Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Beyazbıyık Haklı mıydı?

Haklı mıdır, haksız mı?

• Kullanılan toplam oy
    189
Mesele sadece basit bir intikam mevzusu değil. Neresinden tutsan elinde kalacak bir tutarsızlık var ve bunun sebebi de Oden'in iyi düşünülmemiş, hikayesi doğru planlanmamış bir karakter olması. Wb bu tepkiyi verecek adam değil ama bu tepkiyi vermese külotçu japon dramı okuyamayacak wano arca maruz kalamayacaktık.
Bu tamamen Oda'nın kabahati. Eğer Marco bize "Oden gidip geri gelmeyince Babalık onu defterden sildi, adını anmayı yasakladı. Wano'da olanları da duyduk, ama bu yüzden gitmedik" dese, hiçbir sorun çıkmazdı. En fazla çocuk gibi küsmüş diye eleştirilirdi.

Bi yonkou ile başka yonkou ölümüne savaşırsa çok kayıplar olur.

Bunu marineford’la karşılaştırmayın.Hiçbir komutan bi amiralle ölümüne savaşmaya kalkışmadı. Wb’nin kalbi teklemese önemli kayıp olmazdı orda. Sadece wb’nin yolunu açacaktılar, wb etrafı yıkıp ace’i alıp gidecekti ordan.

Kaido’ya dalsa her komutanın ölme ihtimali var. Çünkü 1-2 saat oyalanıp kaçmayacak güçlü komutanlar.

Bana garip gelen samuraylar ve minkler varken onlarla birlikte dalmamaları. Ama onlar 20 yıl sonranın kehanetini beklemiş sanırım.

Bunu marineford’la karşılaştırmayın.Hiçbir komutan bi amiralle ölümüne savaşmaya kalkışmadı. Wb’nin kalbi teklemese önemli kayıp olmazdı orda. Sadece wb’nin yolunu açacaktılar, wb etrafı yıkıp ace’i alıp gidecekti ordan.

Kaido’ya dalsa her komutanın ölme ihtimali var. Çünkü 1-2 saat oyalanıp kaçmayacak güçlü komutanlar.

Bana garip gelen samuraylar ve minkler varken onlarla birlikte dalmamaları. Ama onlar 20 yıl sonranın kehanetini beklemiş sanırım.
Bu hangi seri?

Karıştırmayın dediğin savaşta Wb'nin kalbi teklemese dahi hiç beklemedikleri bir yardım almasalar ve sadece Sengoku dahi savaşmaya karar verse hepsi ölür giderdi Ace'e dokunamadan. O güce, tayfaya ve ittifaklarına bakınca Kaido'nun fişini çekmeye gitmesi MF'de tuzağın içine atlamarından çok daha basit bir olay.

Karıştırmayın dediğin savaşta Wb'nin kalbi teklemese dahi hiç beklemedikleri bir yardım almasalar ve sadece Sengoku dahi savaşmaya karar verse hepsi ölür giderdi Ace'e dokunamadan. O güce, tayfaya ve ittifaklarına bakınca Kaido'nun fişini çekmeye gitmesi MF'de tuzağın içine atlamarından çok daha basit bir olay.
İşler ters gitti işte. Garp, sengoku gibi isimler zaten savaşlarda ölümüne dalmaz. Shici’ler de öyle.

Wb’nin amacı ace’i alıp gitmekti. Amiral öldürmek falan değil. İşler ters gidince çok fazla kayıp verildi.
Wb’nin depremine dayanacak bi duvar çıkacağını falan tahmin edememeleri çok normal.
Birini 2 saatte alıp kaçmaya çalışmakla 2 yonkou ordusunun belki de günlerce ölümüne savaşması arasında çok fark var. Üstelik wb’nin adını da korumaları lazımdı mf’de.
Sengoku’nun savaştan önceki korkusu yeterince açıklıyor durumu. Wb’yi kızdırmanın sonucu çok daha kötü olabilirdi.

Kaido’ya dalsa mesela wb mi ölecek kaido mu? Queen mi ölecek ace mi? Jozu mu ölecek jack mi?
Biri kalleşlik yapsa ölümle sonuçlanabilir. Bu olduktan sonra zaten diğer yonkoular da bu fırsatı kullanır. Yeni süpernovalar da bu fırsattan yararlanır. Üstüne marineler de geldimi geriye wb tayfası diye bişey kalmaz.

@Alpamis

One piece. Ana karakter Lastik gibi uzuyor çok tatlı. Oku seversin.

Üye silindi 5781

Marco ile Perospero'nun arasında geçen konuşmada , Perospero Marco'ya ''Seni defalarca öldürmek istemiştim.'' demişti. Bence Oda , flashbackte WB-Big Mom arasında bir olay , bir husumet olduğunu söyleyerek bu işten kurtarsaydı WB için daha iyi bir hareket olurdu... Sonrasını biliyoruz Teach birisini öldürür ve tüm odaklar ölmüş bir adam olan Oden'in intikamını almak yerine Teach'e döner.
Bence böyle bir senaryo WB'ye daha doğrusu onun karakterine daha çok yakışırdı.
Bu senaryo ciddi anlamda büyük bir leke WB için bana kalırsa.

İşler ters gitti işte. Garp, sengoku gibi isimler zaten savaşlarda ölümüne dalmaz. Shici’ler de öyle.

Wb’nin amacı ace’i alıp gitmekti. Amiral öldürmek falan değil. İşler ters gidince çok fazla kayıp verildi.
Wb’nin depremine dayanacak bi duvar çıkacağını falan tahmin edememeleri çok normal.

Kaido’ya dalsa mesela wb mi ölecek kaido mu? Queen mi ölecek ace mi? Jozu mu ölecek jack mi?
Biri kalleşlik yapsa ölümle sonuçlanabilir. Bu olduktan sonra zaten diğer yonkoular da bu fırsatı kullanır. Yeni süpernovalar da bu fırsattan yararlanır. Üstüne marineler de geldimi geriye wb tayfası diye bişey kalmaz.
Kaido dövüşünden sonra başka bir yonko tarafından saldırıya uğrama ihtimalleri yüzünden bu durumdan çekiniyor dersen anlarım ama bu adamlar yeri geldimi MF basıp ölüme kafa atan adamlar oraya gitmek herhangi bir yonkonun mekanını basmaktan çok daha zor ki o savaşın sonunda aldıkları yaralarla kendilerine çökecek başka bir yonko tayfasına karşı yine aciz durumda olacaklardı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık