Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Beyazbıyık Haklı mıydı?

Haklı mıdır, haksız mı?

• Kullanılan toplam oy
    189
Oy kullanıp görüşlerinizi belirttiğiniz/belirteceğiniz için teşekkürler öncelikle. Ankette 42 oyluk farkla "Wb haklıdır" şıkkı önde. Aslında ilk ve saf halinde açtığım ankette bir baş başalık söz konusuydu ama biraz düşüncelerimi değiştirip, ankette bir şıkkı kaldırdığım zaman "Wb haklıdır" şıkkı biraz daha ön planda olmaya başladı. Bu biraz da benim hatam gibi ama ne diyeceğimi bilemedim fazla bu konu hakkında, kusura bakmayın o yüzden.

Hemen hemen tüm yorumlarınızı okumaya çalıştım. Anladığım kadarıyla ilk spoiler düşünce verilen tepkiler, bölüm gelince ve tartışılınca biraz değişmiş. İlk spoiler geldiği zaman forumun büyük çoğunluğu WB'ye karşı bir cephe almışken bölüm geldiği zaman bu karşı cephe alma tam olarak sona erdi denilemese de WB'nin bu durumda "en mantıklı" karar aldığı düşüncesi ağırlık basmaya başlamış. Tabi ki WB gibi bir karaktere bu davranış yakıştırılamamış ama koşullar öne alındığında en iyisinin yapmış olduğunu anladım yorumları okuyunca.

Ama şu kesin ki WB sevenlerinden birazını kaybetti ve sevmeyenlerinin eline bu davranışıyla beraber baya bir malzeme verdi.

Aslında bende bir görüş belirtmek isterdim bu konu da ama serinin ciddiyetinin kaybolmasından ortaya çıkan seriye olan ilgisizliğimden dolayı ve yarım yamalak okuyuşum nedeniyle yapacağım yorumum tam bir komedi olacaktır. O yüzden oy kullanmayıp, yorum yapmayacağım.

Son düzenleme:
Thatchın intikamını almayınca linçlemeyen kişiler Odenin intikamını almayınca linçliyor. Bu şahıslarla Beyazsakal çocuklarını kayırıyor, Acei daha çok seviyor diyenlerin de aynı kişiler olması ayrı İroniKomik.

Wb'ye sözünü tutmayan,tabiri caizse satışı koyan ölen adamının intikamı için yonko'ya dalmadı diye haksız deniliyor. Ama Luffy'e onun hayatını kurtaran adamın (Bon Clay) hala yaşadığı ve tutsak olduğu yeri bildiği halde bırak kurtarmaya gitmesini aklına bile gelmediği halde haksız/ tü kaka denilmiyor...

Herkes Sabo İmpel Down'a düştüyse Luffy kurtarmaya gider diyor, Bon Clay aklına bile gelmiyor. Ama adam kayıran, vefasız şerefsiz karakter yine Wb oluyor...

İşin ironik kısmı Wb'yi bunlarla suçlayanlar malum karakterin azılı fanları. Ama kâh fanlıktan burnunun ucunu görememek kâh başka bir sebepten dolayı sıkı sıkıya sarıldığı karakterlerin aslında nefret ettikleri kişiliğe sahip olduğunu göremiyorlar.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık