Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Belgesel Önerileri

Vsauce' un Mind Field serisini öneririm, galiba hepsinin türkçe altyazısı var. Youtube' da var.
Bir tanesi:
Psikoloji, sosyoloji ve türevi konularda çeşitli ilginçi deneyler ve araştırmalar yapıyor. İlk bölümünde tamamen beyaz bir odaya 3 gün boyunca kitliyor kendini, başka bir bölümde kendisini "kare" şeklinden korkmaya alıştırıyor vs.
Genel olarak banyoda akla gelen ilginç fikirleri tartıştığı videoları da mevcut, onlar da güzeldir. Örneğin en ünlü videosu, Dünyada Herkes Aynı Anda Zıplarsa Ne Olur? ya da Neden Korkarız gibi...

Inside Job'ın yönetmeni Charles Ferguson epey aktivist ve bir şeyleri değiştirebilme hayali güden bir adam. 2015'te iklim değişikliğiyle ilgili Time to Choose adında bir belgesel çıkarmıştı ama gelgelelim bunu bulamadım ben bir türlü, zaten IMDb'de yalnızca 245 oy girilmiş. Çok kısıtlı bir dağıtım ağına ulaşabilmiş demek ki. Bulan çıkarsa bana da atabilir :D
Geçenlerde bunu nihayet bulup izleyebildim bu arada. Bu kez Inside Job kadar bağımsız hissettirmiyor, temiz enerji şirketlerinden iyi fonlanmış gibi birkaç tanesinin epey reklamını yapıyor ama yine çok iyi çalışılmış, araştırılmış bir proje. Kesinlikle tavsiye ederim.

Geçenlerde bunu nihayet bulup izleyebildim bu arada. Bu kez Inside Job kadar bağımsız hissettirmiyor, temiz enerji şirketlerinden iyi fonlanmış gibi birkaç tanesinin epey reklamını yapıyor ama yine çok iyi çalışılmış, araştırılmış bir proje. Kesinlikle tavsiye ederim.
Altyazılı mi buldugun?

Savaşın efsaneleri güzeldi.

300 spartalı belgeseli güzeldi, olaylar çok güzel anlatılmıştı. Aynı şekilde Pers imparatorluğu da öyle.
Yani sadece kişi sayısı olarak güç değil de zeka ve stratejinin ne kadar önemli olduğu çok güzel açıklanmıştı. Filmde daha çok Spartalıların kahramanlıkları, perslerin ise canavar gibi gösterilmeleri göz önüne alındığında çok daha fazla beğendiğimi söyleyebilirim belgeseli.

Aynı şekilde Osman Bey ve Malazgirt savaşı belgeseli de güzeldi.
Diğerlerini izlemedim daha ama muhtemelen bunlardan sonra onlar da güzeldir diye düşünüyorum.

YouTube kanalını yeni buldum çok da sevdiğim grubu anlatmışlar. İlk defa izleyeceğim. Burada da paylaşmak istedim. İzleyen olursa İyi seyirler.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık