Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Beyazbıyık Korsanları vs. Marineford Denizciler

Savaşı hangi taraf kanazır?

• Kullanılan toplam oy
    214
Benim için bu serideki en dayanıklı karakter Wb'dir ve efsanedir zaten ama onun kalibresindeki hiçbir karakter o kadar yaralanmazdı o savaşta. Roger'ı 288 kılıç darbesiyle dövüşürken hayal etmekten daha zor olan şey o saldırıları yiyecek Roger'ı hayal etmektir. O yüzden bir daha kimseden görmeyiz umarım o tarz bir performans
O saldırıları yemesi için gereken senaryoda ilk başta kendi ekibinden birinin ihaneti daha sonra infaz edilecek bir evladı ve onu kurtarmaya çalışırken atlatacağı bir kriz gerekti bunları da göz ardı etmemek lazım.

Mevzu yaralanıp yaralanmaması değil.Mesela Kaido dinç halde Mfye gelse tüm tayfası ile çok daha ağır yenilirdi.Onu demek istiyorum.
Bence Kaido en azından amiraller karşısında daha iyi performans gösterirdi. Hani Shanks gelmemiş olsa Wb'nin üzerine tüm tayfası ve müttefikleri de katledilecekti bundan daha kötü ne olurdu bilemiyorum. Sonları WB kadar epik olmazdı en azından onu demiş olayım.

@RedTeroR

Etmiyorum zaten ama yediği saldırılar ölü Wb'nin bile yememesi gereken saldırılardı.

Benim için bu serideki en dayanıklı karakter Wb'dir ve efsanedir zaten ama onun kalibresindeki hiçbir karakter o kadar yaralanmazdı o savaşta. Roger'ı 288 kılıç darbesiyle dövüşürken hayal etmekten daha zor olan şey o saldırıları yiyecek Roger'ı hayal etmektir. O yüzden bir daha kimseden görmeyiz umarım o tarz bir performans
Aslında WB dayanıklılıktan daha çok irade örneği sergiledi. Motivasyonu güçlüydü o yüzden ayakta kaldı. Roger ya da Garp aynı motivasyon ile benzeri bir örnek sergileyebilir bence. Bu efsanelerin ne yapacağı belli olmaz zaten herkesi şaşırttıkları için efsaneler.

Roger o tarz darbeler almazdı zaten normalde WB'nin de o tarz yaralar almayacağı söylendi. Adamın güçten düşüşünü bu şekilde yansıtmış Mangaka. Bu yüzden çok açık verdi.

Karakterlerin dayanıklılıkları ile iradeleri arasında çok büyük ilişki var bu seride. Tabi fiziksel dayanikliliklarini da bir kenara atmıyoruz ama MF'da o kadar darbe almış öncesinde bir yığın şey yaşamış streoitler, zehirden kurtulmalardan beri sürekli darbe üstüne darbe yiyen Luffy anca Ace öldüğünde bilincini yitirmişti. Aslında sınırını çokta aşmıştı iradesi ile ayaktaydı.

Bu performansı kim sergileyemez bence Big Mom , Kaido ve bir çok kişi sergileyemez WB durumunda olup da.

Mevzu yaralanıp yaralanmaması değil.Mesela Kaido dinç halde Mfye gelse tüm tayfası ile çok daha ağır yenilirdi.Onu demek istiyorum.
Wb, Mf'ye gelmeden önce cüce prenses + marco + hiluluk + crocus + law + chopper bandaj falan iç içe bir karışım hazırlıyor ve Wb gençleşiyor. Hastalık 0, enerji full. Senaryo aynı. Mf'de neler değişirdi sence?

Wb, Mf'ye gelmeden önce cüce prenses + marco + hiluluk + crocus + law + chopper bandaj falan iç içe bir karışım hazırlıyor ve Wb gençleşiyor. Hastalık 0, enerji full. Senaryo aynı. Mf'de neler değişirdi sence?
Bir şey değişmez, oraya İlah olarak gelse yine ölürdü adam kafaya koymuş bir kere bu sefer üç tane evladı kılıçlardı. Olay güç değil aslında :bilmem:

Aslında WB dayanıklılıktan daha çok irade örneği sergiledi. Motivasyonu güçlüydü o yüzden ayakta kaldı. Roger ya da Garp aynı motivasyon ile benzeri bir örnek sergileyebilir bence. Bu efsanelerin ne yapacağı belli olmaz zaten herkesi şaşırttıkları için efsaneler.

Roger o tarz darbeler almazdı zaten normalde WB'nin de o tarz yaralar almayacağı söylendi. Adamın güçten düşüşünü bu şekilde yansıtmış Mangaka. Bu yüzden çok açık verdi.

Karakterlerin dayanıklılıkları ile iradeleri arasında çok büyük ilişki var bu seride. Tabi fiziksel dayanikliliklarini da bir kenara atmıyoruz ama MF'da o kadar darbe almış öncesinde bir yığın şey yaşamış streoitler, zehirden kurtulmalardan beri sürekli darbe üstüne darbe yiyen Luffy anca Ace öldüğünde bilincini yitirmişti. Aslında sınırını çokta aşmıştı iradesi ile ayaktaydı.

Bu performansı kim sergileyemez bence Big Mom , Kaido ve bir çok kişi sergileyemez WB durumunda olup da.
İrade mevzusu çok önemli. Roger, Garp, Wb sınırlarını aşacak son ana kadar ayakta kalacak direnci gösterecek adamlar iş bir noktadan sonra vücudunun kapasitesinden çıkıyor zaten. Ama Wb'nin fiziksel kapasitesini ve dayanıklılığını da ön plana koymak lazım.

Sanmam kaydoya çizik atabilecekleri bile meçhul amirallerin. Kaydo fırsatını bulursa ama alayının pekmezini akıtırdı. Ödül konusunda bile bm ittifakı meyvesini verir, bu arkı atlatırlarsa sağ salim, roca wb yi geçecekler muhtemelen.

Çoğu kişinin aksine Sengoku'nun 2 sene önce Kaido kadar güçlü olduğunu hiç sanmıyorum. Hatta bana bu düşünce çok saçma geliyor. Garp'ın da bu yaşlı halinin yonko ettiğini hiç mi hiç düşünmüyorum ki Sengoku etsin. Dahası 2 sene önce Sengoku'nun 3 amiral'den daha güçsüz olduğunu düşünüyorum. Olası bir vs de Aokiji veya Akainu öyle veya böyle Sengoku'yu alır.
Burada da yaşasaydı muhtemelen şuanki Kaido gücünde olacak adamı Sengoku güle oynaya alıyor hey gidiii
Reis sengoku neyse de mangada gördüğümüz onca şeyden sonra hala Garpı da öyle görüyorsan ne diyeyim bilemedim.

Ayrıca Seride 3 amiral alabilecek bir güç yok. Tabi bazı kesimlerin sandığı gibi amiraller Imparatorlar kadar güçlü de değil. Filo Amirali pozisyonu şakacıktan koyulmamış oraya Imparator ve 3 kumandanı Filo Amirali ve 3 Amiral dengeyi kavramak çok kolay aslında. Imparator ve Amiral farkını bir kaç örnekle açıklamaya çalışacağım. Marco Mf'de gördüğümüz kadarıyla 3 Amiralden bir tık güçsüz. Luffy Katakuri savaşıyla birlikte bir sağ kol seviyesine çıktı yani Katakuri ve Marco'nun bulunduğu seviyede peki ne oldu Wano'da Kaido'dan tek yedi. Marineforddan önce Wb'nin çok hasta olduğunu o yüzden savaş sırasında basit saldırılardan bile kaçınamadığını gördük. Marco'da bundan korktuğunu belirtti koca savaş boyunca bir kere Fatihin hakisini kullanamadı. Savaşın sonlarında ruhunu teslim etmek üzereyken 3 amiralden biri olan Sakazuki'yi indirdi. Bak tek amirali ölü haliyle aldı. bu Imparator, Amiral ve Sağ Kol arasındaki seviye farklarını anlamak için yeterli olmalı bence tabi şöyle bir durumda var. Filo Amirali olduğu için ileride bir Imparator kadar büyük tehdit olacak Sakazuki ama Issho, Ryokugyuu, Barsolino ve Kuzan hiçbir zaman bir Imparator etmeyecek. Sağ kollara karşı net bir üstünlükleri var ama fazlası değiller. Amiralleri forumdaki bazı kesimler çok küçük gördüğü gibi bazılarıda gereğinden fazla şişiriyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 12)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık