Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Berserk - Teşekkürler Kentaro Miura

Riskli derken? Seinen seven kimse yok mu japonyada?

@Crocus Çok ciddi oranda kalite kaybı var Serilerde. Nitelikli personel mi yok neyse büyük işlere girilmiyor ya da böyle 3 boyutlu falan yapılıyor seri rezil oluyor
Hayır o anlamda demedim ve evet diğer türlere göre daha az kitleye hitap ediyor. Sanat tarzı çok zahmetli ve çizilmesi zor. Aşırı +18 sahneler bulunduruyor, enseste kadar her şey var. Eğer bunu animasyona dökerlerse sjwlerden aşırı linç gelir, Demon slayer'da Nezuko'yu olgun çizdiler diye kocaman olay oldu. Berserk'te çocuk tecavüzü bile var, bunu anşmeye dökerlerse aşırı linç yerler ve büyük ihtimalle yapan şirketin itibarı yok olur. Diyelim bunlar yapılmadı o zaman manga okuyucularından bir sürü şikayet gelir. Bunların hiçbiri olmasa bile animasyonu aşırı zahmetli, mangayı yansıtmak, o duyguları vermek şirketlerin kolay kolay yapabileceği bir iş değil. Belki ilerde anime adaptasyonu yapılabilir. Aşırı maliyetli bir işin altına girip yeterli sonucu alamama riskleri var, bunun yerine cafcaflı, popüler, çoğunluğa hitap edecek bir mangayı anime yaparlar ve bol bol para kazanırlar.

Hayır o anlamda demedim ve evet diğer türlere göre daha az kitleye hitap ediyor. Sanat tarzı çok zahmetli ve çizilmesi zor. Aşırı +18 sahneler bulunduruyor, enseste kadar her şey var. Eğer bunu animasyona dökerlerse sjwlerden aşırı linç gelir, Demon slayer'da Nezuko'yu olgun çizdiler diye kocaman olay oldu. Berserk'te çocuk tecavüzü bile var, bunu anşmeye dökerlerse aşırı linç yerler ve büyük ihtimalle yapan şirketin itibarı yok olur. Diyelim bunlar yapılmadı o zaman manga okuyucularından bir sürü şikayet gelir. Bunların hiçbiri olmasa bile animasyonu aşırı zahmetli, mangayı yansıtmak, o duyguları vermek şirketlerin kolay kolay yapabileceği bir iş değil. Belki ilerde anime adaptasyonu yapılabilir. Aşırı maliyetli bir işin altına girip yeterli sonucu alamama riskleri var, bunun yerine cafcaflı, popüler, çoğunluğa hitap edecek bir mangayı anime yaparlar ve bol bol para kazanırlar.
Orası öyle fakat normalde de seinenlerde kısıtlamalar yapıyorlar. Her sahneyi mangada gösterdiği gibi göstermiyorlar. Bazı sahnelerde ne olduğunu hissettirir ama göstermezsin bu da bir seçenek. Ama dediğin gibi sanat yönetmenliği işi, işi biraz bozuyor. Bu kadar detayla yapılan bir işin de üstün körü geçilmesi ayrı bir kötülük. Ne diyeyim demek ki hem Netflixin eline düşmesin diye dua edeceğiz hem de belki bir gün düzgünü yapılır diye beklenti halinde olacağız.

Katılıyorum. Mangadaki o duyguyu yansıtamaz.

Son düzenleme:
The manga will be produced at Studio Gaga under the supervision of Kouji Mori (Holyland)
Kouji Mori is longtime friend of Miura since Highschool and Miura often consulted Mori in planning the story of Berserk.

Ben Holyland'ı çok sevmemiştim bir kaç bölüm okuyup bırakmıştım, hevesim azaldı biraz, umarım güzel olur.

Bu aralar aldigim en guzel haber. Umarim hikayede cok sapma olmaz. Berserk gercektende yazida soyledikleri gibi bir cok insanin hayati gibi. Cok farkli bir yeri var benim icin.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık