Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Bebek Hitler'i Öldürmek

Bebek hitleri öldürür müydünüz?

• Kullanılan toplam oy
    102
Biz bunun cevabını ekşi sözlükte verdik!!!

Hitler'i yaratan dönemin şartları idi.Hitler olmaz Müller olur.
Sovyet Savaş suçlarını ne ile açıklayacağız o zaman ? 1.Dünya Savaşı sonrası almanları bu duruma iten ruslar değildi. Almanların hıncı Versay Barış Antlaşmasını imzalayan ve imzalatan ABD,İngiltere,Fransa'ya değil miydi? Onları o duruma kim soktu ? Savaş esirlerine yapılan muamelelerde Fransız,İngiliz esirler en insancıl muameleye tabi tutulurken, Lehler,Çekoslavaklar ve Ruslara yapılan muameleler çok farklıydı. Hitler almanları bu duruma sokanlardan intikam alması gerekmez miydi? Hadi Yahudi durumu Yahudilerin Almanya'da nüfuzu olması ve hitlerin böyle bir ayrıma tabi tutulmasıyla açıklanabilir ama diğer halklara yapılan muameler sıkıntılı bir durum oluşturuyor.

Barış Antlaşması kısmını ekleyeyim dönemin şartları nedeninin göz önüne alarak.

Pek bir şey değişmez. Yeni nesil Almanlar o yönde hızla ilerliyordu zaten. O olmasa başkası belki daha kötüsünü yapardı.

Ama, "acaba bu kez nasıl olacak" merakımdan öldürürüm.

Üye silindi 1004

Ya yerim yerim yerim. Bak şu lokum bebişe. Gözlerinden adeta zeka fışkırıyor. Küçükken balık yağı vermişler belli. Bakışından bile ben büyüyünce faşist olucam akıyor. Ol bebiş her faşist senin kadar bebeksi ve masum olsaydı keşke. Bebek Hitler sana bi abi tavsiyesi bıyık bırakma ciddiyetsiz gösteriyor.

Bebek öldürmenin ahlakla alakası yok vicdanla var.Hitlerin o konuma nasıl geldiği önemli.Ya da o kafa yapısının.Resim-sanat yapan,şimdi ki meydanları çizen adam ne oldu da saruman moda geçti ? Bunun soruları ve cevapları önemli.Ters durum da olabilirdi.Asırlarca zulm gördük diyerek yahudilerde ayaklanırdı.Ya da yaşat-sev diyen hristiyan dini ama gördük batıdan doğuya olan savaşları.Kafa yapısı ve toplum üzerinde ki işleyiş.''dış minnaklar ülkemiz üzerinde oyun oynuyor yoksa jupitere giderdik'' e inanan güruh vardı o zaman hala var çeşitli toplumlarda ;) 1 kişi ile bitmiyor yani olay.

Bir dizide mi animede miydi hatırlamıyorum. 1000 kişinin kurtulması için 100 kişinin ölmesi gerekiyorsa o 100 kişiyi hemen öldürürüz diyordu. Ben de aşağı yukarı böyle düşünüyorum.

Çok da umrumda değil şahsen. Kurtardıklamdan birinin Hitler gibi olmayacağı ne malûm mesela? Veya başka birinin? Böyle durumlar olmaması için tüm insanlığı öldürmek dışında çok da çözüm yok. İnsan varsa böyle şeyler de olacak illaki.

Bir dizide mi animede miydi hatırlamıyorum. 1000 kişinin kurtulması için 100 kişinin ölmesi gerekiyorsa o 100 kişiyi hemen öldürürüz diyordu. Ben de aşağı yukarı böyle düşünüyorum.
Peki neden? 100 İnsan 1000 kişiyi kurtarmak için kendi istekleri önemsenmeden ölmek zorunda mı? Birisi "Ben neden öleyim" dese ne cevap verilecek? Böyle bir cevap verse bile yine de öldürecek miyiz? Burda insanların masum olduğunu varsayıyorum elbette.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık