Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Beyazbıyık Korsanları vs. Marineford Denizciler

Savaşı hangi taraf kanazır?

• Kullanılan toplam oy
    214
Denizciler alır diyenlerin vs. yorumlama şeklini uyarlayacak olsaydım:

Garp vs. WB=Wb
Marco vs. Kizaru=Marco
Oden vs. Sengoku=Oden
Akainu vs. Bb=Bb
Aokiji vs. Ace=Ace

Kalanlar da kutsalları devirir derdim sanırım.

Açtığım konuya kendim yorum yapmamışım. Buradaki genel kitlenin aksine konuyu açarken 'acaba WB tarafını fazla mı güçlü yaptım?' diye sormuştum kendime.

Şöyle ki öncelikle hiçbir esir falan olmayacağı için kimse kendi gücünü tutmayacak veya belli bir noktaya ulaşmaya çalışmayacak. Ve savaş Marneford'da olmayacak yani denizcilerin saha üstünlükleri de olmayacak.

Yonko ilk 3 adamı gücünde en az 11 kişi olacak. ( Marco, Ace, Jozu, Teach, Denjiro, Kawamatsu, Ashura, Kinemon, İnu, Neko, Jinbei ) Daha diğer kınlar, Vista, Thatch ve Momo da bu listeye dahil olabilirdi belki.

WB ittifakları, minkler, rütbesi Vista'dan düşük olan tümen komutanları ve Wano'dan gelen samuraylar/ninjalar koramiral ve diğer denizciler için pekala yeterli olacaktır diye düşünüyorum.
Oden Garp, Wb ve Sengoku'dan daha genç olduğu için daha diri ve gücünün zirvesinde olacaktır diye düşünüyorum. Zaman yolculuğu yapmayan Hyo ve Kawamatsu ise hapislerde çürümeyecek diğer karakterler gibi gelişim gösterecek veya yaşlılığa bağlı olarak biraz güç düşüsü yaşayacaktır.

Herkesin de dikkat ettiği ve denkleme aldığı 5 denizciyi alayım bende ;

Garp vs Edward Newgate ve Hyogoro ( Hyogoro'nun zindanlarda çürümemiş hali en azından sidekick olarak baya işe yarar bir güç olur bence. Ve Wb tek başına olsa da Garp'ı tutar. Kazanan kim olur yoruma göre değişir ancak kazanan pert olur hareket edemez diye düşünüyorum) Burada Beyazsakal takımı kazanır ama hadi dövüş hemen bitmesin ve birbirlerini tutsunlar.Bence dövüş uzadıkça Garp'ın zarar göreceği de açık ama şimdilik berabere diyelim buraya.

Sengoku vs Oden ve Momonosuke = Sengoku ve Oden birbirine yakın güçteler ve açıkçası kim kazanır tahmin etmek zor. Yukarıda da yazdığım gibi yaş özelinde bakarsak Oden prime gücünde olacaktır. Yanındaki 28 yaşında Momonosuke tam bir kapalı kutu kabul ediyorum ama en azından Koramiral üstü - Jinbei seviyesi bekliyorum ki daha üstü de olacaktır. Buraya Oden zaferi yazıyorum ben.

Akainu vs Jozu, Jinbei, Kawamatsu, Kinemon, Ashura , Kanjuro

Burada Jinbei ve Kawamatsu gibi balıkadamlarla Jozu Akanın magmayı bloklayabilir. Kinemon zaman atlaması öncesi kınların içinde en güçlüleriymiş sanırım. Olası gelişimini göz önünde bulundurursak Denjiro, Ashura üstü olur ki bu da yc 2 eder sanırım. Ateş kesme gücü büyük bir + bizim için. Zor olur hangi tarafın kazanacağını kestirmek zor ama en azından Akainu ezer geçer yada diğer taraf pirana sürüsü gibi yer gibi bir durum olmaz

Kizaru vs Marco, Teach , Vista , İnu, Neko

Aslında tüm bu savaşın anahtarı Teach. Çünkü karşı tarafta hep meyve özelinde savaşan düşmanlar var ve sayıca üstünlük WB tarafında. Kizaru yada başka bir amiral Marco gibilerle uğraşırken Teach aniden çekimini yapar ondan sonra 3-4 kişi aniden kılıcı vs sokar. Ben açıkçası burada Marco takımı kazanır diye düşünüyorum.

Aokiji vs Ace, Denjiro , Thathc, Raizo, Kiku

Burası biraz daha karmaşık ve tahmin etmesi zor bir yer olmuş. Sayı üstünlüğü Aokiji'yi bunaltır ama tam olarak bir takım diğerine üstünlük kuramaz gibi geldi bana.

Sonuç olarak Kizaru karşısında kazanan Marco takımı ve Oden takımı diğerlerine yardıma gidebilir. Mesela yaralı Oden Garp'a, Marco, Teach Akainu'ya ve Vista, Momo, İnu,Neko gibi isimlerde Aokiji'ye dalan takıma katılabilirler.
Yani her iki taraf içinde inanılmaz zor geçeceğini ama sonuç olarak Beyazsakal tarafının alacağını düşünüyorum.
Konu altındaki bazı yorumlar gibi Denizciler için alıştırma tarzında geçmez yada beyazsakal tarafı kolayca ezip geçmez bence.

Üye silindi 1004

Oden vs Sengoku mu gördüm az önce? Ikına ıkına biraz üstün geliyor Kaido'ya, Oden. Garp dediğimiz adam ağababalarının ağzını kırıyor Şebek ediyor. Garp'ın da dengi ve en yakın dostu Sengoku. :hhh: Oden gitsin çıplak dans etsin.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık