özellikle değinilmedi mi ? Tayfası denk ödül ve gücüyle övünüyor diye birbirine çok yakın güçte zapt edilemez bir ekip oldukları fslan yazıyordu. Tam böyle olmayabilir ama buna benzer birşey Marco ve Vista ahh dedirtiyor ama Marco'nun kizaru ve aokijiye karşı sağlam durduğunu gördük bir Akainuda sırıttı. Verdiğin örnekler yanlış demiyorum ama Ben Beckman'i Amiral seviyesinde olduğunu düşündüğüm tek Imprator komutanı yani tabi sadece tahmin bunlar ama Shanks Wb'de geri olsa da bence komutanları çok daha tehlikeli ayrıca 2 ye 1 çok ayrı dava Jozu ve Lucky Roux Marco ve Yasopp Benn Beckman Vista Amiralleri alır demiyorum ama bence denk dövüşür. Savaş Lordları işin içine girmeden de belki yener Denizciler ama kestirmesi çok zor oluyor şahsen ama Savaş Lordları işin içine girdim mi işin içinden rahatça çıkılıyor.
2ye bir olmaları bir şeyleri değiştirir ama kaderini değiştirmez dövüşlerin.Jozu Aokijiyi vurduğunda Aokiji Wb ile dövüşüyordu.Burada da atıyorum beckman ile dövüşürken gelip vursun Jozu.Yine anca dudak kanatacak.Aokiji yakaladı mi da tek atacak Jozuya.Amiraller karşısında açık verdin mi geçmiş olsun.

Gorosei ve şenks buluşması açıklandığında anlarız nedenini :good:

Ben ciddi ciddi şenks ve Teechin beraber çalıştığını düşünüyorum.Teech gereksiz dovuslere girmeyen bir adam izlenimi uyandırıyor mesela.Akainudan topuklayarak kaçınca bilencogu kişi gereksiz dövüş o yüzden kaçtı diyor ama aynı adam Mfde Akainudan çok daha güçlü Sengoku+Garpa kafa atmaya çalışıyor.Ne zaman kadar ? Şenks gelene kadar.Aynı şekilde Gorosei sondurulecek ışık muhabbetinde de İm i Teechin posterini yirtmış gördük.Daha sonra ise Gorosei isik muhabbeti yaptı.Adam hemen orada bitip görüşme yaptı Gorosei ile.
Burda bile olası Teech imhasıni engellemeye gelmiş olabilir.Wb Teechin peşinden adam yolladiginda da Teechi rahat bırak diyordu.Bu konu hakkında tartışma başlığı açmak istiyorum ama üşeniyorum.
Teachi rahat bırak deme sebebi Ace'in onu yenemeyeceğini biliyordu. Bu yarayı ben sinsice bir hamle kaşısında almadım ne demek istediğimi anlıyor musun falan diyordu shanks. Wb'ye Ace güçlü ama dahaca hazır falan dediğini hatırlıyorum Teachin büyük işler çevirdiğini önceden sezdi. İlerlemeden engellemeye çalıştı ama Wb'yi ikna edemedi hatta ikna edemeyince "bu çağın yıkıcı noktasını kimse engelleyemezdi demişti" Shanks Müeccin bir şeyi yemiş acayip bir adam cidden.

Te

Teachi rahat bırak deme sebebi Ace'in onu yenemeyeceğini biliyordu. Bu yarayı ben sinsice bir hamle kaşısında almadım ne demek istediğimi anlıyor musun falan diyordu shanks. Wb'ye Ace güçlü ama dahaca hazır falan dediğini hatırlıyorum Teachin büyük işler çevirdiğini önceden sezdi. İlerlemeden engellemeye çalıştı ama Wb'yi ikna edemedi
İkna etmeye gittiğin adama atar yapmazsin.Emir vermezsin dikine konuşmazsın :good:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık